Okładka książki Historia Wikingów

Historia Wikingów

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Narody i Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
historia
typ
papier
Psychol000
6,39 (28 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Wikingowie i ich historia budzą wciąż ogromne zainteresowanie czytelników i historyków, graniczące nierzadko z zauroczeniem ich kulturą, pragnieniem przygody i wolności. Else Roesdahl odtwarza w swej książce obraz epoki wikingów: ich domostw, miast, zwyczajów, podbojów i zdobyczy. Wraz z autorką jesteśmy świadkami narodzin, rozkwitu i zmierzchu kultury legendarnych odkrywców i łupieżców, ich wielkich batalii i codziennych wysiłków. Książka została napisana przystępnym i barwnym językiem porywającym każdego czytelnika.

źródło opisu: Wydawnictwo Marabut, 2001

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
IlmarinenKowal | 2013-06-23

Ot, przydatny podręcznik ;) Szeroko objęta tematyka epoki wikińskiej.

Mateusz | 2014-11-09

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica