Bezgranicze

Wydawnictwo: Wydaje.pl

Zbiór opowiadań fantasy o przeróżnej treści. Nastoletni wampir z osobliwym defektem, czyniącym z niego czarną owcę wśród wampirzej społeczności, sądzi, że w jego nudnym, nieszczęśliwym życiu nic się już nie zmieni. Do czasu, gdy spotyka śliczną, acz głupiutką Beatę. Jeden z najpotężniejszych czarnoksiężników w krainie próbuje odkręcić zamęt poczyniony przez nieudolnie przywołanego demona......

Zbiór opowiadań fantasy o przeróżnej treści.

Jeden z najpotężniejszych czarnoksiężników w krainie próbuje odkręcić zamęt poczyniony przez nieudolnie przywołanego demona... i nie zwariować w obecności swego nieodpowiedzialnego ucznia oraz nastoletniej wieszczki.

Spokojne życie mieszkańców wioski wśród gór zakłóca nagłe pojawienie się w okolicy smoka oraz całego tłumu poszukiwaczy przygód. I nie wiadomo, co gorsze.

Spotkany przypadkiem w parku mężczyzna skrywa pewną niezwykłą tajemnicę. On... lub byt wewnątrz niego.

W baśniowej rzeczywistości, w której każdy człowiek posiada magiczny dar, los krzyżuje drogi dziewczyny uciekającej przed przeszłością i mężczyzny, który nie ma przeszłości.

Żmijowy Ogon, mierzący niebagatelne dwadzieścia pięć centymetrów jaszczurzec, próbuje zdobyć serce nieprzystępnej Srebrnookiej, nie wiedząc, że przeszkadzać mu w tym będzie Władysław Łokietek we własnej osobie.

Bezgranicze – bo fantazja nie ma granic.

źródło opisu: http://wydaje.pl/e/bezgranicze2

źródło okładki: http://wydaje.pl/e/bezgranicze2

Alicja Górska | 2014-09-10

Dostępna tutaj: http://rec-en-zent.blogspot.com/2014/09/recenzja-ksiazki-bezgranicze-joanny.html
Gdy pojawił się król Internet, szybko wyparł innych władców świata takich, jak video czy telewizja. Modemy brzęcząc łączyły się ze światem. Jeszcze powolnie i za koszmarne pieniądze, ale to już było coś. A potem sieć się rozrosła, wkroczyło wi-fi i ludzie zaczęli żyć podwójnie – fizycznie na Ziemi i faktycznie, gdzieś w tej przeogromnej sieci. Nie bez znaczenia było to wszystko dla książki (tak, do tego zmierzają moje dziwaczne wywody). Początkujący autorzy, debiutanci, każdy kto kiedykolwiek chciał podzielić się ze światem swoim tekstem, mógł wreszcie to zrobić. Kilka kliknięć i powieść ląduje w sieci. W podobny sposób, za pomocą portalu wydaje.pl, swój pierwszy zbiór opowiadań zatytułowany „Bezgranicze” udostępniła światu Joanna Gajzler.
Tytuł książki, jak wskazuje napis na okładce, a pośrednio i sama autorka, odnosi się do nieskrępowanej żadnymi ograniczeniami wyobraźni. Ładna to...

| 2015-04-10
nunquam | 2013-11-24