Kochanka nocy

Tłumaczenie: Lidia Rafa
Seria: Dla Każdej Kobiety...
Wydawnictwo: Lucky
Yours until dawn
miłość, romans, erotyzm, ślepota

Podczas bitwy Gabriel Fairchild wykazuje się niezwykłą odwagą, zyskując miano bohatera. Niestety, cena, jaką musi zapłacić, jest bardzo wysoka. Gabriel traci wzrok i nadzieję na przyszłość. Porzucony przez ukochaną narzeczoną, zamyka się w rodzinnej posiadłości i pogrążony w mroku i samotności przeklina swój los. W Fairchild Park pojawia się Samantha Wickersham. Sztywna i chłodna pielęgniarka odkrywa, że jej nowy podopieczny zachowuje się niczym zwierzę i coraz mniej przypomina człowieka. Samantha podejmuje z hrabią wojnę na cierpliwość i inteligencję. Powoli wypełnia życie i serce Gabriela światłem. Oboje odkrywają, że niektóre tajemnice i rozkosze najlepiej poznawać w ciemności...

źródło opisu: Lucky, 2006

Ania C | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, E-Books
Przeczytana: 28 listopada 2013

Banan.
Taki stan ciala i umyslu towarzyszyl mi przez cala lekture. Mimo, ze ksiazka jest zwyklym romansidlem, jest dobrze napisana, a komizm slowny i sytuacyjny wprost wylewaja sie na czytelnika z kazdej kartki . Wielkokrotnie (ku trwodze i zdziwieniu domownikow) wybuchalam szczerym smiechem . Dawno zadna ksiazka nie zabawila mnie tak dobrze. Autorka psuje koncowke banalnym, kiczowatym wrecz rozwiazniem, mimo tego moje wrazenia sa jak najbardziej pozytywne. Polecam:)
"Samantha przyszła do niego w nocy. Tym razem nie potrzebował światła ani koloru, tylko
zmysłów, by czuć jej cytrynową słodycz, i jedwabistą gładkość włosów, które rozpuszczone
spływały po jego nagiej piersi. Słuchał jej gardłowych jęków, gdy wtulała w
niego miękkie ciało.
Westchnął, gdy musnęła jego ucho, a potem odważnie dotykała językiem jego warg.
Czuł na twarzy jej ciepły oddech, pachniała stęchłą ziemią, zepsutą wołowiną i starymi
pończochami, suszonymi nad ogniem w kominku.
- Co, do jasnej... - Wyrwany ze...

Karina | 2015-08-29
Przeczytana: 05 września 2012

Piękna ksiązka, ktorą każdy książkoholik powinien przeczytać i nie tylko.Polecam każdemu od niej zaczeła się moja miłość do książek
i taka zabawna...

Beti | 2013-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Ha,co za książka,na pewno nie polecam czytać w miejscach publicznych,gdyż czytanie książki grozi niespodziewanymi wybuchami śmiechu ;-) .Się uśmiałam a dziecko zaglądające mi przez ramię zastanawiało się czemu mama z literek się śmieje.POLECAM!!!

Ziraelka | 2012-11-30

Piękna historia miłosna. On - okaleczony na ciele i duszy weteran wojen napoleońskich porzucony przez narzeczoną. Ona - wrażliwa kobieta, którą prześladują grzechy przeszłości, ukrywająca się pod powłoką do bólu rozsądnej i praktycznej starej panny. Powoli stają się dla siebie szansą na wyrwanie z otchłani samotności...
Historia opiera się na świetnym pomyśle. Książka jest dobrze napisana, w dodatku bardzo odpowiada mi poczucie humoru autorki. Czytanie tej książki to ogromna przyjemność, dlatego lubię do niej wracać. Bardzo polecam wszystkim miłośniczkom romansów!

Iwona | 2013-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Piękna historia, piękni bohaterowie, piękne zakończenie.
Od pierwszych stron powieść mnie wzruszyła i wzruszenie to utrzymało się do samego końca, zabawne sytuacje przyjemnie ubarwiły całość.
Uwielbiam baśniowe motywy, w tej ewidentnie widać przecudowną "Piękną i Bestię".
Romantyczkom książka ta na pewno przypadnie do gustu, nie wyciska łez, ale jej melancholijny klimat mocno porusza.

olidi | 2013-03-15

Zaskakująca fabuła i dobrze zarysowane postacie.
Najlepsza książka autorki.

kotekv88 | 2014-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Piękna książka, piękna historia, dawno takiej ksiażki nie czytałam.

Asik92 | 2013-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opis książki wydaje się naprawdę ciekawym tematem. I taki był aż do środka książki, kiedy moja nadzieja, że nareszcie romansik historyczny będzie „niegłupi”, ulotnił się. Jak zwykle, zakochali się w sobie, pobrali się i żyli długo i szczęśliwie.

Kiedy czytam książkę, przeważnie nie zaglądam na ostatnią stronę, bo wolę trwać w niewiedzy. Ale tym razem otwarłam... Przez całą książkę zastanawiałam się nad jedną rzeczą: jak to możliwe, by nagle główny bohater zakochał się w kimś innym niż główna bohaterka?! Co, ona umarła? Musiałam długo czekać na moją odpowiedź.

Byłam bardzo zdzwiona, gdy okazało się, że Samantha to tak naprawdę Cecily. Na myśl by nie przyszło, że autorka tak to powiąże. Zastanawiałam się nad jakimiś poszlakami, myślami Samanthy, które zdradzałyby prawdę zanim to się wydało, ale nic nie znalazłam. Nawet jego rodzice jej nie poznali. Trochę to naciągane, prawda? ;)

Szybko się czyta. Bez głębszych refleksji. Taka średnia.

Piękna historia przedstawiona w zabawny, ale i poruszający sposób.

Magdalena | 2013-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Bardzo dobra książka, niektóre teksty są rewelacyjne.