Księżna jednego dnia

Okładka książki Księżna jednego dnia Peggy Waide
Okładka książki Księżna jednego dnia
Peggy Waide Wydawnictwo: Amber Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Romans Historyczny
Amber
2005-01-01
2005-01-01

👑🌹 "Księżna Jednego Dnia" - Uwikłani w Sieć Intryg i Tajemnic 🏰🕊️

Peggy Waide w swojej powieści "Księżna Jednego Dnia" zaprasza nas do pełnego intryg i zwrotów akcji świata, gdzie wydawać by się mogło, że nawet najsłodsze owocowe wino kryje w sobie gorycz oszustwa. To opowieść o Jocelyn, która stawia na kartę małżeństwa jako jedyny środek na ucieczkę od okrutnego losu. Książę Wilcott ma się stać jej mężem, jednak los wywraca tę decyzję do góry nogami. 💍🌅

Autorka zapewnia nam pełen zakręconych losów świat dworskich intryg, gdzie każdy gest, słowo czy spojrzenie kryje w sobie sekret. Peggy Waide w mistrzowski sposób kreuje atmosferę napięcia, gdzie czytelnik nie może przewidzieć, kto ukrywa prawdziwe intencje, a kto stanie się narzędziem w rękach innych. To podróż przez labirynt kłamstw i manipulacji, w którym nawet najmniejszy ruch może przesunąć kulisy intrygi. 🎭🔍

Niestety, mimo obiecującego początku, "Księżna Jednego Dnia" gubi się w labiryncie swojej własnej fabuły. Postacie wydają się działać niekonsekwentnie, a ich decyzje czasem trudno zrozumieć. Powieść, której wątki obiecywały wywołanie silnych emocji, niestety nie dostarcza odpowiedniego napięcia i zaangażowania. Ostatecznie czytelnik może odczuwać pewien niedosyt w obliczu niewykorzystanego potencjału fabularnego. 📚🧩

"Księżna Jednego Dnia" otrzymuje ocenę 2/10 za próbę stworzenia skomplikowanej intrygi dworskiej, jednak niestety, nie spełnia ona pełnego oczekiwania czytelnika. Autorka z pewnością ma umiejętność tworzenia zawiłych opowieści, ale brak tutaj spójności i konsekwencji. To przykład, że nie zawsze pomysł na fabułę przekłada się na udaną opowieść. ⚖️🌌

Peggy Waide, autorka "Księżnej Jednego Dnia", podejmuje odważną próbę stworzenia skomplikowanego świata dworskich intryg, choć niestety nie do końca udaje się jej spełnić oczekiwania czytelników. Mimo to jej twórcza odwaga zasługuje na docenienie. 🔮🎨

👑🌹 "Księżna Jednego Dnia" - Uwikłani w Sieć Intryg i Tajemnic 🏰🕊️

Muszę przyznać, że czegoś mi w tym wszystkim zabrakło.. Akcja porywa od pierwszych stron i nagle... Choć wiele się dzieje mam wrażenie, że wszystko zaczyna toczyć się w zwolnionym tempie, bez porywów. Mimo tego odczuwałam przyjemność czytając tę książkę i daję tej pozycji dużego plusa za wykreowane postaci głównych bohaterów

Jocelyn zostaje uwięziona w szpitalu psychiatrycznym w Bedlam przez swojego zawistnego wuja,który zamierza pozbawić ją dziedzictwa i majątku rodzinnego.Ratuje ją księżna Agata Wilcott,która pomaga dziewczynie wyjść stamtąd.Obie planują zemstę na wuju dziewczyny,a początkiem jest małżeństwo Jocelyn z księciem Reynoldsem Wilcottem.Gdy książę wraca do Anglii z dalekiej wyprawy morskiej dowiaduje się,że jest szczęśliwym małżonkiem.Tylko że zamiarem Reyna nigdy nie był ożenek,upodobał sobie stan kawalerski i cała ta intryga mocno go wkurzyła.Wściekłość księcia potęguje fakt,że małżeństwo jest jedynie na papierze,a żona ma sporo tajemnic przed nim i zasłania się utratą pamięci.Z czasem małżonkowie dochodzą do porozumienia i zaczyna się między nimi pojawiać uczucie.Jednak na życie księżnej ktoś czyha,kilkukrotnie zostaje ona zaatakowana i pobita,a zrozpaczony Reyn nie może pomóc Jocelyn nie wiedząc,z czym się mierzy.Do Anglii powraca wuj dziewczyny.Księżna Jocelyn ma wreszcie okazję dopełnić zemsty na krewniaku,gdy niespodziewanie pojawia się w jej życiu ktoś z bolesnej przeszłości.Jocelyn zamierza chronić życie swoje oraz męża za wszelką cenę,tym bardziej,że spodziewa się dziecka...
Sensacyjny romans historyczny obfitujący w nagłe zwroty akcji,namiętne opisy miłosnych zbliżeń małżonków i zabawne dialogi.Jedną z głównych ról odgrywa tu księżna Agata,która jest wielokrotnie prowodyrką zaskakujących wydarzeń oraz dwaj przyjaciele księcia,którzy swoimi żartami i szczerą przyjaźnią szybko zyskują sympatię i przychylność Jocelyn.Książka napisana prostym,przyjemnym językiem,wciąga od samego początku,a intrygi snują się niczym pajęcza sieć przez całą fabułę.Uwielbiam historyczne romanse,a ten jest kolejnym z moich ulubionych.Gorąco polecam!!!

bardzo kiepski romans historyczny. autorka miała bardzo ciekawy temat, ale nie zrobiła z tego niczego co wciąga, urzeka i bawi. jakoś zmęczyłam tę książkę do końca, choć kilka razy rzuciłam nią w kąt. nie wiem czy uda mi się sięgnąć po jeszcze jakąś książkę Pani Waide, chyba, jak przeczytam już wszystkie romanse historyczne świata, może wtedy...

Ogólnie rzecz ujmując historia opisana w powieści była bardzo interesująca. Przede wszystkim nie było cały czas słodko i nie wyznawali sobie przez całą książkę miłości (co jest jak dla mnie na plus). W pewnych momentach można było się wzruszyć, w pewnych pośmiać... No ale muszę się przyczepić do tego, że w jakiś niespodziewany sposób główna bohaterka jest ciągle ofiarą prób gwałtu. Przy drugiej takiej akcji na prawdę zaczęło mnie to denerwować. Ale poza tym mogę jak najbardziej polecić.

Ciekawa historia, fajnie stworzeni bohaterowie, wciągająca:) Czego chcieć więcej?

Na półkach: , , , , , ,

Małżeństwo bez wiedzy małżonka. Niedopowiedzenia, tajemnice, brak rozmowy, które prowadzą do rozstania. Na koniec happy end.

Początek interesujący, ale reszta już standardowa. Na tle innych pozycji z tego gatunku ta niczym specjalnym się nie wyróżnia. Ani bardzo zła, ani bardzo dobra.

Zapowiadała się interesująco...i to na tyle.

Zapowiadała się interesująco...i to na tyle.

Romans historyczny, który bardzo dobrze się czyta. On jest przystojny, ona piękna, a uczucie pomiędzy nimi jarzy się jaśniej niż jarzeniówka w łazience.

Zdecydowanie fajna.

Zdecydowanie fajna.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny
  • Romans historyczny
  • 2017
  • Peggy Waide

Dodaj cytat z książki Księżna jednego dnia