The house of daughters
Dom, córek
Ani-Lorak

Clementine jest jedyną spadkobierczynią wytwórni szampana Domu Peine, a także winnicy, która od pokoleń należy do rodziny. Całe życie poświęciła uprawie winorośli i opiece nad zgorzkniałym ojcem. Po jego śmierci, dowiaduje się, że musi podzielić się spadkiem z Mathilde, młodszą przyrodnią siostrą, której nie widziała od dwudziestu lat, oraz Sophie, drugą siostrą, o której istnieniu nie miała nawet pojęcia. Kiedy drogi tych trzech, obcych sobie kobiet skrzyżują się w starym domostwie Peine`ów, rozpęta się niejedna burza z piorunami, ale jednocześnie czytelnicy będą mieli okazję posłuchać płynących prosto z serca toastów za siostrzaną miłość i delektować się najlepszym szampanem. Z błyskotliwym poczuciem humoru oraz niebywałym zmysłem obserwacji Sarah-Kate Lynch przedstawia wzloty i upadki trzech sióstr pośród wspaniałych krajobrazów francuskiej Szampanii.

allison | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Czytadło jakich wiele, przy którym można odpocząć, ale nie należy nastawiać się na ekscytującą lekturę.

Książkę przeczytałam bardzo szybko i jestem pewna, że szybko o niej zapomnę.
Przyznaję, że miło spędziłam czas w towarzystwie trzech przyrodnich sióstr, ich winnicy i sekretów z przeszłości, jednak momentami akcja wydawała mi się banalna, a nawet pretensjonalna. Zakończenie też nie rzuciło mnie na kolana:).

Czy polecam? Można przeczytać z braku innej książki, jeśli ma się ochotę na lekką, relaksującą i niezobowiązującą lekturę.

eduko7 | 2014-05-13
Na półkach: Przeczytane, 2013

Zawiedzione nadzieje, rozżalenie, gniew... Czy bohaterkom uda się zbudować przełamać początkową niechęć? Czy wykażą chęć współdziałania? Czy zdołają zbudować relację opartą na siostrzanej miłości? Jak poradzą sobie z trudnościami? Warto samemu się przekonać, czytając tę pogodną, chwilami wzruszającą powieść.

książek: 2085
Aneczka | 2013-08-01
Przeczytana: 31 lipca 2013

Clementine Paine to czterdziestoczteroletnia panna o niekorzystnej aparycji, zajmująca się wytwórnią win i pielęgnowaniem krzewów winorośli pod fatalnym okiem zrzędliwego, wiecznie niezadowolonego, nadużywającego alkoholu ojca Oliviera. Wpadają w problemy finansowe i zalegają z płatnościami, a rodzinny dom lata świetności zdecydowanie ma już za sobą. Ojciec niespodziewanie ginie w dziwnych okolicznościach, a na jego pogrzebie nie towarzyszy Clementine nikt poza księdzem i grabarzem, co oddaje w zupełności charakter egzystencji w całkowitej izolacji od reszty społeczności. Zostaje poinformowana o konieczności kontaktu z prawnikiem rodziny. Ma nadzieję, że w końcu będzie miała odrobinę lżej bez obecności pijaka, ale złośliwy, nieubłagany los gotuje coś diametralnie odwrotnego.

Na spotkaniu prawnik odczytuje treść testamentu, z którego wynika, że Clementine jest zmuszona dzielić się spadkiem z przyrodnią siostrą Mathildą, elegancką pracownicą PR, za którą, delikatnie mówiąc nie...

Sonja | 2012-09-01

Wspaniała, Genialna, Niesamowita...
Miłość!!
Przyjaźń
Wybaczenie!
Nie mogłam się oderwać od tej historii, a w tle płynący szampan i kochany Świnek :D

Yossa | 2010-05-29

Dom córek kupiłam w wakacje na wyprzedaży, gdzie długo szukałam czegoś sensownego no i znalazłam.
Książka ma klimat, między szampanem a winogronami przeplatane są barwne opisy z życia trzech nienawidzących się z początku sióstr.
Dom córek pisany jest z dbałością o każdy szczegół, a zwłaszcza postacie - wyraźnie zarysowane i charakterystyczne.

asia_32 | 2014-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Opowieść dzięki której chce się pojechać do Francji,a konkretnie do Szampanii i przyjrzeć się bliżej produkcji musującego trunku.Clementine zajmuje się winiarstwem,ma winnicę w której hoduje różne szczepy winogron i produkuje szampana.Po śmierci ojca okazuje się że musi podzielić się majątkiem z siostrami przebojową i bardzo zadziorną Mathilde i najmłodszą Sophie.Spotkanie sióstr budzi dawne zadry,powoduje nowe konflikty,ale siostrzana miłość potrafi przetrwać różne burze.Polecam!

magdalena | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016

Winnica pełna tajemnic. Rodzinne dramaty, trudne decyzje, czas rozliczeń i nowego początku. Wszystko dzieje się we Francji, w pięknej okolicy, gdzie dojrzewa wspaniały szampan.
Trzy przyrodnie siostry muszą stawić czoła wielu przeszkodom.
Takie sobie "czytadło". Nie jest to literatura wysokich lotów, ale można przeczytać np w drodze do pracy. Łatwo się czyta, łatwo się zapomina.

Dona | 2012-06-20
Przeczytana: luty 2012

Interesująca opowieść o 3 kobietach, których losy krzyżują się pod dachem domu ich ojca. Pierwsze spotkanie jest zwiastunem klęski, jednak...finał jest całkowicie zaskakujący.

agata | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Książka w sam raz na wakacyjne dni ;) niesamowicie lekko się ją czyta, a historia w niej zawarta wciąga z każdą przekręconą stronicą.

Winnica rodziny Pein'ów niecieczy się powodzeniem. Tym bardzie, że Olivier - stary, zrzędliwy właściciel winnicy ma problem alkoholowy i wkrótce umiera. Dlatego wszystkie obowiązki związane z prowadzaniem winnicy spoczywając na jego starszej córce - Clementine, która zawsze była przy ojcu, nawet gdy ten jej nie doceniał i ciężko pracowała. Clementine wiedziała, że teraz po śmierci ojca musi tchnąć życie w winnice. Ale to początek niespodzianek, ponieważ..... Oliver sporządził testament, na mocy którego cały majątek został podzielny na części - pierwszą otrzymała Clementine, drugą jej znienawidzona siostra, która w młodości uwiodła miłość życia Clementine - Mathilde, trzecią cześć ku zdziwieniu dwóch sióstr otrzymała jeszcze jednia siostra, o której nie wiedziały, że istnieje - Sophie.
Siostry nie mogę się z tym pogodzić, są urażone i zagniewane, ale...

zosia zoia | 2010-12-18
Przeczytana: styczeń 2010

Ciekawa, przyjemna, barwna i pełna humoru historia usytuowana w francuskiej Szampanii, czyta się ją lekko i smakuje jak bąbelki szampana, opowieść napisana dla rozrywki z dobrą znajomością tematu i miejsca akcji. Nie szukam w dziełach wszystkich autorów artyzmu i niebanalnych tematów, pełnych głębokich i niezwykłych przemyśleń, bo jest czas na powagę i jest czas na prostą nieskomplikowaną radość, którą właśnie dają człowiekowi takie powieści. Zacytuję jedno zdanie, które doskonale charakteryzuje tą książkę: "Człowiek nieszczęśliwy nie zdoła sprawić, że bąbelki zaczną tańczyć"... w szampanie :)