Sześciolatki w szkole. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci sześcioletnich.

Wydawnictwo: Centrum Edukacyjne BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
8 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
poradniki
Lizz

Książka powstała na bazie doświadczenia matki i wiedzy psychologa. Jej adresatami są rodzice i nauczyciele. Rodzice, którzy nie mogą się zdecydować, czy posłać sześciolatka do szkoły, przeczytają o typowych problemach przeciętnego pierwszaka-sześciolatka i dowiedzą się, z czego one wynikają. Rodzice, którzy zapisali dziecko do pierwszej klasy i jesienią staną w obliczu tych problemów,...

i dowiedzą się, z czego one wynikają. Rodzice, którzy zapisali dziecko do pierwszej klasy i jesienią staną w obliczu tych problemów, uświadomią sobie, że nie są jedyni. Krótkie, trafne i rzeczowe komentarze psychologa pomogą im podjąć decyzję, a także lepiej zrozumieć dziecko i pomóc mu w pierwszych miesiącach nauki.

Nauczyciele znajdą tutaj krótką charakterystykę sześciolatka, a także praktyczne wskazówki, jak z nim postępować. Dla osób, które nigdy nie pracowały z dziećmi młodszymi niż siedmiolatki, to bardzo pomocne źródło skondensowanej wiedzy.

Dorota Smoleń ma podobne doświadczenia jak większość rodziców sześciolatków i opowiada o nich na łamach książki.
Karolina Piękoś, która jest psychologiem, wyjaśnia punkt po punkcie, skąd się biorą pewne zachowania, i podpowiada, jak pomóc dziecku w pierwszych miesiącach nauki.

Jeśli jesteś nauczycielem i nigdy wcześniej nie pracowałeś z sześciolatkami, ta książka będzie dla Ciebie bardzo przydatnym źródłem wiedzy o dzieciach w tym wieku. Przybliży Ci najistotniejsze zagadnienia i pomoże zrozumieć sześciolatki.

źródło opisu: http://blizejprzedszkola.pl/wydawnictwo

źródło okładki: http://blizejprzedszkola.pl/wydawnictwo

AnnaSikorska | 2015-03-19

Wysłanie sześciolatka do szkoły to nie lada wyzwanie – przekonali się o tym rodzice, nauczyciele, pedagodzy i psycholodzy. Nawet zdolne maluchy potrafiące czytać i liczyć w szkolnych ławkach oraz nad zadaniami domowymi nie potrafią usiedzieć. Szkolnictwo czeka na dokształcenie nauczycieli, przestawienie się rodziców oraz szybkie wkroczenie w świat nauki małych odkrywców, którzy może i są skorzy do zdobywania wiedzy, ale nie w takiej formie, w jakiej oferuje większość szkół. Często brakuje miejsca i sprzętu, by dziecko mogło swobodnie odkrywać świat. Ograniczenie się do programu nauczania funkcjonującego od dawna nie jest dobrym rozwiązaniem.
„Sześciolatki w szkole” to książka przybliżająca rodzicom problemy, z jakimi będą się mierzyć razem z pociechami. Poza wprowadzeniem, w którym czytelnik może dowiedzieć się o typowych zachowaniach dzieci w tym wieku nie zabraknie porad dotyczących przygotowania przyszłego ucznia do jego roli. Oswojenie z nową sytuacją i wywołania pozytywnych...

książek: 1937
linka35 | 2014-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Dobra lektura dla rodziców ale i nauczycieli. Zwraca uwagę na plusy i minusy posyłania dzieci sześcioletnich do szkoły. Napisana w sposób prosty i czytelny myślę, że może posłużyć nie tylko jako poradnik dla nauczycieli szkolnych, ale i wspomagać nauczycieli przedszkoli w rozmowach z rodzicami dzieci pięcio i sześcioletnich. Czy jednak pomoże rodzicom w podjęciu decyzji posyłać sześciolatka do szkoły czy też nie? Mam wiele wątpliwości.

Lizz | 2013-07-03
Przeczytana: 2013 rok