Bóg jeszcze nie umarł. Co fizyka kwantowa mówi o naszym pochodzeniu

Tłumaczenie: Bartłomiej Kotarski
Wydawnictwo: Illuminatio
God Is Not Dead: What Quantum Physics Tells Us about Our Origins and How We Should Live
Precious

Od tysięcy lat ludzie poszukiwali dowodów na istnienie boga, ponieważ pierwiastek boski zdawał się przenikać całą rzeczywistość. I choć nikt przez ten czas nie mógł go uchwycić, to prace nie ustawały. Aż do dziś! Bo fenomenalny Amit Goswami przedstawia niezbite dowody na istnienie boga! Oto rzetelna, bezstronna teoria ewolucji uwzględniająca hipotezę boga… kwantowego i potwierdzająca...

Oto rzetelna, bezstronna teoria ewolucji uwzględniająca hipotezę boga… kwantowego i potwierdzająca tezę Einsteina, że wszystko we wszechświecie dzieje się tak naprawdę w umyśle boga!
Niezwykłe kompendium dla sceptyków, które uczy genialnych metod, jak odkrywać boga i przenikać jego umysł za pomocą nauki!
Ultranowoczesny przewodnik po tajemnicach fizyki kwantowej, biofizyki i biologii molekularnej w odniesieniu do ewolucjonizmu i kreacjonizmu!
Przystępne wprowadzenie do aktywizmu kwantowego dla każdego!

To pierwsza książka, która odsłania wszelkie nierozwikłane dotąd tajemnice biologii – kwestię pochodzenia człowieka czy luki w ewolucyjnym zapisie kopalnym. Tylko z niej możemy dowiedzieć się, jak współgrają ze sobą: genetyka, filozofia, religia, marzenia senne, telepatia, archeologia i wiele innych na pozór wykluczających się dziedzin.

Poznaj tajemniczy świat kwantów i odkryj boską naturę wszechświata!

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2015

źródło okładki: www.illuminatio.pl

Patryk | 2017-11-14

Na początku wystawiłem inną opinię, ale wtedy nie doczytałem końca książki. Autor próbuje nauką uwiarygodnić swoją osobę, aby na koniec włożyć Ci do głowy bzdury typowe dla New Age. Autor próbuje krytykować chrześcijaństwo, co mu słabo wychodzi. Na końcu na doczepkę przedstawia Jezusa, ale nie tego chrześcijańskiego, ale wymyślonego przez autora. Książka chce Wam przekazać, że jesteście bogami, możecie zrównać się z Bogiem i być nim, bardzo to przypomina działanie szatana, który chce zrównać się z Bogiem. Jeżeli jesteś chrześcijaninem, to nie czytaj tych bzdur ubranych w piękne słowa. Autor to prawdziwy manipulator, który próbuje na początku zrobić dobre wrażenie, przedstawić się jako uczonego człowieka, tylko po to, aby na koniec wepchnąć Ci stek bzdur. Nie polecam!

cezdor | 2018-04-21

Gdybym mógł to dałbym 100 gwiazdek. Niestety słabością tej książki jest to że trzeba mieć pewne przygotowanie, aby się z nią zmierzyć, bo jeżeli czyta się jak ów pierwszy "komentator" to przywodzi to na myśl osobę która do tej pory czytała komiksy gdzie jedyny tekst to tzw dymki, a cała treść to jakaś tam wymyślona walka dobra ze złem. Amit choć go osobiście nie znam jest Mi bardzo bliski, bo po raz pierwszy ktoś używając fizykę i matematykę opisał Ego w relacji do Boga.
Nie potępiając mówi o naszym współczesnym położeniu względem transcendencji. Opowiada historię ludzkości niczym bujającego się wahadła osiągającego swoje skrajności na przestrzeni dziejów korzystając z narzędzi jakimi są fizyka, matematyka, filozofia, religia i inne. To co osobiście uważam za wiodące w tej lekturze to jasno wytyczony kierunek ku wyzwoleniu, który jest niezwykle zgodny z koncepcją „holograficznego wszechświata” Davida Bohma w przystępny sposób opisanej w książce o tym samym tytule przez Michaela...

