Pożegnaj się

Cykl: Kimberly Quincy (tom 6) | Seria: Biblioteka Newsweeka
Wydawnictwo: Sonia Draga
Say Goodbye
joly_fh

Agentka FBI, Kimberly Quincy, kocha swoją pracę. Jest jednak w piątym miesiącu ciąży i powinna zacząć już myśleć nie tylko o sobie. Pewnego dnia zgłasza się do niej młoda prostytutka, informując o zaginięciu koleżanki. Okoliczności, które przedstawia, są tak przerażające, że aż niewiarygodne. Kimberly, nie zważając na swój stan, daje się wciągnąć w niebezpieczną i wyrafinowaną grę z sadystycznym mordercą zafascynowanym pająkami.

Liczba zaginionych kobiet rośnie, wszystko wskazuje na to, że psychopata konsekwentnie realizuje swój plan, lecz poza garścią domysłów i pokrętnymi zeznaniami dziewczyny Kimberly nie dysponuje żadnym dowodem popełnienia zbrodni, ciał bowiem nie odnaleziono. Nie może więc liczyć na pomoc miejscowej policji. Nie zdaje też sobie sprawy, że stąpa po cienkim lodzie. Zabójca, który urzeczywistnia najgorsze kobiece koszmary, jest naprawdę blisko...

źródło opisu: Sonia Draga,2013

źródło okładki: www.soniadraga.pl

Marzin | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Niesamowity thriller, akcja od pierwszej niemal strony do ostatniej, niezły dreszczy emocji w każdym rozdziale. Zarwałam pół dzisiejszej nocy bo nie mogłam sie oderwać od tej ksiąźki. Polecam serdecznie miłośnikom dreszczowców:)

biomycha85 | 2014-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Najlepsza z całej serii z Kimberly Quincy. Fabuła dotycząca pornografii dziecięcej i pedofilii sprawia, że książka staje się bardziej autentyczna w odbiorze. Do tego postać pana Hamburgera, zaginione prostytutki i wylewające się praktycznie z każdej kartki pająki budują nastrój grozy, wywołują dreszcze i wciągają czytelnika jeszcze głębiej w intrygę.

Bożena | 2013-04-02
Przeczytana: marzec 2013

Lisa Gardner w specyficzny sobie sposób dozuje napięcie. Kilka rozpoczętych wątków stopniowo zaczyna się splatać w jednolitą treść co pozwala czytelnikowi poznać mechanizm działania psychopatycznego mordercy. Agentka FBI Kimberly Quincy narażając niejednokrotnie własne życie doprowadza do rozwiązania zagadkowych zaginięć młodych dziewczyn i ujęcia niezwykle groźnego psychopaty niejakiego Dinachry - wielbiciela i hodowcę pająków.
"Pożegnaj się" to dobry thriller, szybko się czyta i co istotne trzyma czytelnika w napięciu.

Przyznaję że było strasznie . No i te pająki , sporo ciekawych o nich informacji , ale ja jakoś tak mam że jak czytam o jakichś robalkach , sugestywnie wszystko mnie zaczyna swędzieć :) Nie było to przyjemne odczucie . Czytało się dobrze tym bardziej że książka traktowała nie tylko o '' pajęczym '' mordercy , ale o tym dlaczego się takim kimś stał i ta psychologiczna zależność dla mnie była bardzo ciekawa . Autorka też starała się ukazać jak praca (w tym wypadku praca agentki i to w dodatku ciężarnej) może i często wpływa na życie prywatne i zaznacza że jeśli w porę nie zauważymy pewnej granicy której nie powinno się przekraczać , można stracić rodzinę , dom , małżeństwo i to wcale nie przez mordercę...

BagatElka | 2014-07-18
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2014

I oto nadszedł czas gdy pożegnałam się ze światem wykreowanym przez panią Gardner i czuję okrutny głód bo chciałabym więcej i dłużej.
Wprawdzie mam spore zaległości w spaniu i sprzątaniu ale gdybym zdobyła inne książki autorki to chętnie zapoznałabym się z ich treścią.
Maraton zbrodni za mną i już wiem,że autorka dołączy do moich ulubionych pisarzy.
Teraz czas na jakiś podręcznik algebry,historii albo opracowanie naukowe aby zrównoważyć poziom inteligencji.
Muszę zrobić inwentaryzację szarych komórek bo według niektórych wytrawnych "znawców" literatury moje IQ w tym momencie jest mniejsze od rozmiaru buta;-)

Hanka | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

Straszna i mroczna.
Bardzo trudny temat przemocy seksualnej wobec dzieci, jak zwykle po mistrzowsku i umiejętnie wpleciony wątek z przeszłości jednego z bohaterów. I cała masa pająków.
Polecam, ale ciężko tak jakoś po przeczytaniu tej książki.

asia | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 marca 2014

Książka intryguje, wciąga i przeraża. Opisane przez autorkę sceny z różnymi, niejednokrotnie bardzo niebezpiecznymi pająkami, wręcz paraliżują. Do tego każdy rozdział zaczyna się od przytoczenia cytatu, z kolejnych i kolejnych opracowań, traktujących o pająkach. Z jednej więc strony czytelnik nie chce wiedzieć, co wydarzy się dalej (szczególnie taki, który nie przepada za tymi małymi stworkami), z drugiej zaś chce odkrywać ukryte dość głęboko przez autorkę tajemnice.Pożegnaj się czyta się bardzo dobrze i nadzwyczaj szybko. W powieści brak dłużyzn i nieciekawych fragmentów, które czytelnik bez uszczerbku dla własnej wiedzy o powieści, mógłby pominąć. Dodatkowo lekturę urozmaica ukazanie wielu historii z pozoru nic nie wnoszących do akcji, stanowiącej trzon powieści.

Marta | 2013-08-21

Lisa Gardner tą książką skopała tyłki wszystkim mistrzom grozy. Fascynujący, mistrzowsko napisany thriller. Polecam wszystkim spragnionym mocnych wrażeń. Pełen profesjonalizm w każdym literackim szczególe. Naprawdę warto!

kwiatek29 | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Ciężarna agentka FBI,podejmuje się rozwiązania z pozoru prostej sprawy,nijakiego Dinachry.Okazuje się,że nie jest to takie proste,podejrzany to groźny psychopata,pedofil.Uprowadza prostytutki,katuje je do momentu aż kobiety wskażą następną ofiarę,musi to być bliska osoba,a następnie bestialsko je morduje.Ale to nie wszystko,porywa małych chłopców,nad którymi się w szczególny sposób znęca,wykorzystuje seksualnie.Niezwykle drastyczny,wstrząsający thriller,mrożący krew w żyłach.Książka dla czytelników o mocnych nerwach.

BeataBe | 2013-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Powieść nie jest zła. Jednak niczym szczególnym się nie wyróżnia, a powiela wiele znanych już schematów. Autorka pisze jak wielu, wielu innych. A ja mam już niestety bardzo wysokie wymagania jeżeli chodzi o powieść sensacyjną.