Nigdy nie umieramy. Tajemnice życia po życiu

Okładka książki Nigdy nie umieramy. Tajemnice życia po życiu Matt Fraser
Wydawnictwo Kobiece
2024-02-21
2024-02-21
Karolina Bochenek
ezoteryka życie po życiu kontakt z duchami parapsychologia

Zacznę od tego, że takie książki wprost uwielbiam! Wszystko co związane z podświadomością, odczuwaniem, drugim wymiarem, astrologią itp. Wiedźmą nie jestem - ale uwielbiam! 🤩 Wiedziałam, że temat jest niezwykle ciekawy, jednak czy książka mi się spodobała? I TO JAK! Przede wszystkim spodobała mi się jej forma pytań i odpowiedzi. Chyba każdy się zastanawiał czy jest coś po śmierci? Gdzie trafiają nasze dusze? Czy są wśród nas? Mnie zawsze ciekawiło jak wygląda niebo, czy każdy z nas ma anioła stróża? Na wszystkie te pytania odpowiada autor, który jest medium łączącym się ze zmarłymi. Oczywiście nie każdy z Was musi temu wierzyć czy ufać. Mnie jednak bardzo wiele wątków przekonuje. Dowiadujemy się z książki też wielu ciekawych historii z życia autora i przeprowadzanych przez niego łączeń ze zmarłymi. Zdecydowanie dzięki tej pozycji wiele osób może doznać otuchy i wsparcia jeśli ma rozmyślania „czy tam po śmieci coś jest?”. Czyta się ją bardzo szybko dzięki lekkiej formie. Przyznam, że w niektórych fragmentach byłam mocno wzruszona. Książkę przekazałam dalej do przeczytania i w zasadzie mam kolejkę chętnych do czytania dalej! Polecam bardzo!

Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się z nami po śmierci❓️🤔 Co czeka na nas po drugiej stronie i czy w ogóle istnieje jakieś życie po życiu? ☠️👻 A może myślenie, że ostatecznie ludzka dusza trafia do nieba jest tylko ucieczką naszej wyobraźni przed nieznanym? 🧐 Trochę światła na te pytania rzuca książka "Nigdy nie umieramy. Tajemnice życia po życiu" autorstwa Matta Frasera. 📚 Ja miałam ostatnio okazję zapoznać się z jej treścią i dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami.

Matt Fraser to światowej sławy medium i, jak sam twierdzi, jest w stałym kontakcie z duchami. 👻 W swojej książce dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniem, zagłębiając się w tematykę życia po życiu i odkrywając tajniki zaświatów. Ale czy to nie aby zwyczajny chwyt marketingowy❓️🤔

Podchodziłam do tej lektury z pewną dozą sceptycyzmu, jednak z każdą przeczytaną stroną czułam, że moja ciekawość narasta, a nieufność topnieje pod wpływem prostoty i szczerości, z jaką autor dzieli się swoimi historiami. Muszę przyznać, że Fraser nieźle namieszał w mojej głowie❗️🤯 Jego opowieści o spotkaniach i rozmowach z duchami są niezwykle realistyczne, a wskazówki, jak rozpoznawać znaki wysyłane przez zmarłych i rady, jak uporać się ze stratą bliskiej osoby, są fascynujące i pouczające. 👌 Co więcej, autor nie próbuje na siłę wcisnąć nam swoich racji, a jedynie zachęca do otwarcia umysłu i zastanowienia się nad własnymi przekonaniami. 😌 Uważam, że nawet najwięksi sceptycy mogą tu mieć niemałą zagwostkę. 🤷‍♀️

"Nigdy nie umieramy" to ciekawa, intrygująca i skłaniająca do refleksji książka, którą czytałam z zapartym tchem i niejednokrotnie z ciarami na plecach. 🫣 Polecam ją zarówno osobom wierzącym w tego typu rzeczy, jak i tym, którzy pochodzą do tematu z rezerwą. Bo przecież niezależnie od tego, do której grupy należymy, każdy z nas zadaje sobie czasem pytanie: co jest po drugiej stronir? Ta lektura daje szansę na znalezienie własnej odpowiedzi na to pytanie. Gorąco polecam❗️☺️

💙 „𝓝𝓲𝓰𝓭𝔂 𝓷𝓲𝓮 𝓾𝓶𝓲𝓮𝓻𝓪𝓶𝔂” 𝓜𝓪𝓽𝓽 𝓕𝓻𝓪𝓼𝓮𝓻

•• Odkryj tajemnice życia po życiu! ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

📖 Światowej sławy medium, Matt Fraser, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, by odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące życia po śmierci.