Adam | 2015-08-22
Przeczytana: sierpień 2015

Czy ta książka ma coś wspólnego z nauką? Niespecjalnie. Już po kilku stronach dowiedziałem się m.in., że uosobieniem przeciwnego autorowi nurtu myślowego są tacy "zarozumialcy" jak James Watson (współodkrywca struktury DNA) i Richard Feynman (twórca elektrodynamiki kwantowej). Podejmuje więc z nimi dziwaczną formę dialogu, odpowiadając sam sobie na wyimaginowane pytania. Oczywiście na kartach książki duch Feynmana zostaje, jak to się w sieci mawia, „zaorany”, dzięki czemu Goswami może z podniesioną głową przejść do opisu swojej niematerialistycznej wizji fizyki...

Kessarath | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Książkę traktuję jako jedną z całego cyklu autora na temat holograficznej natury wszechświata. Czuję niedosyt i mam nadzieję, że zostanie on w jakimś większym stopniu zaspokojony przy lekturze kolejnych jego prac lub innej książki w tej tematyce. Ocena 6/10 to ocena DOBRA. I tak oceniam tę książkę. Warto jeśli już ktoś zorientował się czym jest Teoria Holograficznego Wszechświata a nawet trzeba koniecznie ją przeczytać aby poszerzyć swoją wiedzę. I to przeczytać nie jeden raz. Na początek polecam pracę "Holograficzny Wszechświat", której autorem jest Michael Talbot. To wręcz lektura obowiązkowa. Goswami rozwija zawarte w niej założenia, a każda z książek Goswamiego skupia się innych elementach tej teorii. Dla mnie książki, które dotyczą tego zagadnienia jakim jest Holograficzny Wszechświat traktuję jako składowe. Nie mogą i nie są dla mnie odrębnymi materiałami. Tylko zaznajomienie się z dużą ilością materiałów, badań, eksperymentów zawartych w różnych pracach pozwala za...

Justyna_78 | 2015-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Książka zaczyna się od pierwszego zdania w przedmowie "Czy kwestię boga da się rozstrzygnąć za pomocą dowodów naukowych? W niniejszej książce udowadniam, że tak." Zabrzmiało ciekawie, prawda?
Amit Goswani - profesor, fizyk kwantowy, pionier paradygmatu nauki zwanej "nauką w obrębie świadomości" etc. jak sam siebie nazywa aktywistą kwantowym, próbuje przekonać czytelnika, że posiada niezbite dowody na istnienie boga.
Porusza tematy reinkarnacji, snów, postrzegania pozazmysłowego, spontanicznego uzdrawiania i wiele innym mniej lub bardziej ciekawych. Książka wymaga skupienia bo fizyka kwantowa do najprostszych nauk nie należy. Swoje opinie autor czasami popiera eksperymentami naukowymi.
Ciekawa, dająca do myślenia, niekoniecznie udowodniła mi istnienie boga ale to ciekawa pozycja dla interesujących się ww. tematami.

Portafortunas | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

W zawoalowany sposób polemizuje z dogmatami wiary trzech największych religii: judaizmu, islamu oraz chrześcijaństwa, niemniej między wierszami gloryfikuje tezy panteizmu i buddyzmu. Odnosi się do snów, reinkarnacji, odmiennych stanów świadomości, łącząc je z takimi elementami jak transformacja, kreatywność oraz uzdrawianie. Goswami nie próbuje nikogo odgórnie przekonać do swoich racji, przedstawia ciekawe hipotezy, które pobudzają do myślenia i weryfikacji swoich dotychczasowych poglądów każdego czytelnika. Argumenty naukowe nie mają większego znaczenia dla ludzi wierzących, zaś dla naukowców są dowodami lub nie, w zależności od ich światopoglądu.

Całość:n http://portafortunas.pl/bog-jeszcze-nie-umarl-amit-goswami-recenzja/

Tomasz | 2018-03-25