Za oknem cukierni

Dolci di Love
978-83-7648-733-5
literatura światowa
Liliowa

Połączenie miłości, zdrady i włoskich słodyczy, któremu nie można się oprzeć, utrzymane w smakowitej konwencji „Czekolady”. Gdy gwiazda korporacji Lily Turner przypadkiem się dowiaduje, że jej „idealny” mąż, Daniel, ukrywa drugą rodzinę wśród wzgórz Toskanii, porzuca sale konferencyjne na Manhattanie dla stromych uliczek Montevedovy. Kiedy się tam pojawia, jej historię koniecznie chce poznać...

Gdy gwiazda korporacji Lily Turner przypadkiem się dowiaduje, że jej „idealny” mąż, Daniel, ukrywa drugą rodzinę wśród wzgórz Toskanii, porzuca sale konferencyjne na Manhattanie dla stromych uliczek Montevedovy. Kiedy się tam pojawia, jej historię koniecznie chce poznać Tajna Liga Owdowiałych Cerowaczek, prawie niewidzialna armia, dyskretnie pociągająca za sznurki, by kojarzyć w pary samotnych i nieszczęśliwych. Wkrótce założycielki Ligi, Violetta i Luciana, obmyślają plan, by uleczyć złamane serce Lily... i pozyskać jej pomoc dla swojej walczącej o przetrwanie pasticcerii.

Bujna zieleń, wspaniałe toskańskie lato, nęcące zapachy świeżo upieczonych cantucci. „Za oknem cukierni” przedstawia współczesną receptę na szczęśliwe życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: www.proszynski.pl

kasandra_85 | 2011-07-02
Przeczytana: lipiec 2011

awiola | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

"Zacerowana skarpetka z całą pewnością na dłużej starcza (…). – Prawdę mówiąc, czasami cera jest najmocniejsza w całej skarpetce."

Kuszący tytuł, śliczna okładka i obietnica pasjonującej lektury przez wydawcę, to wszystko skłoniło mnie do zabrania się za książkę o wdzięcznej nazwie "Za oknem cukierni". Cukiernia to bowiem miejsce, do którego chętnie zaglądam o każdej porze dnia, celem zakupienia smakołyków, które radują moje podniebienie.

Sarah–Kate Lynch zanim zaczęła tworzyć powieści, przez dwadzieścia lat pracowała jako dziennikarka. Autorka obecnie mieszka z mężem, reżyserem filmowym w górach w Nowej Zelandii. Oprócz pisania, zajmuje się prowadzeniem stałej rubryki w tygodniku "New Zealand Woman's Weekly".

Bohaterką jej najnowszej powieści jest Lily Turner, kobieta sukcesu mieszkająca z mężem Danielem w centrum Nowego Jorku. Lily po szesnastu latach małżeństwa przypadkowo natrafia na zalaminowane zdjęcie Daniela z inną kobietą i dwójką dzieci, schowane w podeszwie buta do...

Monika | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2014 rok

Mimo różnych opinii zdecydowałam, że przeczytam tę książkę.
No cóż - BARDZO MI SIĘ PODOBAŁA !!! - to mądra, ciepła i urokliwa historia przy, której miło spędziłam czas.

Monika

Ewelina | 2013-12-02
Przeczytana: grudzień 2013

Za oknem szaro i ponuro chociaż gdzie nie gdzie słońce muska promieniami.Mimo to postanowiłam przenieść się do gorącej Toskanii,poczuć smak i zapach wina,oliwek i świeżo upieczonych ciasteczek i udało misie to dzięki tej książce.Zainteresowała mnie historia Tajnej Ligi Owdowiałych Cerowaczek,które próbują łączyć w pary samotnych i nieszczęśliwych.Ciekawa dalszych losów Lily i innych bohaterów przeczytałam w jeden dzień ich historię i się nie zawiodłam.

Tajemnica | 2011-07-28
Na półkach: Przeczytane, 2011 Rok, Posiadam
Przeczytana: 28 lipca 2011

Przypadek, czy zbieg okoliczności a może przeznaczenie? Zdawaliście sobie takie pytanie, w momencie, w którym stało się coś niespodziewanego? Ja tak!

Lily Turner – bohaterka najnowszej książki Sarah – Kate Lynch „ Za oknem cukierni” – nie chciała niczego znaleźć, bo nawet nie szukała … ona po prostu wzięła do rąk męża but do golfa i to nie jej wina, że wyleciało zalaminowane zdjęcie, którego nigdy nie chciałaby widzieć.
Zdjęcie przedstawiało jej własnego męża! z kobietą i dwójką małych dzieci. No nie chciałabym być na jej miejscu, szczerze mówiąc. Jej oczom ukazał się obrazek, jakiego ona sama nigdy nie mogła stworzyć, pomimo tego, że próbowała i chciała z całych sił.