Wielu z nas zastanawia się jak wygląda życie po życiu. Zaprzątamy sobie głowę myślami, co się z nami stanie w chwili śmierci. Czy znikniemy na dobre, czy rzeczywiście istnieje jakieś życie po życiu. Autor poprzez książkę „Nigdy nie umieramy” stara się przybliżyć nam tajemnice życia po życiu. Najciekawszym tematem był jak dla mnie temat śmierci bliskiej osoby. Jak twiedzi autor nasi bliscy wiedzą jak będzie wyglądać nasza przyszłość i przez to są spokojni tam po drugiej stronie. Niesamowite doświadczenie!

Matt Fraser jest medium, kontaktuje się z duszami i często dostaje od nich wiadomości dla bliskich. Autor w książce dzieli się z nami swoimi osobistymi przeżyciami, które mogą otworzyć oczy na wiele istotnych spraw, ale również podrzuca pewne aspekty związane z tematem życia po śmierci i oferuje praktyczne wskazówki, które mogą pomóc rozwinąć duchową świadomość.

Książka zachwyciła mnie przede wszystkim swoją minimalistyczną okładką, ale jak się okazało treść jest równie zadowalająca. Przeżyłam z tą pozycją niezwykłą przygodę, a co za tym idzie, autor pomógł mi zrozumieć wiele niezrozumiałych dla mnie faktów z zakresu życia po śmierci. Nigdy nie zgłębiałam tego tematu, a jest on naprawdę bardzo ciekawy i zaskakujący. Ta lektura otwiera nasz umysł na nowe doznania i rozwija naszą duchowość. Autor w żaden sposób nie narzuca czytelnikowi swoich racji, tylko stara się zaciekawić tematem rzucając kilka ciekawych informacji i swoich przeżyć.

„Nigdy nie umieramy” to naprawdę wartościowa i zaskakująca lektura, która wciąga od pierwszej strony. Dzięki niej wielu z nas może poczuć spokój po zapoznaniu się z twórczością Matta Frasera. Jednak to jak odbierzemy tę książkę zależy od nas samych i od tego jakie mamy przekonania. Niemniej jednak bardzo polecam wyruszyć w tę podróż z książką „Nigdy nie umieramy” i przekonać się, że warto poznać ten „inny wymiar rzeczywistości”. 💙

💙 „𝓝𝓲𝓰𝓭𝔂 𝓷𝓲𝓮 𝓾𝓶𝓲𝓮𝓻𝓪𝓶𝔂” 𝓜𝓪𝓽𝓽 𝓕𝓻𝓪𝓼𝓮𝓻

•• Odkryj tajemnice życia po życiu! ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Jeżeli kiedykolwiek straciłeś kogoś bliskiego – nie znajdziesz bardziej wzruszającej i jednocześnie pokrzepiającej książki.

Wierzę w Los. Determinizm. Przeznaczenie. I w to, że gdzieś tam, kiedyś, jeszcze wszyscy się spotkamy.

Recenzję „Nigdy nie umieramy”, do której podchodziłam początkowo jak przysłowiowy pies do jeża, z uwagi na fakt, iż została ona napisana przez medium, chciałabym rozpocząć nietypowo. Idealnie pasują mi do niej bowiem wersy rapowane w jednym utworów przez Glacę: „Dla tych wszystkich, którzy stracili kogoś bliskiego. Którym zawalił się cały świat. Musicie żyć. Iść do przodu i żyć.”

To taka książka, którą potrzebujesz przeczytać – nawet jeżeli, tak jak ja, nie jesteś tego do końca świadomy.

„Śmierć bliskiej osoby jest najtrudniejszym emocjonalnie przeżyciem, jakiego możemy doświadczyć w życiu. Ale zdradzę Ci pewien sekret: Twoja ukochana osoba wcale tak naprawdę nie odeszła.”

