Okładka książki Historia Wikingów

Historia Wikingów

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Narody i Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
historia
typ
papier
Psychol000
6,64 (25 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Wikingowie i ich historia budzą wciąż ogromne zainteresowanie czytelników i historyków, graniczące nierzadko z zauroczeniem ich kulturą, pragnieniem przygody i wolności. Else Roesdahl odtwarza w swej książce obraz epoki wikingów: ich domostw, miast, zwyczajów, podbojów i zdobyczy. Wraz z autorką jesteśmy świadkami narodzin, rozkwitu i zmierzchu kultury legendarnych odkrywców i łupieżców, ich wielkich batalii i codziennych wysiłków. Książka została napisana przystępnym i barwnym językiem porywającym każdego czytelnika.

źródło opisu: Wydawnictwo Marabut, 2001

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
IlmarinenKowal | 2013-06-23

Ot, przydatny podręcznik ;) Szeroko objęta tematyka epoki wikińskiej.

Simon | 2014-09-18

62. rocznica
  • Jan Nowak-Jeziorański
    100. rocznica
    urodzin
    Włócząc się natknęliśmy się na ruiny wspaniałego rokokowego pałacyku. Pod nogami walały się porozrzucane w dramatycznych pozach resztki porozbijanych rzeźb, główek aniołków, pozostałości wspaniałych ornamentacji i stiuków, kawałki złoconych ram i kosztownych boazerii. Nagle chwytam samego siebie na... pokaż więcej
  • Joanna Jodełka
    41. rocznica
    urodzin
    Popękanej duszy nie zalepi się pozorami, nie udekoruje gadżetami jak choinki, żeby była kolorowa kolorami, żeby świeciła światełkami, żeby nie było widać, jak powoli zdycha w przyjemnej atmosferze.
  • Graham Greene
    110. rocznica
    urodzin
    Po raz pierwszy uświadomił sobie ból, nieunikniony we wszystkich stosunkach między ludźmi – ból, który się cierpi, i ból, który się zadaje. Jacy jesteśmy głupi, że się boimy samotności.
  • Marc Spitz
    45. rocznica
  • John Ronald Reuel Tolkien
    41. rocznica
    śmierci
    Kto szuka, ten najczęściej coś znajduje, niestety czasem zgoła nie to, czego mu potrzeba.
  • Józef Wolski
    6. rocznica
  • Tom Clancy
    1. rocznica
    śmierci
    Mądry człowiek zna swoje miejsce. A odważny wykorzystuje nadarzające się okazje.
  • Marek Edelman
    5. rocznica
    śmierci
    Bo obojętność w pewnym momencie jest tym samym co morderstwo, zabójstwo. Jak się przyglądasz złu i odwracasz głowę albo nie pomagasz, kiedy możesz pomóc, to stajesz się współodpowiedzialny. Bo twoje odwrócenie głowy pomaga tym, którzy dopuszczają się zła.

Znajdź nas na Facebooku