Kwantowy umysł. Naukowe dowody na potęgę Twoich myśli

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
Quantum Creativity: Think Quantum, Be Creative
poradniki
iza122

Coraz częściej mówi się o ludzkim umyśle. Nad fenomenem jego potencjału pochylają się już nie tylko neurolodzy czy neurobiolodzy, ale również fizycy. Co ciekawe, to ci ostatni są w stanie dostarczyć nam najciekawszych informacji dotyczących ukrytych możliwości każdej pojawiającej się w głowie myśli. Amit Goswami jest emerytowanym profesorem, który wykładał fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w...

Amit Goswami jest emerytowanym profesorem, który wykładał fizykę teoretyczną na Uniwersytecie w Oregonie. W swoich licznych książkowych bestsellerach udokumentował najnowsze badania nad ludzkim umysłem. W tej publikacji łączy teorię kwantową z możliwościami tkwiącymi w ludzkim mózgu.
Gdy uznamy świadomość jako centralną ideę wszechświata, staje się jasnym, że kreatywność jest liną, która nas z nią łączy. Co więcej, nie jest ona zarezerwowana dla geniuszy. Dzięki tej publikacji poznasz nowe, poparte naukowymi dowodami, podejście do ludzkiej kreatywności.
Autor patrzy na spełnienie czy radość przez pryzmat wyników badań nad kwantowością. Rozdziela rzeczywistość na dwa poziomy: możliwość i teraźniejszość. Kwantowe myślenie również opiera na dwóch płaszczyznach: świadomym myśleniu o rzeczywistości i nieświadomej, a zarazem nieskończonej liczbie nowych możliwości. Ta publikacja umożliwia Ci wkroczenie na drogę samorozwoju, dzięki której samodzielnie dokonasz zwiększenia mocy własnej umysłowej kreacji. Dowiedz się, jak wykorzystywać umysł do stworzenia rzeczywistości takiej, jaką chciałbyś, by ona była.

Myśl kwantowo – bądź kreatywny!

źródło opisu: Wydawnictwo Studio Astropsychologii, 2014

źródło okładki: www.talizman.pl

iza122 | 2014-08-20
Przeczytana: sierpień 2014

Czy tylko osoby utalentowane i wybitne mogą dokonać wielkich rzeczy? Czy może każdy z Nas ma potencjał, aby dokonać czegoś wielkiego?
Co Nas ogranicza?
Gdzie mamy szukać swojej mocy, kreatywności, potęgi?
Jak otworzyć swój umysł?

Odpowiedz na te pytania możemy znaleźć w książce "Kreatywny umysł", której autorem jest Amit Goswami, emerytowany profesor fizyki teoretycznej.
Nie da się ukryć, że sam tytuł może odstraszyć wiele osób, a powiązanie tematyki z fizyką kolejne grono, jednak niepotrzebnie.

Fakt jest taki, że książka nie jest lekka, czytając wielokrotnie zatrzymywałam się i zastanawiałam nad słowami autora. Analizowałam poglądy profesora, przykłady zdarzeń opisanych w książce, cytowane słowa znanych osobistości - i doszłam do wniosku, że jednak autor ma wiele racji w tym co pisze...

Jak twierdzi autor książki, jesteśmy osobami ograniczonymi przez nasze ego, trudno Nam wgłębić się w siebie, swoją świadomość, aby poczuć odrobinę wolności u wierzyć w coś niewiarygodnego....

Przy_kawie_z_ksiazka | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z potęgi umysłu. Jest ona ogromna i pozwala na osiągnięcie celu poprzez zmianę sposobu myślenia. Jak to działa? To proste. Zakładamy sobie np. powrót do zdrowia lub osiągnięcie materialnego celu, następnie w dokładny sposób obrazujemy to sobie w umyśle, prowadzimy do ich urzeczywistnienia. Dzieje się tak, ponieważ informacje przekazywane są do naszej podświadomości, następnie przeobraża je w rzeczywistość. Ludzki mózg pozostaje jedną z największych zagadek. Choć co jakiś czas ogłaszane są przełomowe odkrycia dotyczące tego jednego z najważniejszych narządów, to wciąż stawia on przed nami nowe pytania.

Profesor Amit Goswami w swojej książce przedstawia nam problematykę kreatywności umysłu. Myśl oraz kreatywność występują w każdym mózgu, lecz właśnie kreatywność jest nieumiejętnie wykorzystywana. Goswami w swojej książce posługuje się przykładami doświadczeń zdobytymi poprzez studiowanie materiałów dotyczących emocji. Według niego kwantowe myślenie...

Antagonista Esklaważu | 2017-09-05
Justyna Krystyniak | 2016-12-10