Miłosny odwet

Okładka książki Miłosny odwet Adrienne Basso
Okładka książki Miłosny odwet
Adrienne Basso Wydawnictwo: Amber Cykl: Poślubić wicehrabiego (tom 7) literatura obyczajowa, romans
Poślubić wicehrabiego (tom 7)
Little bit sinful
Amber
2012-02-07
2012-01-01
9788324141906
Agnieszka Dębska
Romans historia Eleonora Collins

Zaczyna się od gorącej chęci zemsty i po różnych perypetiach - kończy gorącą miłością ;) Taka jest właściwie treść. Właśnie te "perypetie" i to, co się wokół dzieje jest bardzo ciekawie przedstawione, a są i osoby trzecie, które też mają znaczenie w fabule - jednym słowem nie można tu mówić o jakichś dłużyznach, czy nudzeniu się. Poza tym bardzo odważnie i obrazowo pokazane sceny erotyczne ;) Zarówno Eleonora, jak i Sebastian są bohaterami, których się lubi, pomimo jego początkowej nonszalancji, czy arogancji.
Jednym słowem - mile spędzony czas, przy sympatycznej lekturze.

Zdecydowanie polecam książkę. Jeden z lepszych romansów, które czytałam. Ciekawa historia, akcja toczyła się w odpowiednim tempie. Główni bohaterowie również na plus. Myślę, że warto przeczytać, na długie wieczory w sam raz :)

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Chęć zemsty przeradza się w miłość. Fajny romans historyczny

Chęć zemsty przeradza się w miłość. Fajny romans historyczny

Książka w sam raz na wakacje. Jeszcze w żadnej nie czytałam tak obrazowo przedstawionych scen erotycznych ;)

Po dłuższej przerwie wracam do romansów historycznych Adrienne Basso.

Książka czekała na mnie tak długo, że postanowiłam ją przeczytać.

Bohaterem "Miłosnego odwetu" jest Sebastian Dodd, wicehrabia Benton. Po śmierci swojej babki, planuje zemścić się na hrabim Heatfeld. W tym celu planuje uwieść jedną z jego córek - wybiera najmłodszą - Biankę, jednakże po pewnym czasie zdaje sobie sprawę, że jego uwagę przyciąga Eleonora.

Eleonora jest starszą siostrą Bianki, ale ojciec nie zwraca na nią uwagi. Eleonora ma 26 lat i jest określana przez towarzystwo "starą panną", która prawdopobnie nie wyjdzie za mąż. Razem z Bianką jedzie do Londynu, aby pomóc siostrze zadebiutować w Londynie i przy okazji być jej przyzwoitką.

Na początku Eleonora ma sceptyczne podejście do Sebastiana, ale później oboje zapałąją do siebie uczuciem. Czy miłość zwycięży z zemstą i przeszłością? Czy Sebastian i Eleonora mają przed sobą wspólną przyszłość?

Książka mi się bardzo podobała. Tak jak większość z tej serii.

Po dłuższej przerwie wracam do romansów historycznych Adrienne Basso.

Książka czekała na mnie tak długo, że postanowiłam ją przeczytać.

Druga połowa książki dużo lepiej napisana i o wiele ciekawsza. Dla niej warto przeczytać całość.

Świetna książka, warto przeczytać

Świetna książka, warto przeczytać

Jak większość z tej serii wciąga początek potem szybko się czyta końcówka to zakończenie którego każdy oczekuje od początku. Takie oderwanie się od wszystkiego.

Nawet fajna. Nie za infantylna. Dobra rozrywka dla zmęczonego człowieka. Wciąga. Cieszę się, że kobiety wyzwoliły się z takich konwenansów i tradycji, gdzie za taniec z Cassanową padała cała jej cnota i dobre imię.

Z książkami tej autorki mam pewien problem, z tą również... Bo dla mnie pierwsza połowa każdej jej ksiażki jest mdła i nijaka i myślę, że możnaby je streścić mieszcząc się w 20 stronach. Druga połowa powieści jest zaskakująca i błyskotliwa. Szczerze powiedziawszy to czytam te książki tylko i wyłącznie z ciekawości, co przydarzy się w następnej części cyklu. Podejrzewam, że gdyby nie moja ciekawość nie sięgnęłabym po kolejną książkę tej autorki.

• Romans historyczny
  • Romans