Okładka książki Lekarz kwantowy. Fizyk kwantowy wyjaśnia, na czym polega uzdrawiająca moc medycyny integralnej Amit Goswami
Amit Goswami Wydawnictwo: Illuminatio zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
The Quantum Doctor: A Physicist's Guide to Health and Healing
Illuminatio
2013-06-27
2013-06-27
Bartłomiej Kotarski
zdrowie medycyna medycyna integralna homeopatia medycyna niekonwencjonalna

Szkodliwe brednie rodem z New Age. To, że autor jest z wykształcenia fizykiem, jest hańbą dla nauki. Więcej:

Doktor fizyki Amit Goswami to człowiek, który postanowił spojrzeć na świat medycyny, zdrowia i człowieka, w sposób, w jaki mało kto chce patrzeć. zdecydował się skupić na tym co niewidoczne, a co wbrew opiniom wielu lekarzy, jest ważne, a może i kluczowe jeśli chodzi o zdrowie, choroby i leczenie. Chociaż nie poddaje wątpliwościom zasługi medycyny to jednak otwiera przed czytelnikami nowe metody na cieszenie się długą sprawnością zarówno fizyczną jak i psychiczną, oraz radzenie sobie z chorobami.
Większość ludzi na całym świecie nie jest przekonana o skuteczności medycyny niekonwencjonalnej, jednak coraz większa grupa zaczyna wierzyć w nieco inne metody leczenia. Jest to zasługa wielu czynników, nie tylko religii, która przecież wierzy w duszę człowieka, ale też i na tym, że coraz częściej słyszy się o cudownych uzdrowieniach za sprawą praktyk niecodziennych. Amit Goswami wyznaje zasadę, że aby cieszyć się zdrowiem, należy dbać nie tylko o ciało, ale i duszę, materię. Jego zdaniem człowiek składa się nie tylko z powłoki, czyli ciała, ale i z duszy, aury, z cząstek niewidocznych gołym okiem. Ludzkość to także fizyka, atomy i przestrzeń o jakiej często nie wiemy. Przecież każdy wie, że istnieje dużo chorób związanych z umysłem, które nie mają nic wspólnego z ciałem, są też takie, które nie mają racjonalnego wytłumaczenia, są to wszelkiego rodzaju paraliże i zakłócenia organizmu, których lekarze nie potrafią wyjaśnić i wyleczyć. Właśnie w takich przypadkach powinno się skupić na leczeniu kwantowym.
Książka traktuje o przeogromnej ilości różnych zjawisk fizycznych, które autor starał się jak najdokładniej przybliżyć, co często bywało trudne do zrozumienia, jednak ogólnie rzecz biorąc język nie jest nie do ogarnięcia. Skupiając się na tekście łatwo można zrozumieć o co chodzi autorowi. To pozycja naprawdę warta uwagi i przeczytania. Jest to coś, o czym medycyna milczy i czego nie uznaje, a Goswami pokazał człowieka od zupełnie innej strony, sprawił, że trudno nie zgodzić się z teorią, że by uzdrowić człowieka trzeba się skupić nie tylko na jego powierzchowności, ale i uczuciach,emocjach.
Myślę, że gdyby więcej osób przeczytało "Lekarza kwantowego", na świecie byłoby o wiele mniej chorób. Wystarczy skupić się bardziej na sobie, wczuć we własne odczucia, żyć według własnego uznania i dbać o siebie nie tylko poprzez zdrowy tryb życia, ale i miłość, śmiech i spokój.

O związkach duszy i ciała napisano już wiele opracowań naukowych. Część z nich podkreśla holistyczne podejście do człowieka, część zaś akcentuje również rolę umysłu w osiąganiu równowagi w codziennym życiu. Pojawia się bowiem coraz więcej informacji o „cudownych wyzdrowieniach” o remisji nawet w przypadku ciężkich stanów nowotworowych. Czy zatem rzeczywiście siłą naszego umysłu możemy wpływać na ogólny stan zdrowia? Dlaczego lekarze sceptycznie podchodzą do tej kwestii, mimo iż sami zauważają, że właściwe podejście jest połową sukcesu w leczeniu? I idąc dalej tym tropem – na czym tak naprawdę się oprzeć i czemu zawierzyć: medycynie konwencjonalnej czy może alternatywnej?
Coraz trudniej jest odnaleźć się w gąszczu sprzecznych niekiedy informacji dotyczących naszych procesów życiowych, coraz trudniej zdecydować się na wybór odpowiedniej formy leczenia. Dlatego też niezwykle cenne są wszystkie głosy systematyzujące posiadana wiedzę orz odpowiadające na pytania: na co zwracać uwagę w procesie leczenia i czy możliwe jest, by wyzdrowieć nie stosując leków. Co najdziwniejsze, sporo do powiedzenia w kwestii naszego zdrowa ma … nowoczesna fizyka kwantowa.
Książka „Lekarz kwantowy”, opublikowana nakładem wydawnictwa Illuminatio, to opracowanie, które kieruje nasze spojrzenie na związek umysłu i ciała, medycynę integralną i moc sprawczą umysłu. Amit Goswami nie tylko intryguje, ale i przytacza argumenty na poparcie swoich racji, pozwala nam również dokonać wyboru w co chcemy wierzyć. Jednak niezależnie od tego, jaka będzie podjęta przez nas decyzja warto pamiętać, że tu, gdzie stawką jest nasze życie, nie warto zamykać się na nową wiedzę. Być może to właśnie ona jest szansą, być może to ona stanowi skuteczne remedium na choroby i alternatywę dla kosztownej i nie zawsze skutecznej farmakoterapii.
Nie ma chyba osoby, której nie zależy na swoim zdrowiu, na sprawnym funkcjonowaniu organizmu. O jednak można zrobić, by żyć zdrowo i zapobiegać ewentualnym chorobom? Czy możemy uzdrowić się sami, bez pomocy lekarstw czy chirurgicznych wspomagaczy? Zanim autor postara się odpowiedzieć na te pytania wyjaśnia, jak to się stało, że fizyk kwantowy zajął się zdrowiem i leczeniem. Jak sam wskazuje, fizyka kwantowa „(…) pozwala na połączenie sztuki i nauki deterministycznej, kreatywności i stałości. (… ) To odpowiednie medium do zintegrowania „poezji” medycyny alternatywnej z „prozą” alopatii”.

Pełen tekst recenzji został umieszczony na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/

Fizyk kwantowy – wiele osób takie stwierdzenie przeraża. A może nie tyle przeraża, co po prostu sprawia, że w ich głowach pojawiają się wspomnienia z czasów szkolnych, gdzie fizyka była jedną z traumatycznych godzin lekcyjnych. To prawda, fizyka do łatwych dziedzin nie zależy, ale otacza nas od zawsze. Wszystko poddane jest prawom fizycznym, a za ich pomocą wyjaśniono już wiele zjawisk. Jednak czy można tym sposobem wyjaśnić również działanie medycyny niekonwencjonalnej?

Okazało się, że można. Amit Goswami, doktor fizyki, który obecnie podróżuje po świecie i prowadzi wiele wykładów, stworzył książkę, która łączy w sobie naukę ze swego rodzaju energetyką duchową, nie tą materialną. Właściwie, w dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia, żeby łączyć ze sobą te dwie rzeczy. Jednak, jak widać, są jeszcze naukowcy, którzy nie zapominają o tym, że człowiek to nie tylko ciało, ale i coś więcej. Czyli mamy tutaj do czynienia z fizykiem kwantowym, który wierzy, że świadomość może nas uzdrowić… brzmi wręcz absurdalnie, biorąc pod uwagę tych wszystkich lekarzy, którzy to negują.

Książka podzielona jest na cztery części. Pierwsza dotyczy samej koncepcji kwantowej i tego, co ma wspólnego z medycyną. Znaleźć tutaj można wiele nowych i zaskakujących informacji, o których na co dzień się nie słyszy, a co dopiero myśli. Przyznaję, że nie jest to wiedza prosta w przyswojeniu, ale na pewno jest tego warta. Druga część przedstawia nam informacje na temat ciała witalnego. Te strony czytało mi się chyba najprzyjemniej – ajurweda, medycyna chińska i homeopatia – rzeczy mi bliskie, a i przyjemne. W trzeciej i czwartej części ponownie wracamy do leczenia kwantowego – to właśnie tutaj otrzymujemy meritum całej sprawy – dowody na to, że medycyna niekonwencjonalna jednak działa – są na to dowody i mnóstwo przypadków, które Was zadziwią.

Język autora niby nie jest ciężki, ale sama tematyka do łatwych nie należy. Z tego powodu należy jednak całkowicie się skupić podczas czytania, bo inaczej mija się to z celem. Nie należy się obawiać tego, że będziemy mieć tutaj do czynienia z mnóstwem terminów naukowych, których nie zrozumiemy. O dziwo – książka jest naprawdę konkretna i na temat, ale przy tym wszystkim łatwa w odbiorze, pod warunkiem, że nic nas nie będzie rozpraszać. Oczywiście za pierwszym razem nie jesteśmy w stanie sobie wszystkiego przyswoić, ale i tak wiele informacji pozostaje w głowie. Ta pozycja to bardzo rzetelna robota. Nie jest to kolejna lektura, gdzie w każdym rozdziale dowiemy się tego samego, a wszystko sprowadza się do „uśmiechaj się to wyzdrowiejesz”. To podejście jest dużo bardziej naukowe, nieco medyczne, ale przede wszystkim jest w nim głębia, a nie coś banalnego.

Lektura „Lekarza kwantowego” była naprawdę znakomitą przygodą. Treści przekazywane przez autora były ciekawe, a co najważniejsze – idealnie do mnie trafiły. Uwielbiam książki, gdzie nauka spotyka się z tym, co zazwyczaj uważamy za jej przeciwieństwo. Gdyby taka wiedza dotarła do wszystkich ludzi, a lekarze zmienili by swoje podejście na takie, które przedstawia Amit Goswami, na pewno wyszłoby to każdemu na dobre. Byłaby to nie lada rewolucja w medycynie, ale uważam, że po niej, byłoby znacznie lepiej. Polecam zapoznanie się z dziełem tego autora, bo jest ono tego warte – zakorzenienie w sobie tej wiedzy może Wam pomóc – wiem z autopsji, że to działa.

• Fizyka kwantowa, ASTRONOMIA 🌍🌟🌞🌙
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt