poradniki

Aromaterapia dzięki łatwości i skuteczności stosowania znajduje coraz szerszy krąg zwolenników. Informacje zawarte w tej książce pozwolą czytelnikom na samodzielne wykorzystanie aromatów do poprawy atmosfery w domu, pielęgnacji urody, poprawy samopoczucia, pozbycia się stresu i zmęczenia oraz do wzmocnienia zdrowia i uwolnienia się od niejednej dolegliwości.

Anna Scott | 2012-09-09

Większość nas nawet nie zdaje sobie sprawy, że żyje w gigantycznym stresie. Pogoń za karierą, wychowanie dzieci, załatwianie bieżących spraw, rozprawa w sądzie czy nerwy związane jazdą samochodem przez zatłoczone miasto. W natłoku tych bieżących spraw zapominamy, że posiadamy coś tak istotnego, a zarazem pierwotnego, jak zmysły.
Jednym z nich jest węch - i niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, jak ogromne ma znaczenie. Wyjątkowo czuły, bo reaguje nawet te zapachy, które odbieramy nieświadomie. I to właśnie powietrze, jego zapach i konsystencja znacząco wpływa na nasze samopoczucie, zachowanie czy urodę.

Aromaterapia to stara sztuka kompetentnego wykorzystywania wiedzy w kwestii zastosowań naturalnych składników roślinnych. To nic innego, jak leczenie organizmu człowieka zapachem. Z dodatkiem olejków eterycznych można sporządzić kosmetyki, przeprowadzić inhalacje (z nich korzysta mój brat, który ma problem z zatokami), kąpiele aromaterapeutyczne, płukanki, masaże, oliwki, a...

Jarka | 2012-05-20

"Aromaterapia to sztuka umiejętnego wykorzystania wiedzy o oddziaływaniu składników naturalnych, pachnących olejków eterycznych na organizm. "

Aromaterapia zalicza się do metod z grupy medycyny naturalnej i kosmetyki. Polega ona na wykorzystywaniu naturalnych olejków eterycznych, które wprowadzone do naszego organizmu mogą pomóc nam przy różnych dolegliwościach. I tak olejki możemy wąchać, wdychać, wmasowywać w siebie, kąpać się w nich, robić sobie z nich kompresy lub kosmetyki. Autorzy książki w bardzo dokładny sposób opisują nam jak każda z tych czynności powinna wyglądać. Wielokrotnie przestrzegają nas oni również, że mimo iż jest to metoda leczenia to warto ją jednak konsultować z dermatologiem.

"Aromaterapia dla każdego" podzielona jest na kilka rozdziałów.
I. Praktyka aromaterapii- gdzie wytłumaczone są teoretycznie zagadnienia związane ze stosowaniem olejków.
II. Najcenniejsze olejki eteryczne- wymienione w kolejności alfabetycznej, z wyszczególnioną ich charakterystyką...

AnkaKo274 | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

Może następna publikacja będzie bogatsza

egon | 2015-05-10
irisszarooka | 2013-07-25