Szczęście w twoich oczach

Seria: Leniwa Niedziela
Wydawnictwo: Świat Książki
literatura piękna
joly_fh

Wzruszająca opowieść o miłości, zdradzie i o tym jak łatwo przegapić szansę na szczęście. Oraz o tym, jak można to szczęście odnaleźć. Dwie pary małżeńskie i dwie niespełnione kobiety, które postanawiają zmienić swoje życie. Spokojna, poukładana Isabell odchodzi od niewiernego męża; nieco zwariowana, nieprzewidywalna April, matka małego Sama, także opuszcza dom. Dziwny, tragiczny los...

Oraz o tym, jak można to szczęście odnaleźć.

Dwie pary małżeńskie i dwie niespełnione kobiety, które postanawiają zmienić swoje życie. Spokojna, poukładana Isabell odchodzi od niewiernego męża; nieco zwariowana, nieprzewidywalna April, matka małego Sama, także opuszcza dom. Dziwny, tragiczny los połączy te kobiety na zawsze.

Powieść hipnotyzuje od pierwszej strony. Pełna emocji, niejednoznaczna historia rozpoczyna się od tragedii, ale szybko wykracza poza nią, przechodząc do najważniejszych pytań: Jak odnaleźć odkupienie w obliczu straty? Jak otworzyć serce na nowe uczucie?

Caroline Leavitt - amerykańska powieściopisarka, scenarzystka, felietonistka i recenzentka. Została uhonorowana licznymi nagrodami, jak np.: New York Foundation for the Arts Award in Fiction czy Goldenberg Fiction Prize. Uzależniona od robótek ręcznych i czekolady. Mieszka w Nowym Jorku z mężem i synem.

źródło opisu: Świat Książki, 2013

źródło okładki: własne

Adrianna__ | 2019-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2019

Powieści obyczajowe to rodzaj książek, które dość łatwo zepsuć. Wystarczy temat, który zostanie poprowadzony zbyt lekko albo też naiwna akcja. Zawsze podchodzę do nich z pewną obawą – chyba, że sięgam po sprawdzonych autorów, np. Jodi Picoult lub Richard Paul Evans. Na dodatek książki z serii „Leniwa Niedziela” nie wywarły na mnie oszołamiającego wrażenia. Przed „Szczęściem w twoich oczach” Caroline Leavitt stało, więc trudne zadanie.
Isabelle oraz April to dwie kobiety żyjące w jednym mieście, których drogi możliwe, że przecięły się, gdy robiły zakupy w tym samym supermarkecie lub spacerowały po plaży. Do pewnego dnia nie miały o sobie świadomości. Każda z nich prowadziła swoje życie. Isabelle żyła u boku Luka i pracowała w studiu fotograficznym. Jej życie wydawało się ułożone do momenty, gdy dowiedziała się, że mąż ma kochankę i na dodatek będzie miał z nią dziecko. Postanawia odejść od niewiernego mężczyzny i ta podróż zmienia jej życie na zawsze… April ma męża Charliego i...

Moonitka | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Troszkę dziwna ta książka, zaskakujące zakończenie, parę nieścisłości - razi mnie to i tak, początek mega, zainteresowana czytam dalej- pomysł ciekawy i dobrze prowadzony a później właśnie, dziwniej troszkę ale dobrnięcie do końca nie bylo mordęgą także polecam generalnie)

Gosia | 2018-09-08
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 07 września 2018

Akurat tak się zdarzyło, że jedna po drugiej przeczytałam dwie książki traktujące o stracie i bólu po śmierci bliskiej osoby, której na dodatek towarzyszyły nie do końca jasne okoliczności.
Mimo że tematyka była podobna, to historie zupełnie inne. Odmienny też sposób pisania i przekazywania emocji. To właśnie tę różnorodność najbardziej lubię w literaturze. Nigdy nie znudzą mi się te opowieści.
Caroline Leavitt zainteresowała mnie swoją książką.
To dobrze napisana obyczajówka. Jej największą zaletą jest zaskakująco poprowadzona akcja. Gdy wydaje się, że pisarka powieli pewien schemat obyczajowy zbliżający tę historię do romansu, historia toczy się zupełnie inaczej. Do końca myślałam o innym zakończeniu.
Dwie kobiety, które odchodzą od swoich mężów styka ze sobą los. Jedna z nich ginie, druga długo przeżywa żałobę. W pewien sposób ich losy są połączone.
Dobrze nakreślone postacie - pełne wewnętrznych emocji, przeżyć, radzenia sobie ze stratą i próbami ułożenia sobie życia na nowo,...

Basia Kardaś | 2018-08-05
Przeczytana: 28 lipca 2018

"Szczęście w twoich oczach " to powieść obyczajowa z serii "Leniwa Niedziela" reklamowana jako wzruszająca opowieść o miłości, zdradzie i o tym jak łatwo przegapić szansę na szczęście. Opowieść Caroline Leavitt rozpoczyna się właśnie od zderzenia się dwóch światów: April i Isabelli. Zbiegiem okoliczności jest to, że obie kobiety, z zupełnie innych powodów uciekają od swoich mężów, a skrzyżowanie się ich dróg powoduje wypadek i śmierć jednej z nich. Poznajemy skutki tego spotkania a dopiero z czasem i biegiem słów odkrywamy drogę, która do niego doprowadziła. Obie bohaterki na naszych oczach zmieniają się i ewoluuają, choć każda w innym tempie i kierunku. Tsk jsk do April jaki do Isabelle nie zapałałam sympatią. Zastanawiam się dlaczego Caroline Leavitt sięgnęła po tak trudny temat, a potem potraktowała go tak powierzchownie, dlaczego nie pozwoliła zabrzmieć wszystkim towarzyszącym żałobie uczuciom a za to niemal od razu uwikłała bohaterów w nowe związki? Dlaczego połączyła sprawcę...

Agata76 | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

polecam. Wbrew pozorom romansu albo obyczaju okazuje się to dość ciężka książka o miłości, zdradzie, wyborach, które są ciężkie, wybaczeniu, przegapieniu szansy na szczęście i zrozumieniu. Przez większą część książki może się wydawać, że to ciepła obyczajowa książka o straconej miłości, odnalezionej miłości i przewrotności losu a potem okazuje się, że to jednak książka o dokonywaniu wyborów, głownie dotyczących naszych bliskich i nas samych, naszej drogi w życiu i wyborów jakie się z tym wiążą. Maksymalne zaskoczenie i naprawdę szczerze polecam.

alison2 | 2017-09-13

"Szczęście w twoich oczach" to jedna z powieści wydanych w serii "Leniwa Niedziela", będącej obietnicą miłych, odprężających chwil z życiową opowieścią. I faktycznie, mamy tu do czynienia z książką obyczajową, jednak mile zaskakującą dojrzałością podejścia do skomplikowanych tematów i ... nieprzewidywalnością.

Isabell i April to dwie kobiety o bardzo odmiennym charakterze. Prawdopodobnie nigdy by się nie zaprzyjaźniły, przewrotny los łączy jednak ich historie. Obie opuszczają swoich partnerów i ruszają w drogę, która dla jednej z nich skończy się tragicznie. Ta która przeżyje będzie odtąd żyła z piętnej tej, której zabraknie...

Caroline Leavitt, amerykańska powieściopisarka, scenarzystka, felietonistka i recenzentka, podjęła trudny problem życia po śmierci bliskiej osoby. Robi to bardzo kompleksowo, poznajemy zarówno osobę dorosłą, jak i dziecko, które boryka się z bolesną stratą. Pojawia się również postać, która przeżyła wypadek, dla której sam fakt, że w nim uczestniczyła jest...

agaw | 2017-05-20
Przeczytana: maj 2017

Dobry obyczaj, opisujący skomplikowane losy ludzi. Rysy psychologiczne bohaterów zostały dobrze odzwierciedlone, postacie pełnowymiarowe i prawdziwe. Czytałam z przyjemnością. Książka potrafi trzymać w napięciu, a akcja czasami zaskakuje. Świetnie pokazane, jak nasze wybory determinują naszą przyszłość. Czy naprawdę istnieje tylko jedyny człowiek, przy którym będziesz spełniona i szczęśliwa? Czy można być szczęśliwym mniej lub bardziej? Czy rezygnując dziś z miłości, już nigdy nie będziesz mogła zachwycać się życiem ? Całe szczęście autorka nie przedstawia nam jedynych prawd objawionych. A między czernią a bielą jest jeszcze wiele innych odcieni. Optymistyczne przesłanie jest takie, że jeśli nawet kiedyś źle wybrałaś – jutro może znów wydarzyć się coś niepowtarzalnego, co zmieni twoje życie.

| 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Cudowna, wzruszająca i z zaskakującym zakończeniem. Nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie czytanie jej. Polecam.

Iwona | 2016-08-18
Na półkach: Przeczytane, :-), :-), :-)
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Piękna, mądra. Wzrusza od pierwszych stron, wyzwala wiele emocji. Poczułam wielką złość na April- matkę, żonę jak mogła, co nią kierowało nie rozumiem, nie ogarniam.

A potem po tych wszystkich zdarzeniach bardzo pragnęłam szczęścia Isabelle małego Sama, jego ojca, ale ...autorka zdecydowała inaczej. Polecam

JaMajka | 2016-07-27
Przeczytana: 22 lipca 2016

Książka rozpoczęła się naprawdę świetnie. Wciąż myślałam tylko o tym aby dowiedzieć się co zdarzy się dalej. Zaowocowała nawet całkowitym brakiem snu jednej nocy...aż do przewidzianego momentu całej historii i... pozostałe 150 stron wydawało się jakby niepotrzebne. Mam wrażenie że autorka chciała zakończyć te historię zupełnie inaczej. Ogólnie- czytało się naprawdę przyjemnie, książka ciekawa jak już pisałam do pewnego momentu.