Starożytni wojownicy nie obawiali się śmierci – znaczna ich część dążyła wręcz do tego, aby zginąć z orężem w ręku i odejść bohatersko w blasku chwały do lepszego świata. Dawni Chrześcijanie także przed nią nie drżeli – mieli bowiem zakodowane, że jest to jedynie przejście do wiecznego raju, z powodu którego należy się radować. Obecnie śmierć jest dla nas tematem tabu – choć tak wiele innych (także i tych zbędnych) zostało wyciągnięte na światło dzienne. Uczestnicy polskich pogrzebów zalewają się łzami, podążając za orszakiem z trumną. Nosy spuszczone na kwintę i wszechobecna czerń, uważana (skądinąd niesłusznie) za kolor żałoby oraz nucona smętnie pieśń. Tymczasem w Nowym Orleanie w procesji uczestniczy orkiestra jazzowa, która wygrywa radosne i energetyczne kawałki. Taniec z trumną na ramieniu nie jest niczym niezwykłym, jeśli tylko znajdziemy w swoim umyśle dość otwartości, aby uwierzyć, że śmierć to wcale nie koniec. To chwila, w której pozostawiasz swoje ciało na ziemi, a dusza przenosi się do krainy marzeń, pozostając wiecznie żywym i pozbawionym trosk bytem, połączonym wreszcie z tymi, którzy na nią czekali. W zrozumieniu tego z pewnością może pomóc Ci właśnie książka Matta Frasera – medium, którego dar przechodzi z pokolenia na pokolenie. Osoby obdarzonej czymś niezwykłym – możliwością przekazywania wiadomości z zaświatów. Kogoś nietuzinkowego, nieszablonowego i nieco kontrowersyjnego, ale jednak przy tym człowieka, który umożliwia oswojenie się ze śmiercią, zrozumienie jej istoty i przede wszystkim… wyzbycie się strachu i smutku z jej powodu. Poza tym również uczy dostrzegać znaki i… tego jak dać się poprowadzić przeznaczeniu.

„Dusze Twoich zmarłych mogą do Ciebie dotrzeć na wiele różnych sposobów: poprzez przeczucia, wizje sny lub myśli, których nie da się wyjaśnić.”

Książka „Nigdy nie umieramy” napisana jest lekkim, przystępnym i pełnym emocji językiem. Podczas lektury czułam się wręcz, jak gdybym odbywała z Autorem prywatną rozmowę, w której opowiada mi on o swojej pracy w charakterze medium i o wszystkim, co dzięki niej zrozumiał i czego się nauczył. Brak tu charakterystycznej podobnym lekturom sztywności, dzięki czemu potwór w postaci śmierci zostaje obłaskawiony. Film „Uwierz w ducha” nie był dla mnie jedynie wytworem umysłu, który pozostawiam zawsze zdolny do polemiki – nawet, jeżeli nie jestem w stanie do końca pojąć niektórych teorii. Być może z tego powodu propozycja Matta tak bardzo do mnie trafiła, przy okazji otwierając moje oczy na pewne kwestie i… otulając pełnymi otuchy i pozwalającymi wierzyć w życie po śmierci słowami, które ogrzały mnie niczym ciepły, puszysty i miękki koc w trakcie zimowej śnieżycy. Brak zrozumienia dla istoty śmierci oraz odwiecznie towarzysząca człowiekowi obawa o to, co tak naprawdę nastąpi po niej, sprawiają, że nie tylko sami przed nią drżymy, ale i dręczymy się myślami o tych, którzy odeszli. Często przedwcześnie. Niesprawiedliwie. Zbyt nagle. Towarzyszą nam żal, strach, skrucha, złość, smutek. A może… może wcale niepotrzebnie. Może zmarli nie znikają tak naprawdę. Przenoszą się gdzieś tam, hen daleko, do lepszego miejsca, z którego wciąż roztaczają nad nami pieczę. Przesyłają znaki wsparcia. Uczestniczą w pokonywaniu trudności. Cieszą się z sukcesów. A kiedy kostucha przyjdzie i po nas, pomagają nam przejść na tę drugą, pełną barw stronę. „Nigdy nie umieramy” roztacza przed czytelnikiem wizje, którym chce się dać wiarę. Daje nadzieję. Uśmiecha. Sam Autor zaś, poza książkowym wsparciem, zajmuje się grupowymi oraz prywatnymi odczytami mediumicznymi, w trakcie których… przekazuje wiadomości od zmarłych tym, którzy tu pozostali. Widzi dusze na co dzień i podaje to, co mają nam do przekazania. Z ciekawości sprawdziłam – obecnie kolejka chętnych sięga pięciu lat do przodu. A szkoda… bo po tej lekturze sama umówiłabym się na seans.

