Jak to jest?

83-905429-0-0
nauka
popularnonaukowa
buziaczek197

Czary dnia powszedniego, kulisy wielkich przedsięwzięć, techniki maskowania i wykrywania, genialne odkrycia i błyskotliwe pomysły, odkrywanie wszechświata.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

| 2014-07-03

"Jak To Jest?" to kolejna moja książka Przeglądu Reader's Digest.
Książka pełna niezwykłych rzeczy, interesujących zagadnień.
To coś jak nieskończenie bardziej bogaty program "Galileo".
Dzięki "Jak To Jest?" mogłam dowiedzieć się sporo na temat urządzeń codziennego użytku: jak powstaje pasta w paski albo jak działają neony.
Miłośnicy historii mogą odkryć tajniki szyfrowania, pisania niewidzialnym atramentem oraz sposoby prześwietlania dzieł sztuki.
"Jak To Jest?" to podglądanie Michała Anioła przy zdobieniu Kaplicy Sykstyńskiej, podróż w okolice czarnej dziury, powstawanie Wielkiej Piramidy albo przeprowadzanie operacji mózgu w epoce kamiennej.
Dzięki książce dowiemy się w jaki sposób ogromny samolot unosi się w górę, jak igła wytwarza dźwięk na płycie a także jakie tajemnice skrywa najpopularniejszy napój na świecie Coca-Cola.
Polecam.

Pami | 2014-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Jak żywi się i zaopatruje armię podczas wojny?
Jak walczy się z pożarami lasów?
Jak karmi się pasażerów jumbo jeta?
Jak zobaczyć to czego nie widać na starych obrazach?
Jak grecy zmierzyli Ziemię?
Na te i wiele innych ciekawych i codziennych pytań dowiemy się z książki ''Jak to jest? ''. Książka warta tego aby ją kupić i przeczytać. Nie jeden raz wyjaśnione szczegółowo pytania pomogły mi w nauce i pracach domowych. Warta kupna:-)

pizmak | 2011-01-28

Książka dla tych co nie maja Discovery i nie mogą oglądać programów "How it's made" i tym podobnych :)

Książka opisuje zjawiska i przedmioty, z jakimi mamy na co dzień do czynienia, a zwykle nie zastanawiamy się jak powstają i skąd się biorą.

Florianf | 2016-08-20

Ciekawa, jeśli lubisz zbierać różne informacje i ciekawi cię działanie "oczywistych" rzeczy wokół nas.

Schwarzi | 2014-08-18

Genialna książka dla ciekawskich :)
Ładne zdjęcia, przystępny tekst, sam pomysł aby napisać książkę o działaniu najprostszych przedmiotów/zjawisk, o których na co dzień nie myślimy również godzien jest tych 9 gwiazdek.

jarema | 2016-09-16
Ingvar | 2016-07-26