Ostatnia kochanka

Okładka książki Ostatnia kochanka Tracy Anne Warren
Okładka książki Ostatnia kochanka
Tracy Anne Warren Wydawnictwo: Amber Cykl: Kochanki (tom 3) Seria: Romans Historyczny literatura piękna
Kochanki (tom 3)
Romans Historyczny
His favorite mistress
Amber
2009-08-01
2009-08-01
Ewa Morycińska-Dzius
romans historyczny

Kiedyś już czytałam ta serię i mimo iż to było z jakąś przeszło dekadę temu to książki zapadły mi w pamięci. Książka czytana łatwo i przyjemnie. Lubię od czasu do czasu poczytać romans historyczny i

Ostatnia część serii Kochanki. Taka łatwa i przyjemna. Dużo bardziej podobała mi się pierwsza część "Niewinna kochanka".
Tu było tak zwyczajnie. Skandal, ślub i miłość na samym końcu, bez jakichś porywów niestety. Ale dla rozluźnienie można przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka, przyjemna w czytaniu. Bez rewelacji ale jako odskocznia od ciężkich kryminałów itp.

Seria kochanki podobała mi się o wiele bardziej niż pozostałe wydane w PL pozycje autorki.

Przeczytać, spędzić miło czas, zapomnieć. Nic wybitnego, ale na niedzielny wieczór w sam raz :)

Powiem szczerze, że z początku nudziła mnie ta książka. Na szczęście akcja w pewnym momencie mnie wciągnęła i stała się historia ciekawsza.

Gabriella St.George postanawia w męskim przebraniu wkraść się do posiadłości Pendragonów i zabić Rafe’a, ponieważ uważa, że jest on odpowiedzialny za śmierć jej ojca. Jakie będzie jej zdziwienie, kiedy zamiast swojej "ofiary" spotka tajemniczego i przystojnego księcia Wyvern – Anthony’ego Blacka.
Czy nasza bohaterka zemści się i zabije Pendragona? Kim okaże się być Gabriela? Czy uwierzy w prawdę na temat swojego ojca? Czy dziewczyna dowie się jakie były powody decyzji Tony’ego? Czy przeszłość ją w końcu dopadnie?

Postacie przedstawione są jako rozsądni, twardo stąpający po ziemi ludzie, czuli, wrażliwi i kochający całym swoim sercem, na zabój. Chociaż nasza bohaterka miała tylko 17 lat to wydawała się być dojrzała jak na swój wiek i podchodziła do rozwiązywania problemów w sposób mądry i roztropny. Ale jak to zwykle w romansach historycznych bywa nasz facet nie stanął na wysokości zadania i zachował się nieco tchórzliwie i kłamliwie, ale o co chodziło dowiecie się z tego tomu.

Wydaje mi się, że ta część była nieco gorsza od poprzednich, ale wobec tylu pozytywnych opinii oczywiście mogę się mylić - wiadomo co kto lubi ;) Jeśli ktoś był ciekawy co słychać u bohaterów "Niewinnej kochanki"(Rafe’a i Julianny) oraz "Przypadkowej kochanki" (Lily i Ethana) to ma okazje ich tutaj spotkać.

Wszystkie książki z serii "Kochanki" podobały mi się, a autorka Tracy Ann Warren ma według mnie plastyczny język, nie przynudza, pisze dobrze, ciekawie jak na romans historyczny przystało okraszony kilkoma przyjemnymi scenami erotycznymi.

Pozycję tą czytało mi się wyjątkowo szybko i sprawnie. Jest słodko, rozkosznie i odmóżdżająco czyli wszystko czego potrzebują dla relaksu prawdziwe romantyczne dusze. ;)
Polecam miłośnikom twórczości Warren lub tego typu literatury.

Czy nasza bohaterka zemści się i zabije Pendragona? Kim okaże się być...

Tracy Anne Warren od dziś jest moją ulubioną autorką romansów historycznych.
Wciągnęła mnie ta i poprzednia jej książka "Lekcja miłości" i sięgnę po inne.
A zaczyna się mniej więcej tak: opętana wizją zemsty na człowieku w jej odczuciu winnym śmierci ojca postanawia go zastrzelić. Od wykonania samosądy powstrzymuje ją książę Anthony Black- prywatnie najlepszy przyjaciel Rafe Pendragona- człowieka którego chce zabić piękna Gabriella St. George.
Okazuje się, że Pendragon jest stryjem dziewczyny i pragnie jej pomóc. Początkowo Gabriella odrzuca pomocną dłoń z czasem jednak sama udaje się do wujostwa i zamieszkuje z nimi.
Rafe i jego żona Julianna postanawiają wprowadzić podopieczną na salony i wydać godnie za mąż. Tymczasem Gabriella zakochuje się w Tonym, ten z kolei próbuje trzymać się od niej z daleka pamiętając, że jest ona bratanicą najlepszego przyjaciela. Kiedy ich relacje przeradzają się w intymną zażyłość zostają przyłapani w dwuznacznej sytuacji. Anthony oświadcza się Gabrielli wiedząc, że jeśli cała sprawa ujrzy światło dzienne to po reputacji dziewczyny nie zostaną nawet strzępy.
Czy Gabriella zgodzi się na tak pochopne zamążpójście?
Wszystko mnie ciekawiło do ostatniej strony.
Dialogi bardzo żywe, dowcipne a kiedy trzeba także melancholijne, postacie były różne.
Polecam na długie zimne wieczorki.

Tracy Anne Warren od dziś jest moją ulubioną autorką romansów historycznych.
Wciągnęła mnie ta i poprzednia jej książka "Lekcja miłości" i sięgnę po inne.

Pierwsze strony tej książki zapowiadały, że jest to bardzo płytka pozycja z kiepską fabułą, ale na szczęście okazało się, że moje przeczucie mnie zawiodło.

Książka bardzo wciągająca. Napisana prostym językiem, który ułatwia czytelnikowi czytanie. Idealna na zimowe wieczory w celu rozluźnienia.

Ostatnie około 30 stron przepłakałam. Nie myślałam, że ta pozycja jest w stanie tak mnie wzruszyć.

Polecam!

Ostatnie około 30 stron przepłakałam. Nie myślałam, że ta pozycja jest w...

Podobnie jak powyżej, twierdzę, że to najlepsza część z trylogii "Kochanki". Dlaczego? Przedstawieni główni bohaterowie są świetni, no i realistyczni.
Gabriella pałająca nienawiścią do Rafe' a, ale powstrzymana przez Tony' ego. Jak to zwykle bywa w romansach, Wyvern jest zainteresowany oszałamiającą i upartą pięknością.
Tony słysząc szantaż kochanki, postanawia się ożenić. O, tak ze wszystkich trzech bohaterów nie spodziewałam się, że podejmie taką decyzję. I oczywiście oświadcza się Gabrielli i zostaje przyjęty.
I wszystko byłoby dobrze, gdyby w trakcie rozmowy z Ethanem , Tony nie wyznał czemu ożenił się z Gabriellą.
Czy pomiędzy małżonkami się ułoży? Czy Gabriella wybaczy Tony' emu? Czy Tony naprawdę kocha Gabriellę? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania, radzę sięgnąć po tę książkę.Naprawdę warto!

Tony słysząc szantaż kochanki, postanawia się...

• Romans historyczny
  • Romans historyczny
  • Romans
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Ostatnia kochanka