„Niebo można porównać do snu, ponieważ może być wszystkim, czym tylko zechcesz.”

Propozycja Matta pomaga w radzeniu sobie z żałobą oraz myślami o śmierci, ale również całkowicie zmienia nastawienie do tego, co nieuniknione. To swoiste FAQ na temat życia po życiu oraz momentu, w którym będzie nam dane do niego przejść. Niekiedy w formie a’la wywiad, czasem – lekkiej opowieści czy rozmowy z wymagającym pytającym. Autor nie skupia się jednak tylko na śmierci, ale również na kwestii, która od zawsze bardzo mnie pasjonowała: czy nasze przeznaczenie jest z góry ustalone? Czy – cokolwiek czyniąc – i tak w końcu je dopełnimy? Powiedzmy, że nie wsiądziesz do samolotu, który rozbije się po drodze albo spóźnisz się do kawiarni, w której wywiąże się strzelanina. Przypadek? Nie wierzę w przypadki. I jeszcze inna sprawa. Spotykamy na swojej drodze mnóstwo osób: w tym rzeszę złych. Być może pojawiły się one na niej po to, aby uzmysłowić nam, czego szukamy? Abyśmy, nierzadko powielając ten sam błąd i utarty scenariusz, w końcu czegoś się nauczyli i go przełamali? Jeśli szukasz skarbu, musisz najpierw pokonać smoka – co wszakże mogło być z góry zaplanowane. Może taki właśnie był Twój cel tutaj. Jedna rzecz zawsze prowadzi do drugiej… Znowu: przypadek? Nie sądzę.

„Z perspektywy czasu na pewno zdasz sobie sprawę, że pewne znaki, zbiegi okoliczności i zdarzenia losowe, które doprowadziły Cię do miejsca, w którym teraz jesteś, przypominały raczej grę w łączenie kropek.”

Fraser próbuje wyjaśnić coś, co dla osób tkwiących głęboko w stuporze swoich skostniałych poglądów, jest niewyjaśnialne. I robi to w sposób, który mogę określić jedynie jako światle pokrzepiający. Książkę pozostawię bez oceny punktowej – bo co miałabym jej poddać? Poglądy? Fabułę? To przecież nie powieść. To po prostu dobra pozycja, potrzebna; coś, co warto przeczytać. Aby uwierzyć, zacząć dostrzegać znaki i przestać się bać.

„Nie tęskni za Tobą, bo cały czas przy Tobie jest! Zajmuje miejsce w pierwszym rzędzie w Twoim życiu i choć to może brzmieć nieprawdopodobnie, jest bliżej Ciebie niż wtedy, gdy byliście razem na tym świecie. Cokolwiek robisz, Twój bliski zmarły zawsze Ci towarzyszy (…).”
instagram.com/thrillerly

Wierzycie, że po życiu jest życie? Nie w tej formie, którą przybieramy na Ziemi, ale że istnieje jakiekolwiek? 💫

Ta książka odpowiada na to pytanie. Mówi o naszym istnieniu, po którym według autora - medium - nie następuje niebyt, a swoisty ciąg dalszy.

To była moja pierwsza lektura o stricte takiej tematyce i odebrałam ją jako ciepłą, pokrzepiającą, podnoszącą na duchu. Myślę, że dla wielu z nas może stanowić pocieszenie. Przypuszczam, że kiedyś sięgnę po zbliżone pozycje, żeby mieć większe rozeznanie i porównanie w podejściu do tych nieziemskich aspektów.

A osobiście myślę, że wszystko jest możliwe.

Byłam meeega ciekawa tej książki. Od zawsze interesuję się takimi tematami i uwielbiam rozmawiać o różnych paranormalnych historiach.

