Pamięć i przyszłość. Kwartalnik Nr 2/08

Wydawnictwo: Ośrodek Pamięć i Przyszłość
historyczna

Kwartalnik Pamięć i przyszłość adresowany jest do czytelników zainteresowanych kulturowym i historycznym aspektem fenomenu, jakim są ziemie zachodnie. Pragniemy stworzyć interdyscyplinarną formułę, w której obiektywny dyskurs naukowy współistnieje z formami publicystycznymi i eseistycznymi, a także osobistymi relacjami świadków wydarzeń historycznych. Treści historyczne traktujemy jako punkt wyjścia do debaty o kształtowaniu tożsamości zbiorowej, a także o przyszłości regionu i Polski w Europie.