Jedna niczemu nie winna fotografia, dziwny przypadek lub jak, kto woli „ręka” przeznaczenia doprowadzają życie Lily do totalnej jazdy na karuzeli bez trzymanki, na wysokich obrotach.

Bohaterka trafia do małego miasteczka w Toskanii, gdzie już na samym początku widać, że dziwna magia zaczyna rządzić jej życiem. W...

keys | 2012-12-14

Pełna słońca, słodkości i chwilami rozbrajająca w postaci starszych bohaterek utworu i ich intryg. Polecam dla relaksu.

anya | 2012-01-08
Przeczytana: 06 stycznia 2012

książka bardzo mi się podobała:) zwłaszcza zgromadzenie wdów. książka o miłosci, pysznych ciasteczkach o trudnych wyborach... ksiazka inna, lekka i przyjemna. polecam mi sie podobała

Sabinka | 2011-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2011

Sarah - Kate Lynch to dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, postanowiła rzucić dziennikarstwo i przenieść się z mężem na dzikie zachodnie wybrzeże Nowej Zelandii. Dziennikarka postanowiła pisać powieści. Do tej pory autorka napisała kilka książek, obecnie w Polsce ukazała się powieść "Za oknem cukierni", która posiada bajeczną okładkę, kojarzącą się ze wspaniałymi wzgórzami Toskanii. Okładka zachęca, dlatego nie można było przejść koło niej obojętnie...

Lily Turner po szesnastu latach małżeństwa przypadkowo odkrywa, że jej mąż Daniel we Włoszech ma drugą rodzinę. Zdjęcie, które znajduje, przedstawia szczęśliwą pełną włoską rodzinę. Dla Lily to szok, przez chwilę przed oczami przelatuje jej całe małżeństwo z Danielem. Szczęśliwe chwile i te, które ją mocno dotknęły, wszelkie próby zajścia w ciążę, które okazały się fiaskiem, po rozczarowaniach z adopcją, Lily zamknęła się w sobie i większość czasu spędzała w pracy, wielkiej korporacji na Manhattanie, gdzie była wiceprezesem....

malineczka74 | 2011-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2011

Lato nie rozpieszcza nas tego roku póki co. Za oknem wieje i leje niemiłosiernie, a ja nawet tego przez ostanie 24 godziny nie zauważyłam. Tak zanużyłam się w lekturze najnowszej powieści Pani Lynch "Za oknem cukierni" i zamiast w deszczowej Polsce naprawdę poczułam, że jestem w malowniczej Toskanii, siedzę sobie na uroczym skąpanym w słońcu piazza i popijam grappę w towarzystwie Lily i jej rodziny oraz przyjaciół. Stało się tak, bo ta powieść bardzo skutecznie podziałała na moją wyobraźnię . No i nie ukrywam, że bardzo mi się spodobała. Zapytacie dlaczego? Czy to dlatego, że dostałam ją za friko do recenzji? Absolutnie nie ! To dlatego, że to urocza historia dla kobiet bez względu na wiek i inne dane. Czyta się ją rewelacyjnie, bo opowiada o czymś co może spotkać każdą z nas i podpowiada pewną słuszną mądrość. Jeśli w związku pojawią się jakieś zgrzyty (co uważam realnie jest koleją losu ) nie można i nie warto kierować się emocjami. Lepiej podejść do sytuacji z pewnym upływem...

Montgomerry | 2011-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2011

Przyznam się, że sceptycznie podchodziłam do powyższej pozycji. Książek na temat Toskanii i wyśmienitego tam życia powstało, bowiem bardzo wiele. Toskania stała się modna, a czytanie o tym zakątku jest niejako obowiązkiem dla tych, którzy uwielbiają takie klimaty. Oczywiście, nie wyprę się tego, że moim marzeniem jest odwiedzenie tego regionu podobnie zresztą jak Prowansji. Byłoby miło. Książki jednak jakimś cudem „przejadły mi się”. A tu proszę taka trafiła się prawdziwa nowa perełka.

Od razu zaznaczę, że za wielu opisów krajobrazu toskańskich wzgórz i jedzenia nie ma. Na pierwszym planie w fabule wysuwa się, bowiem wątek miłości i zdrady małżeńskiej oraz problemu braku posiadania potomstwa. Ta ostatnia kwestia jest bardzo szeroko zarysowana. Główna bohaterka Lily Turner pewnego dnia odkrywa, że jej ukochany mąż ma we Włoszech kochankę i dwoje dzieci. Będąc pod wpływem upojenia alkoholowego decyduje się na wyjazd do Toskanii. W tym przekonaniu utwierdza ją jej siostra Rose, z...