Niestety ta książka totalnie nie zaspokoiła mojej ciekawości.
Jest napisana w formie pytań i odpowiedzi.
I zauważyłam, że parę pytań kilkukrotnie się powtórzyło, tylko było zadane innymi słowami. Czasami też odczuwałam, że autor sobie zaprzecza. W jednym pytaniu o wiek mówi, że w niebie wszyscy będą w podobnym wieku, a w innym pytaniu odpowiadał historię matki, która poroniła. I jak um^rła, to podczas wizji pojawiła się z tym dzieckiem na ręku. Czemu?! To dziecko nie powinno być w wieku matki? Skoro wszyscy w niebie są w podobnym wieku?
Aj no nie wiem
Nie zadowoliła mnie ta książka.
Też o!
Autor cały czas zwracał się do czytelnika żeńską formą. I tu moje pytanie… dlaczego? Książka jest przeznaczona tylko dla kobiet? (no chyba, że wina leży po stronie tłumacza)

Niestety ta książka totalnie nie zaspokoiła mojej ciekawości.
Jest napisana w formie pytań i odpowiedzi.

Autor odpowiada nam na pytania, które tak naprawdę pozostają w sferze naszych domysłów. I te słowa które do nas kieruje, są na swój sposób pokrzepiające, dają nadzieję. Autor podpowiada, jak przeżyć żałobę i zmierzyć się z odejściem bliskiej osoby, uczy jak rozpoznawać znaki i wiadomości, które wysyłają nam zmarli.

Ze względu na samą tematykę, która nie stanowi może tematu do zbyt częstych rozważań, książka jest bardzo interesująca. I do tego autor jest jeszcze medium, z którego usług korzystają liczne osoby, w tym również te bardzo popularne. To wszystko działa na korzyść tego poradnika. Matt Fraser nie przekonuje czytelnika do swoich racji, dzieli się z nim swoją historią, pozostawiając tym samym wolną przestrzeń do własnych refleksji i interpretacji. Autor opowiada nam jak to jest być medium, nawiązując tym samym do swoich przodków, w pewnej cześć obdarzonych takim samym darem. Czy to zatem dziedziczne? W pewnym sensie tak. Autor ujawnia nam również sposoby na bycie medium. Czy pewnych umiejętności można się nauczyć ? Musicie się przekonać... Bardzo ciekawa cześć stanowiły same opisy kontaktów ze zmarłymi. I co ciekawe, zmarli mogą się kontaktować z nami bez udziału medium, poprzez pewne sygnały, które nam wysyłają, a często my nie potrafimy ich dostrzec. Tak więc dusze pozostają z nami w kontakcie. I musicie przyznać, to jest pocieszające...że ktoś tam na nas czeka.
"Nigdy nie umieramy" to poradnik, który daje nam do myślenia, przynosząc ze sobą pewien spokój.

Ze względu na samą tematykę, która nie stanowi może tematu...

Wielu ludzi nurtuje zagadnienie życia po życiu. Co się dzieje w chwili śmierci? Czy wówczas nasza wędrówka się kończy? Czy może jest tak, jak opisuje święta księga katolików: w zależności od tego, jacy byliśmy za życia, po śmierci trafiamy do piekła, czyśćca albo nieba? A może nie ma żadnego piekła, a po opuszczeniu ciała udajemy się do miejsca, w którym wszystko, co złe odchodzi, a pozostają tylko te dobre aspekty życia i nas samych? To tylko kilka z pytań, jakie nasuwają się, gdy pomyślimy o tym, co dzieje się z naszą duszą po śmierci, ale... czy istnieje jakakolwiek odpowiedź na którekolwiek z nich?

Na księgarnianych półkach pojawiło się wiele takich publikacji, a jedną z nich jest książka Matta Frasera Nigdy nie umieramy. Tajemnice życia po życiu. Kierowana ciekawością i chęcią zweryfikowania swoich przekonań oraz doświadczeń, skusiłam się na ten tytuł i powiem szczerze, że mam nieco mieszane uczucia po lekturze. Z jednej strony bowiem zgadzam się z niektórymi stwierdzeniami autora, z drugiej podjęłabym się polemiki, co do części poruszonych kwestii.

