Mitologie świata

7 (21 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
historyczna

BeArcik | 2013-09-06
Przeczytana: 03 września 2013

Bardzo przyjemny przegląd różnorakich wierzeń z całego świata. Owszem, ciężko wymagać by poszczególne mitologie były opisane szczegółowo, mamy raczej zarys głównego nurtu światopoglądowego, którym kierowali się mieszkańcy różnych krain i kontynentów oraz wybrane mity i postaci w nich występujące - plus zdjęcia i ilustracje. Urzekła mnie całkowita bezstronność, która nawet religię chrześcijańską podaje jako mitologię biblijną. Książka pozwala sobie wyrobić jakieś ogólne pojęcie na temat poszczególnych kultur i wierzeń; nie atakuje czytelnika absolutnie wszystkim, co dotyczy mitologii, a raczej może go zachęcić do dalszego zagłębiania wiedzy w wybranej dziedzinie.

Hekate | 2012-04-27

plusami książki jest przejrzysty wygląd ładne ilustracje i bogactwo różnorodnych mitologii.
nie jest to jednak książka z której można poznać którąkolwiek z nich.
służy ona raczej do wzbudzenia zainteresowania czytelnika danym tematem i nakłonienia do dalszego jego zgłębiania.

Darya | 2012-11-08
Przeczytana: listopad 2012

Bardzo dobry przegląd światowych mitologii. Duży plus za ładne wydanie: mity opisywane są przejrzyście i przystępnym językiem, dobra edycja sprawia, że nie musimy przewracać strony, by dokończyć jakiś temat, w dodatku zawarto liczne ilustracje. Świetne do przeglądania i czytania na wyrywki. Nie jest to opracowanie wybitnie naukowe, jednak zachęciło mnie do zagłębienia się w kilka tematów (zafascynowała mnie m.in. bogini Isztar oraz mitologia skandynawska).
Osobiście uważam, że trochę za mało i za pobieżnie omówiono mitologię słowiańską, skupiając się właściwie na mitach rosyjskich i nie omawiając w ogóle słowiańskiego panteonu, ale akurat to moja ulubiona działka, więc czepiam się szczególnie :) Jako, że nabyłam po promocji w Biedronce za 17 zł, jestem bardzo zadowolona ze zakupu.

Margo Stachurska | 2016-05-16
Przeczytana: maj 2016