Historia Wikingów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Narody i Cywilizacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Marabut
tłumaczenie
Franciszek Jaszuński
The Vikings
83-87135-09-7
historia
Psychol000

Wikingowie i ich historia budzą wciąż ogromne zainteresowanie czytelników i historyków, graniczące nierzadko z zauroczeniem ich kulturą, pragnieniem przygody i wolności. Else Roesdahl odtwarza w swej książce obraz epoki wikingów: ich domostw, miast, zwyczajów, podbojów i zdobyczy. Wraz z autorką jesteśmy świadkami narodzin, rozkwitu i zmierzchu kultury legendarnych odkrywców i łupieżców, ich wielkich batalii i codziennych wysiłków. Książka została napisana przystępnym i barwnym językiem porywającym każdego czytelnika.

źródło opisu: Wydawnictwo Marabut, 2001

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kevorkian | 2015-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Historia ludów nordyckich w pigułce. Plusem jest fakt, że bardzo wiele aspektów zostało w niej poruszonych - od najpopularniejszych imion przez omówienie pisma, władzy królów, zwyczajów po rolę i prawa kobiet. Minus w sumie wynika z plusa - ponieważ tyle tematów zostało omówionych, każdy jest opisany mocno pobieżnie, na kilku raptem stronach.

Myślę, że to dobre kompedium wiedzy dla osób, które o wikingach nie wiedzą nic albo bardzo niewiele. Osoby już cokolwiek obeznane w temacie znajdą tu niewiele nowych wiadomości.

Victoryette | 2015-02-10

Bardzo rzetelna i skrupulatnie napisana publikacja. Roesdahl odsłania wszystkie aspekty życia społeczności wikingów. Temat został opracowany tak dogłębnie, że trudno wyobrazić sobie lepszy przewodnik po świecie Barbarzyńców z Północy.

IlmarinenKowal | 2013-06-23

Ot, przydatny podręcznik ;) Szeroko objęta tematyka epoki wikińskiej.

Astinos | 2016-07-15
Yrkir | 2016-01-27