Ale może od początku? Zacznijmy więc może od tego, że książka sama w sobie jest lekturą ciekawą i lekką. Matt Fraser ma bez wątpienia dar opowiadania i przykuwania uwagi, nie można mu też odmówić charyzmy. Plusem jest też to, że autor nie upiera się, że to, co napisał to prawda objawiona, wręcz przeciwnie – odnosi się tutaj bowiem do swoich doświadczeń i to je opisuje, zostawia też miejsce na wątpliwości czytelnika i daje mu przestrzeń na wyciągnięcie własnych wniosków, które mogą być zupełnie inne niż jego.

Matt Fraser najpierw wprowadza czytelnika w swój świat, przybliżając jego ścieżkę ku byciu medium, a właściwie pogodzenia się z tym, że wykazuje takie zdolności. Nawiązuje też do swojej rodziny, w której w każdym pokoleniu pojawiała się osoba obdarzona zdolnościami mediumicznymi, ale każde pokolenie miało zupełnie inne umiejętności. Autor przybliża w tej „części” również „sposoby na bycie medium” - jakie?, tego dowiecie się, gdy sięgniecie po tę książkę – ja dodam, że jego spostrzeżenia mnie zaciekawiły oraz to, że są również osoby mediumiczne „specjalizujące się” w kontaktach z naszymi zmarłymi zwierzakami.

Duża część książki poświęcona jest przeplataniu jego doświadczeń i spostrzeżeń dotyczących medium wraz z opisami kontaktów ze zmarłymi i przekazywanymi ich najbliższym wiadomościami. Autor nawiązuje do sesji indywidualnych oraz „pokazów” grupowych, o tym, jak to się dzieje, że nie każdy, kto chce otrzymać wiadomość o zmarłych, ją dostaje. Próbuje również wyjaśnić, czym ów „niebo” jest, ale jest to – według mnie – bardziej jego przypuszczenie niż fakt, ale nie ukrywam, że jego wizja sprawia, że człowiekowi robi się cieplej i lżej na sercu, a szczególnie informacja, że zwierzęta, których opiekunami byliśmy w ciągu całego naszego życia, czekają tam na nas.

W swojej książce Matt Fraser poświęca też „chwilę” na inne formy kontaktu ze zmarłymi. Bo co gdy nie ma się „pod ręką” medium? Czy można wtedy jakoś skontaktować się ze zmarłym bliskim? Okazuje się, że owszem – i o tym też powstało kilka książek – zmarli mogą kontaktować się z nami bez „pośrednika” w postaci medium. Najczęściej przychodzą do nas w snach – myślę, że każdemu z nas chociaż raz przyśniła się osoba, która ukończyła swoją ziemską wędrówkę, natomiast mogą pojawiać się pewne znaki, czy odczucia świadczące o tym, że ktoś nam bliski nad nami czuwa – czasami są to pojawiające się znikąd piórka, innym razem uparcie powtarzający się symbol albo zapach, który kojarzy nam się z konkretną zmarłą osobą.

I na koniec to, z czym się do końca się zgadzam z autorem. Otóż Matt Fraser porusza w książce temat złych duchów oraz reinkarnacji. W pierwszym przypadku miałam zgrzyt, gdyż Matt Fraser zaznaczał, że po śmierci nasze dusze od razu przenoszą się do „nieba”, gdzie wyzbywamy się tego, co negatywne i pozostajemy czystą pozytywną energią. Co jednak z doniesieniami o nawiedzonych domach, czy wydarzeniach, które dalekie są od przekazywania wiadomości od zmarłych bliskich, a sprawiają, że człowiek bliski jest zawału? Niby autor wspominał, że dusze czasem „odwiedzają” miejsca, z którymi były związane za życia, ale... nie powinno to polegać na straszeniu i przyprawianiu ludzi o zawał, prawda? Myślę więc, że tak zwane złe duchy istnieją, ale skąd się biorą i dlaczego pozostają na ziemi? Nie wiem, być może kiedyś pojawi się i taka publikacja, która zaspokoi moją ciekawość.
Kolejna rzecz, o której wspomniałam i z którą nie zgadzam się z Mattem Fraserem, dotyczy reinkarnacji. Według autora duże nie mają ochoty na ponowne „zejście” na ziemie i tylko w rzadkich wypadkach tak się dzieje. Przeczytawszy wiele różnych historii i wysłuchawszy wielu historii, niestety nie mogę się zgodzić z Mattem Fraserem. Bliższa mojemu sercu jest jednak hinduistyczne podejście do tego tematu.

