Obiecaj Mi Raj

Cykl: Tajni agenci Whitehallu (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Promise me heaven

Inne wydania

Wyszukana lekcja flirtu i pojętna „uczennica czarnoksiężnika" w romansie amerykańskiej gwiazdy romansów historycznych. Ścigany przez wierzycieli i złą sławę lord Montrose, legendarny hulaka, król londyńskich salonów i pogromca niewieścich serc, zaszył się w wiejskim majątku, gdzie wiedzie skromny i spokojny żywot. Do czasu, gdy do jego posiadłości przybywa młoda dama z prośbą wykraczającą...

Ścigany przez wierzycieli i złą sławę lord Montrose, legendarny hulaka, król londyńskich salonów i pogromca niewieścich serc, zaszył się w wiejskim majątku, gdzie wiedzie skromny i spokojny żywot. Do czasu, gdy do jego posiadłości przybywa młoda dama z prośbą wykraczającą stanowczo poza ramy konwenansu. Dziewczyna chce, by wytrawny mistrz wtajemniczył ją w arkana uwodzenia.

źródło opisu: [Amber, 2009]

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kolejny typowy romans historyczny, w którym to młodziutka Catherine (Cat) prosi o pomoc w nauce uwodzenia starszego od siebie dżentelmena "złego chłopca"- Thomasa, chociaż już tym chłopcem dawno nie jest ze względu na swoje 30parę lat. Od początku można się łatwo domyśleć jaki będzie koniec tej historii. Bohaterowie są prawdziwi, ludzcy z krwi i kości, świadomi swoich słabości i błędów popełnionych w przeszłości. Nie znajdziemy tutaj żadnej głupiej gąski tylko mądrą i rozsądną kobietę, zdającą sobie sprawę z tego co pragnie osiągnąć w swoim życiu. Utarczki słowne między bohaterami sympatyczne i zabawne. Podobnie jak lekka erotyka, która się pojawi, ale w naprawdę małych ilościach. Mamy tutaj też wplecione wątki historyczne szczególnie wojnę Anglików z Napoleonem, jego ucieczkę z Elby itp.

Chociaż czytałam sporo lepsze romanse historyczne to i tak polecam go miłośniczkom tego typu literatury. Dla relaksu odpowiednia, ponieważ nie jest to utwór wysokich lotów.

Odetta | 2014-03-04

Pomysł, który narodził się w mojej głowie, by zapoznać się z romansami okazał się strzałem w dziesiątkę. Connie Brockway skradła mi serce tą książką i z miłą chęcią sięgnę po inne jej tytuły, które czekają już na mojej półce. Serdecznie polecam, świetny romans!

Jedna z moich ulubionych książek. Romans z wytrawnym humorem. Polecam:)

Gabi | 2014-01-16
Przeczytana: styczeń 2014

Książka bawi ale i wzrusza.

W odróżnieniu od innych bohaterów romansów historycznych C. Brokway swojego lorda Montrose uczyniła bardziej ludzkim. To nie jest super macho, który jest och i ach, ale to mężczyzna świadomy swoich zalet ale również widzący swoje wady. Wie jakie błędy popełnił w przeszłości, a obecnie stara się żyć tak aby jak najmniej krzywdzić innych. To mężczyzna, który czuje, cierpi i kocha. Zdecydowanie to mój ulubiony bohater.

Natomiast lady Cat, to nie głupia gąska, ale młoda kobieta, która jest odpowiedzialna, wie czego chce i konsekwentnie do tego dąży.

Książka warta przeczytania.

wiola | 2015-04-09

Fajna relaksująca książka, o kobiecie która chce stać się kusicielką a okazuje się że zakochuje się w największym flirciarzu epoki. Barwne dialogi i cięty język głównych bohaterów nakazując się roześmiać i spędzić z nimi godzinkę :)

Klaudia95 | 2015-04-03
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Catherine postanawia zdobyć upatrzonego przez siebie mężczyznę. W tym celu wybiera się do wytrawnego mistrza uwodzenia Thomasa Montrose' a, który jak ma nadzieję, podejmie się jej edukacji.
I tak się dzieje. Cat zaczyna przerastać wyobrażenia Thomasa, który po długim czasie dochodzi do wniosku, że Cat skradła mu serce. Postanawia wyznać swej ukochanej uczucia, ale czy to będzie takie proste?
Na plusy książki przemawiają: tytuł, opis wojny, pomysł i uczucie obojgu niewyimaginowanych postaci.

Ania Mróz | 2013-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2013

Fantastyczny romans! Książkę czyta się zadziwiająco szybko i przyjemnie. Polecam :)

LenaS | 2012-12-24
Przeczytana: 28 września 2012

Po dwóch ostatnich książka Jane Austin jakie czytałam, naprawdę dobrze było zamienić jej niewinne i spokojne powieści, na coś nieco bardziej barwnego. Utwór Connie Brockway zdecydowanie nie można nazwać niewinnym, ale bliższy nam, zwykłym czytelnikom. Z książki aż wypływają uczucia, a bohaterzy mają naturalne ludzkie odruchy. Nie są to wyimaginowane, nierealne postacie, lecz charaktery z wadami i słabościami, takie jak nasze. Sądzę, iż jest to niepodważalna zaleta książki, ponieważ niewyidealizowane postacie są bliższe nam, odbiorcom lektury. Sama historia, choć jest typowym historycznym romansem, jest przedstawiona w bardzo ciekawym świetle. Może wydawać się to sprzeczne, lecz jednak tak właśnie to odebrałam. Myślę, że autorka miała niezwykle absorbujący pomysł. Wykorzystała jego potencjał w pełni, tak samo jak umiejscowienie akcji w napoleońskiej Europie. Zabawne fragmenty znacznie umilały lekturę, choć znalazły się również smutne momenty. Niezaprzeczalnie, pisarka umiała oddać...

Ewelynn | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Książka bardzo przeciętna w ogóle mnie nie wciągnęła przeczytałam bo mi się bardzo nudziło. Bohaterowie mieli wady i byli ich świadomi ale autorka troszkę przesadziła w poczuciu winy głównego bohatera. Czytając brakło mi emocji które mogłabym poczuć. Nawet te najbardziej "emocjonujące" fragmenty były napisane jak zwykłe opowiadanie.
On to były rozpustnik który ukrył się na wsi aby "pokutować" za swoje rozpustne życie i rozpamiętywać co złego w życiu zrobił.
Bohaterka to młoda dziewczyna która chce uratować swoją rodzinę z nędzy w tym celu udała się do legendarnego uwodziciela by nauczył ją jak usidlić innego uwodziciela i nakłonić go do małżeństwa. Obydwoje są inteligentni i lubią rozmawiać na poważne tematy.
Książka pod względem literackim i merytorycznym poprawnie napisana. Osobiście byłam zdziwiona tak pochlebnymi opiniami mnie książka nie urzekła i raczej do niej nie wrócę.

eve | 2015-06-07
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Książka fajna odprężająca jednak ja pokusiłabym się o inne zakończenie - nieszczęśliwe, gdzie śmierć rozdziela zakochanych. Jednak jest to romans i wiele czytelników spodziewa się szczęśliwego zakończenia. Trochę szkoda. Książkę polecam.