Ostatnia kochanka

Wydawnictwo: Amber
His favorite mistress
romans historyczny
Wanda

Lord Pendragon jest pochłonięty partią wista zakrapianą wyborną brandy. Nieoczekiwanie do salonu jego rezydencji wdziera się młoda dziewczyna z pistoletem w dłoni. Chce zastrzelić gospodarza, zostaje jednak obezwładniona... Kim jest niedoszła zabójczyni? Co pchnęło ją do desperackiego kroku? Zaintrygowany piękną nieznajomą książę Wyvern postanawia poznać prawdę. Zdeklarowany miłośnik rozkoszy kawalerskiego życia nie przeczuwa, że uwikła się w niebezpieczną i uwodzicielską rozgrywkę...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

AuroraBorealis | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Gabriella St.George postanawia w męskim przebraniu wkraść się do posiadłości Pendragonów i zabić Rafe’a, ponieważ uważa, że jest on odpowiedzialny za śmierć jej ojca. Jakie będzie jej zdziwienie, kiedy zamiast swojej "ofiary" spotka tajemniczego i przystojnego księcia Wyvern – Anthony’ego Blacka.
Czy nasza bohaterka zemści się i zabije Pendragona? Kim okaże się być Gabriela? Czy uwierzy w prawdę na temat swojego ojca? Czy dziewczyna dowie się jakie były powody decyzji Tony’ego? Czy przeszłość ją w końcu dopadnie?

Postacie przedstawione są jako rozsądni, twardo stąpający po ziemi ludzie, czuli, wrażliwi i kochający całym swoim sercem, na zabój. Chociaż nasza bohaterka miała tylko 17 lat to wydawała się być dojrzała jak na swój wiek i podchodziła do rozwiązywania problemów w sposób mądry i roztropny. Ale jak to zwykle w romansach historycznych bywa nasz facet nie stanął na wysokości zadania i zachował się nieco tchórzliwie i kłamliwie, ale o co chodziło dowiecie się z tego tomu....

Ryjek | 2016-01-12

Tracy Anne Warren od dziś jest moją ulubioną autorką romansów historycznych.
Wciągnęła mnie ta i poprzednia jej książka "Lekcja miłości" i sięgnę po inne.
A zaczyna się mniej więcej tak: opętana wizją zemsty na człowieku w jej odczuciu winnym śmierci ojca postanawia go zastrzelić. Od wykonania samosądy powstrzymuje ją książę Anthony Black- prywatnie najlepszy przyjaciel Rafe Pendragona- człowieka którego chce zabić piękna Gabriella St. George.
Okazuje się, że Pendragon jest stryjem dziewczyny i pragnie jej pomóc. Początkowo Gabriella odrzuca pomocną dłoń z czasem jednak sama udaje się do wujostwa i zamieszkuje z nimi.
Rafe i jego żona Julianna postanawiają wprowadzić podopieczną na salony i wydać godnie za mąż. Tymczasem Gabriella zakochuje się w Tonym, ten z kolei próbuje trzymać się od niej z daleka pamiętając, że jest ona bratanicą najlepszego przyjaciela. Kiedy ich relacje przeradzają się w intymną zażyłość zostają przyłapani w dwuznacznej sytuacji. Anthony oświadcza się...

Klaudia95 | 2015-03-06
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Podobnie jak powyżej, twierdzę, że to najlepsza część z trylogii "Kochanki". Dlaczego? Przedstawieni główni bohaterowie są świetni, no i realistyczni.
Gabriella pałająca nienawiścią do Rafe' a, ale powstrzymana przez Tony' ego. Jak to zwykle bywa w romansach, Wyvern jest zainteresowany oszałamiającą i upartą pięknością.
Tony słysząc szantaż kochanki, postanawia się ożenić. O, tak ze wszystkich trzech bohaterów nie spodziewałam się, że podejmie taką decyzję. I oczywiście oświadcza się Gabrielli i zostaje przyjęty.
I wszystko byłoby dobrze, gdyby w trakcie rozmowy z Ethanem , Tony nie wyznał czemu ożenił się z Gabriellą.
Czy pomiędzy małżonkami się ułoży? Czy Gabriella wybaczy Tony' emu? Czy Tony naprawdę kocha Gabriellę? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, radzę sięgnąć po tę książkę.Naprawdę warto!

emily176 | 2015-03-02
Przeczytana: 01 marca 2015

To moim zdaniem najlepsza część z trylogii. Pełna emocji. Główna bohaterka opisana jest bardzo realistycznie, młoda buntownicza, odważna ale też bardzo wrażliwa i łatwo dająca się ponieść emocjom. Tak mnie pochłonęła ta pozycja, że sama przeżywałam razem z nią smutek zranionych uczuć i szczęście bycia kochaną.

lika93 | 2016-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Pierwsze strony tej książki zapowiadały, że jest to bardzo płytka pozycja z kiepską fabułą, ale na szczęście okazało się, że moje przeczucie mnie zawiodło.

Książka bardzo wciągająca. Napisana prostym językiem, który ułatwia czytelnikowi czytanie. Idealna na zimowe wieczory w celu rozluźnienia.

Ostatnie około 30 stron przepłakałam. Nie myślałam, że ta pozycja jest w stanie tak mnie wzruszyć.

Polecam!

Magdalena | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

A ja się troszkę ponudziłam. Przeczytałam, ale w ekspresowym tempie. Już coś podobnego czytałam, nic nowego i ciekawego się nie dzieje. Historia taka jak zawsze. Sympatyczna książka, ale nie ma szału.

aur | 2013-09-09
Przeczytana: wrzesień 2013

Bardzo dobry romans. Dobrze napisany. Trudno oderwać sie od lektury ;)

anitula | 2014-05-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romanse

bardzo przyjemnie się czyta tę książkę polecam

laila | 2016-11-14
Na półkach: R2016, Przeczytane