Matt Fraser podjął się próby przybliżenia czytelnikowi tego, co znajduje się po drugiej stronie. I zrobił to niejako ze swojej perspektywy, opierając się na swoich doświadczeniach i domysłach. Z jednej strony obraz „nieba”, jaki wykreował, wielu uspokoi i sprawi, że temat śmierci nie powinien wzbudzać tak skrajnych i negatywnych emocji, z drugiej... zostawił miejsce na własne przemyślenia i analizy. Można się więc z nim zgodzić lub nie, jednak nie można mu odmówić tego, że oddał w ręce czytelników dobrze dopracowany i opracowany materiał. Teraz już tylko od Was zależy, czy się z nim zaznajomicie i co z książki Matta Frasera wyciągniecie dla siebie.

Dobrze, a teraz szczerze, kogo nie interesuje życie po śmierci? Co jest później? Myślę, że każdy człowiek chociaż raz o tym myślał....Dlatego, gdy zobaczyłam i przeczytałam opis książki Matta Frasera pomyślałam, że będzie to coś ciekawego i wartego przeczytania. Czy mi się podobało?

"Nigdy nie umieramy. Tajemnice życia po życiu" to naprawdę bardzo ciekawa, wciągająca lektura. Jest napisana przystępnym słownictwem, dlatego czyta się ją naprawdę dobrze i szybko. Z każdą stroną odkrywa się kolejne tajemnice. Można z niej bardzo dużo się dowiedzieć. Muszę przyznać, że autor bardzo mnie zaciekawił i z wielką ochotą poznawałam i czytałam kolejne rozdziały.

W tej książce znajdziecie bardzo dużo odpowiedzi na nurtujące nas pytania: czy zmarła osoba wie o tym, że wyrzuciliście jej rzeczy i czy tym się przejmuje? Czy wszystkie pary zakochanych spotykają się w niebie? W co wpatruje się twój zwierzak? Czy zmarli wracają w swoje ulubione miejsca?
Ale przede wszystkim autor chce udowodnić swoim czytelnikom, że tak naprawdę NIGDY NIE UMIERAMY.

Polecam gorąco wszystkim, których interesuje ten temat, ale również tym, którzy chcą przeczytać coś innego niż zwykle.
Ja jestem na tak! Mi się bardzo podobało!

Moja ocena to 8/10

We współpracy reklamowej z Wydawnictwem Kobiecym!

Chcesz lepiej zrozumieć świat pozagrobowy? Masz mnóstwo pytań dotyczących zmarłych i ich dusz? Ta książka może Ci się spodobać 😉

„Nigdy nie umieramy” to ciepła książka, napisana w bardzo prosty, lekki sposób, jak na temat, który porusza. Jej autor jest znanym medium, czyli kimś kto kontaktuje się z duszami i dostaje od nich przekazy dla bliskich. ✨

Jeśli interesują Cię odpowiedzi na takie pytania jak:
1. Jak poradzić sobie z żałobą?
2. Czy moi zmarli bliscy mnie obserwują?
3. Czy chowają do mnie urazę?
4. Jak z nimi rozmawiać?
5. Czy dusze zmarłych zwierząt też pozostają z nami w kontakcie?

To ta książka jest dla Ciebie :)

Ja ten temat zgłębiam już od lat, więc dla mnie nie było w tej lekturze nic zaskakującego. Powiedziałabym nawet, że niektóre rzeczy nie do końca zgadzają się z przekazami, które czytałam wcześniej w tym temacie.

Dlatego zawsze warto z książek brać to, co czujemy, że do nas przemawia, jest w zgodzie z naszymi wartościami i nas wspiera. 🙏🏼☺️

Na pewno ta książka jest w stanie wlać ogrom spokoju w serce, poszerzyć wiedzę o życiu pozagrobowym i podpowiedzieć jak rozpoznać znaki, które wysyłają nam zmarli. Do tego czyta się ją naprawdę lekko i przyjemnie. 🙏🏼

Jeśli interesują Cię...

• Papierowy
  • Współpraca wydawnicza
  • Biblioteka!
  • Z polecenia
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Nigdy nie umieramy. Tajemnice życia po życiu