Kochanka nocy

Tłumaczenie: Lidia Rafa
Seria: Dla Każdej Kobiety...
Wydawnictwo: Lucky
Yours until dawn
miłość, romans, erotyzm, ślepota

Podczas bitwy Gabriel Fairchild wykazuje się niezwykłą odwagą, zyskując miano bohatera. Niestety, cena, jaką musi zapłacić, jest bardzo wysoka. Gabriel traci wzrok i nadzieję na przyszłość. Porzucony przez ukochaną narzeczoną, zamyka się w rodzinnej posiadłości i pogrążony w mroku i samotności przeklina swój los. W Fairchild Park pojawia się Samantha Wickersham. Sztywna i chłodna pielęgniarka odkrywa, że jej nowy podopieczny zachowuje się niczym zwierzę i coraz mniej przypomina człowieka. Samantha podejmuje z hrabią wojnę na cierpliwość i inteligencję. Powoli wypełnia życie i serce Gabriela światłem. Oboje odkrywają, że niektóre tajemnice i rozkosze najlepiej poznawać w ciemności...

źródło opisu: Lucky, 2006

Beata | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Dobry romans historyczny. Moja ulubiona epoka, okres Regencji, Anglia. Pokaleczony bohater wojenny kontra przekorna i nieugięta panna Samantha, trochę tajemnicy, zabawnych sytuacji i subtelny romansik.

kaktusowaona71 | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

„Kochanka nocy” to świetny romans historyczny. Wzbudził we mnie podczas lektury wiele różnorakich emocji. Od śmiechu, po głębokie wzruszenie. Od słodkiego ciepełka wokół serca, po lodowate ukłucia obawy. Bohaterowie, absolutnie wyjątkowo jak dla tego gatunku, nie zostali przerysowani, ani nie byli postaciami papierowymi. Nie drażnili bezbrzeżną głupotą, oklepanym szablonem, czy naiwnością lub histerycznymi,czy przesadzonymi reakcjami. Powiem więcej,. Zrobili na mnie wrażenie autentycznych, realnie żyjących ludzi, z którymi potrafiłam się całkowicie utożsamić, a ich emocje do głębi do mnie przemówiły.
Całość została napisana lekkim i barwnym piórem które było jakże miłe w odbiorze i stanowiło dodatkową zachętę do zagłębienia się bez reszty w przedstawianej historii.
Tą rzadką umiejętność tworzenia tak autentycznych postaci i realistycznego przebiegu wydarzeń, moim skromnym zdaniem opanowała jedynie królowa romansu historycznego, czyli pani Judith McNaught , a nieoczekiwanie...

Kachusek | 2018-09-17
Przeczytana: 17 września 2018

Świetny romans historyczny, niebanalny, z klimatem, zabawnymi dialogami i choć można przewidzieć zakończenie, to po drodze autorka wprowadza niespodziankę :) Czytałam jednym tchem i oderwać się nie mogłam. Polecam.

Ania C | 2013-11-28
Na półkach: Przeczytane, E-Books
Przeczytana: 28 listopada 2013

Banan.
Taki stan ciala i umyslu towarzyszyl mi przez cala lekture. Mimo, ze ksiazka jest zwyklym romansidlem, jest dobrze napisana, a komizm slowny i sytuacyjny wprost wylewaja sie na czytelnika z kazdej kartki . Wielkokrotnie (ku trwodze i zdziwieniu domownikow) wybuchalam szczerym smiechem . Dawno zadna ksiazka nie zabawila mnie tak dobrze. Autorka psuje koncowke banalnym, kiczowatym wrecz rozwiazniem, mimo tego moje wrazenia sa jak najbardziej pozytywne. Polecam:)
"Samantha przyszła do niego w nocy. Tym razem nie potrzebował światła ani koloru, tylko
zmysłów, by czuć jej cytrynową słodycz, i jedwabistą gładkość włosów, które rozpuszczone
spływały po jego nagiej piersi. Słuchał jej gardłowych jęków, gdy wtulała w
niego miękkie ciało.
Westchnął, gdy musnęła jego ucho, a potem odważnie dotykała językiem jego warg.
Czuł na twarzy jej ciepły oddech, pachniała stęchłą ziemią, zepsutą wołowiną i starymi
pończochami, suszonymi nad ogniem w kominku.
- Co, do jasnej... - Wyrwany ze...

Karina | 2015-08-29
Przeczytana: 05 września 2012

Piękna ksiązka, ktorą każdy książkoholik powinien przeczytać i nie tylko.Polecam każdemu od niej zaczeła się moja miłość do książek
i taka zabawna...

Beti | 2013-12-30
Przeczytana: 28 grudnia 2013

Ha,co za książka,na pewno nie polecam czytać w miejscach publicznych,gdyż czytanie książki grozi niespodziewanymi wybuchami śmiechu ;-) .Się uśmiałam a dziecko zaglądające mi przez ramię zastanawiało się czemu mama z literek się śmieje.POLECAM!!!

Ziraelka | 2012-11-30

Piękna historia miłosna. On - okaleczony na ciele i duszy weteran wojen napoleońskich porzucony przez narzeczoną. Ona - wrażliwa kobieta, którą prześladują grzechy przeszłości, ukrywająca się pod powłoką do bólu rozsądnej i praktycznej starej panny. Powoli stają się dla siebie szansą na wyrwanie z otchłani samotności...
Historia opiera się na świetnym pomyśle. Książka jest dobrze napisana, w dodatku bardzo odpowiada mi poczucie humoru autorki. Czytanie tej książki to ogromna przyjemność, dlatego lubię do niej wracać. Bardzo polecam wszystkim miłośniczkom romansów!

kasik | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Bardzo przyjemny romans historyczny. Dobrze napisany z błyskotliwymi i zabawnymi dialogami pomiędzy parą głównych bohaterów. Polecam, dla czystej i lekkiej rozrywki.

emerytka19 | 2017-03-07

Świetna książka, zabawna i wzruszająca. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, prawie do końca niczego nie podejrzewałam. Więc za to ogromny plus!

Iwona | 2013-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2013

Piękna historia, piękni bohaterowie, piękne zakończenie.
Od pierwszych stron powieść mnie wzruszyła i wzruszenie to utrzymało się do samego końca, zabawne sytuacje przyjemnie ubarwiły całość.
Uwielbiam baśniowe motywy, w tej ewidentnie widać przecudowną "Piękną i Bestię".
Romantyczkom książka ta na pewno przypadnie do gustu, nie wyciska łez, ale jej melancholijny klimat mocno porusza.