Miłosna pułapka

Wydawnictwo: Amber
The Husband Trap
romans historyczny
Amanda

Nieśmiała Violet kocha skrycie księcia Reaburn, lecz przystojny młodzieniec jest zaręczony z jej siostrą bliźniaczką. Tuż przed ślubem kapryśna Jeannette zmienia jednak zdanie i namawia Violet, żeby zajęła jej miejsce przed ołtarzem. Czy ta maskarada może się udać? Prędzej czy później piękny sen musi się skończyć, a kłamstwo wyjdzie na jaw, lecz czy można oszukać serca złączone prawdziwym uczuciem?

źródło opisu: Amber, 2013

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mak | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Świetny romans historyczny, chociaż nieco w odmiennym stylu. Lekki i przyjemny, akurat na oderwanie się od codzienności, tak jak się spodziewałam, czytając opis książki.

Choć fabuła była dosyć spokojna, bez scen grozy, jak to zazwyczaj bywa, nie nudziłam się. Książka wciągnęła mnie już od pierwszej strony, głównie za sprawą bohaterów, którzy od razu wzbudzali sympatię.

Zachowanie bohaterów w żadnym stopniu nie zostało przerysowane. Violet to wrażliwa młoda dziewczyna, inteligentna i wykształcona, która od zawsze pozostawała w cieniu siostry, skryta za szkłami okularów. A stopniowo, pod wpływem roli, w jaką się wciela, z brzydkiego kaczątka staje się pięknym łabędziem.

Zaś Adrian to książę z bajki, dosłownie i w przenośni, ale również zwyczajny mężczyzna z wadami i zaletami.

Atutem książki były oczywiście siostry bliźniaczki, identyczne, a jednak różne jak ogień i woda. Jeannette to postać ani pozytywna, ani negatywna, ale zawsze musi znaleźć się ktoś, kto nieźle namiesza w...

Oktawia Gilbert | 2017-07-04
Przeczytana: 01 lipca 2017

W dawnych czasach wierzono, że dzieci urodzone z jednego poczęcia są przeklęte, gdyż posiadają tylko jedną duszę. Topiono wówczas oba niewiniątka, aby powstrzymać szerzenie się zła. Z biegiem czasu wierzenie to ewoluowało i tylko jedno z bliźniąt było potępione. Ludzie sądzili, że pierwsze z dzieci otrzymało całe dobro ich wspólnej duszy, a więc te można było ze spokojem zachować. Z kolei drugie należało zabić, by unicestwić diabelską cząstkę tkwiącą w jego martwej i czarnej duszy. I chociaż upłynęło od tego czasu wiele setek lat i można byłoby sądzić, że społeczeństwo stało się bardziej oświecone i przestało wierzyć w te pogańskie zabobony, to nie do końca da się wyplenić to, co podświadomie siedzi w głowach, nie da się zmusić rodziców by jednakowo traktowali swoje dzieci...

Jannette Violet i Jeannette Rose mimo, że są bliźniaczkami to różnią się jak woda i ogień, jak dzień i noc. Violet jest spokojna, inteligentna, skromna, kochająca zwierzęta. Z kolei Jeannette charakteryzuje...

emily176 | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

No i od czego tu zacząć? fascynująca lektura, która pochłonęła mnie na kilka godzin. Główna bohatera wspaniale opisana. razem z nią przeżywała wszystkie emocje i rozterki. W końcu czego się nie robi dla miłości. Violet zostawiła wszystko to co sprawiało jej radość, aby potajemnie zamienić się rolami z rozpieszczoną siostrą bliźniaczką w celu uniknięcia skandal.Jej historia naprawdę mnie wzruszyła. Nie ukrywam iż uroniłam nawet kilka łez podczas czytania. Wspaniała kolejna książka tej autorki. Przyznam iż całą historię związaną z Bliźniaczkami i Elizą przeczytałam tak jakby od końca. Najpierw Lekcje miłości i historię Elizy, później Miłosny fortel i opowieść o Róży a na końcu tą część. jak dotąd jestem zachwycona opowieścią z każdej z nich. Są po prostu rewelacyjne. Gorąco polecam!!!

Haneczka | 2013-09-04
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 03 września 2013

Ciekawa historia, postacie ładnie nakreślone, książka napisana bardzo ładnym językiem. Żadnych nudnych momentów, a bywa nawet gorąco... ;)
Dlatego też gorąco polecam!

frescante | 2014-01-21

Uwielbiam "Miłosną pułapkę", jest moim ulubionym romansem historycznym. Ma intrygującą, świetnie poprowadzoną fabułę od której trudno się oderwać; Violet - bohaterkę, która nie jest kompletną idiotka i przy tym totalną niezgułą, nie potrafiącą poradzić sobie bez mężczyzny (szkoda, że takie nie występują częściej w tego typu książkach). Powieść napisana bardzo przyjemnym stylem, można przy niej odpocząć i miło spędzić kawałek dnia.

Klaudia Sowa | 2015-02-03
Przeczytana: 22 listopada 2014

Violet cicha i nieśmiała oraz Jeannette siostra bliźniaczka, która jest jej totalnym przeciwieństwem. Wątek bliźniczek jest jednym z najlepszych wątków tej książki. Obie siostry mają inne cele i marzenia. Violet nieszczęśliwie zakochana w księciu - nagle dostaje szansę aby być z ukochanym mężczyzną. Jeannette oddaje siostrze swojego przyszłego męża, bo go nie kocha. Aby plan się udał, zamieniają się miejscami. Jednakże dla Adriana i Violet kończy się to szczęśliwie a dla Jeannette karą wyjazdu na wieś z dala od Londynu. Polecam tę książkę, przyjemnie się ją czyta i naprawdę miejscami jest ciekawie. Nie zapomnę ani książki ani bohaterów.

Agnieszka | 2015-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2015

Rozczarowałam się, myślałam, że to będzie o wiele ciekawsze, co najmniej takie jak "Lekcja miłości", a tu taki psikus... Mało głównego bohatera, więcej występował jego brat niż on sam. No i taki jakiś bez wyrazu, bez charakteru... Dziwny człowiek. Ponadto książka jest za długa... Autorka chyba już nie wiedziała, co pisać i tak to ciągnęła... No ale co poradzić. Poza tym, najgorzej też nie było.

LePapillon | 2013-11-24
Przeczytana: 05 listopada 2013

Lekka i przyjemna, można się zakochać. (;

kaname | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

czasem sięgam po coś lekkiego. Ale to było męczące i o niczym.

Klaudia Sowa | 2014-10-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki