My, dzieci z dworca ZOO

Christiane FelscherinowKai Hermann Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry biografia, autobiografia, pamiętnik
Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo
832070801X
Ryszard Turczyn
Wydawnictwo Iskry
narkotyki literatura młodzieżowa narkomania uzależnienia młodzież dzieci Berlin Niemcy
Wir Kinder Vom Bahnhof Zoo
biografia, autobiografia, pamiętnik
832070801X
Ryszard Turczyn

Opinie [1 803]

Ciężko mi wystawić jednoznaczną ocenę. Bo jak zaklasyfikować potok wspomnień, który jest tak straszny i niedający się zatrzymać? Kilka dni temu byłam na dworcu Zoo w Berlinie. I po raz kolejny przekonałam się jaką siłę mają książki, które opowiadają o odwiedzanym przeze mnie miejscu. Teraz dworzec wygląda na normalne miejsce pełne gdzieś śpieszących ludzi. Zwyczajny...

To taka książka, że masz ochotę dać 1, ale wiesz, że trzeba dać 10. Bo z jednej strony jest straszns i bolesna, a z drugiej strony... straszna i bolesna. Dziękuję za tą lekturę.

Bardzo mocna, wstrząsająca opowieść. Straszne jest to, że ta historia przydarzyła się naprawdę oraz to, że bohaterowie byli tak młodzi.

Książka ta jest za to na pewno dobrą przestrogą przed tym, by trzymać się od narkotyków z daleka. Na pewno na długo pozostanie w mojej głowie.

Świetnie lecz brutalnie przedstawiona rzeczywistość nastoletnich narkotycznych epizodów w niemieckim wydaniu. Książka a raczej zbiór wspomnień, niezwykle prawdziwie i bez słodzenia ukazuje narastający problem narkomanii, ale też pozwala czytelnikowi na własną interpretację wniosków wysnutych z książki a także na własną ocenę postępowania nastoletniej głównej bohaterki,...

Pozycja obowiązkowa. Po jej uważnej lekturze chyba nikt nie sięgnie po narkotyki. Widać, że autorka wie o czym pisze bo sama to przeszła taką drogę. Na plus język i wiernie oddane realia epoki. Wszystko to sprawia, że łatwo można się wciągnąć w jej czytanie, aż chciałoby się powiedzieć "uzależnić"

Jak dla mnie - duże rozczarowanie. Książce nie można odmówić autentyczności. Jednak chyba przez język i styl autorki lektura była dość nudnawa

Jest straszna i napisana paskudnym językiem. Nie lubię ludzi, którzy biorą używki, by się komuś przypodobać, w szczególności nastolatków, dlatego znienawidziłam wszystkich bohaterów od razu, razem z rodzicami głównej bohaterki, ojca za bicie jej, matkę za nierobienie z tym niczego. Skończyłam na 47 stronie i nie przebrnęłam ani strony dalej, już nawet font zaczął mnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wstrząsająca lektura. Temat okrutnie ciężki, przedstawiony z pierwszej ręki. Ta książka chyba poruszyła mnie najbardziej ze wszystkich jakie czytałam o tej tematyce.
Słyszy się oczywiście o narkomanach wiele, zmieniają się używki, ale nałogi nie znikają. Nie miałam jednak pojęcia o skali narkomanii u osób w tak młodym wieku, praktycznie dzieci. Skończyłam czytać wczoraj i...

Tyle wcześniej słyszałam o tej książce, że byłam ciekawa, czy te pogłoski co tam jest opisane są prawdziwe. Po jakimś czasie wpadła mi w ręce właśnie ta lektura i myślałam, że będzie więcej jakiś ostrych opisów. Książka porusza ważny temat ale legenda jaką ja słyszałam przed jej przeczytaniem nastawiała mnie na to, że niektórych opisów nie będę mogła normalnie przeczytać...

Książka jest ważna, potrzebna, poruszająca, prawdziwa. Niestety też dość nudna. Ciągnie się niemiłosiernie. Jako lekturę z przesłaniem oceniłabym ją wyżej, ale jako "czytadło" jest męcząca.

Dyskusje

37 054