Lekarz kwantowy. Fizyk kwantowy wyjaśnia, na czym polega uzdrawiająca moc medycyny integralnej

Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Wydawnictwo: Illuminatio
The Quantum Doctor: A Physicist's Guide to Health and Healing
zdrowie, medycyna
joly_fh

Wszystkim zależy na zdrowiu - wszyscy pragniemy, by nasze organizmy działały jak należy. Gdy jesteśmy chorzy, chwytamy się wszelkich sposobów, aby odzyskać zdrowie. Jednak ze względu na wyraźny podział medycyny na dwa obozy - konwencjonalny i alternatywny - coraz trudniej wybrać odpowiednią metodę leczenia. Czy wiesz, jakimi kryteriami należy się kierować? Czy kombinacja obu technik będzie...

Czy wiesz, jakimi kryteriami należy się kierować? Czy kombinacja obu technik będzie lepsza niż tylko jeden sposób? Co zrobić, by żyć zdrowo i zapobiec pojawianiu się chorób? Czy można uzdrowić się bez żadnej pomocy fizycznych lub chemicznych wspomagaczy?

Dr Amit Goswami odpowiada na te pytania, ukazując nowe oblicze medycyny, zwanej medycyną integralną. Przedstawia jasno, w jaki sposób działa uzdrawianie umysłu i ciała, jak funkcjonują chińskie i hinduskie systemy lecznicze i,na czym polega homeopatia. To właśnie medycyna integralna łączy te wszystkie praktyki, w tym także medycynę konwencjonalną.
Książka zawiera informacje, które pozwalają zrozumieć, dlaczego leki i operacje działają, dlaczego zioła i leczenie dłońmi skutkują, wreszcie skąd biorą się pozytywne rezultaty homeopatii i medycyny energetycznej.

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2013

źródło okładki: www.illuminatio.pl

Shetani | 2013-12-16
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Fizyk kwantowy – wiele osób takie stwierdzenie przeraża. A może nie tyle przeraża, co po prostu sprawia, że w ich głowach pojawiają się wspomnienia z czasów szkolnych, gdzie fizyka była jedną z traumatycznych godzin lekcyjnych. To prawda, fizyka do łatwych dziedzin nie zależy, ale otacza nas od zawsze. Wszystko poddane jest prawom fizycznym, a za ich pomocą wyjaśniono już wiele zjawisk. Jednak czy można tym sposobem wyjaśnić również działanie medycyny niekonwencjonalnej?

Okazało się, że można. Amit Goswami, doktor fizyki, który obecnie podróżuje po świecie i prowadzi wiele wykładów, stworzył książkę, która łączy w sobie naukę ze swego rodzaju energetyką duchową, nie tą materialną. Właściwie, w dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia, żeby łączyć ze sobą te dwie rzeczy. Jednak, jak widać, są jeszcze naukowcy, którzy nie zapominają o tym, że człowiek to nie tylko ciało, ale i coś więcej. Czyli mamy tutaj do czynienia z fizykiem kwantowym, który wierzy, że świadomość może nas...

Sosenka | 2014-03-03
Przeczytana: 2014 rok

Doktor fizyki Amit Goswami to człowiek, który postanowił spojrzeć na świat medycyny, zdrowia i człowieka, w sposób, w jaki mało kto chce patrzeć. zdecydował się skupić na tym co niewidoczne, a co wbrew opiniom wielu lekarzy, jest ważne, a może i kluczowe jeśli chodzi o zdrowie, choroby i leczenie. Chociaż nie poddaje wątpliwościom zasługi medycyny to jednak otwiera przed czytelnikami nowe metody na cieszenie się długą sprawnością zarówno fizyczną jak i psychiczną, oraz radzenie sobie z chorobami.
Większość ludzi na całym świecie nie jest przekonana o skuteczności medycyny niekonwencjonalnej, jednak coraz większa grupa zaczyna wierzyć w nieco inne metody leczenia. Jest to zasługa wielu czynników, nie tylko religii, która przecież wierzy w duszę człowieka, ale też i na tym, że coraz częściej słyszy się o cudownych uzdrowieniach za sprawą praktyk niecodziennych. Amit Goswami wyznaje zasadę, że aby cieszyć się zdrowiem, należy dbać nie tylko o ciało, ale i duszę, materię. Jego...

Qulturasłowa | 2014-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2014

O związkach duszy i ciała napisano już wiele opracowań naukowych. Część z nich podkreśla holistyczne podejście do człowieka, część zaś akcentuje również rolę umysłu w osiąganiu równowagi w codziennym życiu. Pojawia się bowiem coraz więcej informacji o „cudownych wyzdrowieniach” o remisji nawet w przypadku ciężkich stanów nowotworowych. Czy zatem rzeczywiście siłą naszego umysłu możemy wpływać na ogólny stan zdrowia? Dlaczego lekarze sceptycznie podchodzą do tej kwestii, mimo iż sami zauważają, że właściwe podejście jest połową sukcesu w leczeniu? I idąc dalej tym tropem – na czym tak naprawdę się oprzeć i czemu zawierzyć: medycynie konwencjonalnej czy może alternatywnej?
Coraz trudniej jest odnaleźć się w gąszczu sprzecznych niekiedy informacji dotyczących naszych procesów życiowych, coraz trudniej zdecydować się na wybór odpowiedniej formy leczenia. Dlatego też niezwykle cenne są wszystkie głosy systematyzujące posiadana wiedzę orz odpowiadające na pytania: na co zwracać uwagę w...

Antagonista Esklaważu | 2017-09-05
hatshepsut | 2017-06-29