Pożegnaj się

Tłumaczenie: Dorota Kaczor
Cykl: Quincy & Rainie (tom 6)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Say Goodbye

Agentka FBI, Kimberly Quincy, kocha swoją pracę, ale będąc w piątym miesiącu ciąży, powinna zacząć już myśleć nie tylko o sobie. Staje się to nawet przedmiotem konfliktu z mężem. Pewnego dnia zgłasza

darkangel | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Niesamowity thriller, akcja od pierwszej niemal strony do ostatniej, niezły dreszczy emocji w każdym rozdziale. Zarwałam pół dzisiejszej nocy bo nie mogłam sie oderwać od tej ksiąźki. Polecam serdecznie miłośnikom dreszczowców:)

biomycha85 | 2014-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Najlepsza z całej serii z Kimberly Quincy. Fabuła dotycząca pornografii dziecięcej i pedofilii sprawia, że książka staje się bardziej autentyczna w odbiorze. Do tego postać pana Hamburgera, zaginione prostytutki i wylewające się praktycznie z każdej kartki pająki budują nastrój grozy, wywołują dreszcze i wciągają czytelnika jeszcze głębiej w intrygę.

Bożena | 2013-04-02
Przeczytana: marzec 2013

Lisa Gardner w specyficzny sobie sposób dozuje napięcie. Kilka rozpoczętych wątków stopniowo zaczyna się splatać w jednolitą treść co pozwala czytelnikowi poznać mechanizm działania psychopatycznego mordercy. Agentka FBI Kimberly Quincy narażając niejednokrotnie własne życie doprowadza do rozwiązania zagadkowych zaginięć młodych dziewczyn i ujęcia niezwykle groźnego psychopaty niejakiego Dinachry - wielbiciela i hodowcę pająków.
"Pożegnaj się" to dobry thriller, szybko się czyta i co istotne trzyma czytelnika w napięciu.

Przyznaję że było strasznie . No i te pająki , sporo ciekawych o nich informacji , ale ja jakoś tak mam że jak czytam o jakichś robalkach , sugestywnie wszystko mnie zaczyna swędzieć :) Nie było to przyjemne odczucie . Czytało się dobrze tym bardziej że książka traktowała nie tylko o '' pajęczym '' mordercy , ale o tym dlaczego się takim kimś stał i ta psychologiczna zależność dla mnie była bardzo ciekawa . Autorka też starała się ukazać jak praca (w tym wypadku praca agentki i to w dodatku ciężarnej) może i często wpływa na życie prywatne i zaznacza że jeśli w porę nie zauważymy pewnej granicy której nie powinno się przekraczać , można stracić rodzinę , dom , małżeństwo i to wcale nie przez mordercę...

Sandra Jasona | 2018-08-15
Przeczytana: 14 sierpnia 2018

Boisz się pająków – książki nie tykaj ;-)
Gdyby sadystyczny morderca torturując Cię, kazał Ci wskazać osobę, która jest dla Ciebie najważniejsza na świecie, kogo byś wybrała?
Agentka Kimberly zostaje wezwana na posterunek, na którym aresztowana prostytutka chce się widzieć tylko z nią. Ginny/Delilah oznajmia jej, że zniknęła jej koleżanka, Kimberly nie chce podjąć się śledztwa, nie ma ciała i przeczuwa, że informatorka nie mówi jej całej prawdy. Od policjanta dowiaduje się, że zaginęło już 9 prostytutek. Zaczynają się telefony i mimo obiekcji Kimberly zostaje wciągnięta w grę z mordercą.
Zarys fabuły może minimalny, ale nie mogę zdradzić więcej, dodam, że mimo to, iż wątków jest kilka łączą się one w dość zaskakującą całość. Akcja dzieje się kilkutorowo: mamy Pana Hamburgera, który porywa chłopców, wykorzystuje ich i zabija, mamy tajemniczego Dincharę, mordercę prostytutek i wielbiciela pająków, działania Kimberly i ekipy policjantów. Książka niewątpliwie mocna, ostra, dotyka...

BagatElka | 2014-07-18
Na półkach: ZZZ....oddane, Przeczytane
Przeczytana: 18 lipca 2014

I oto nadszedł czas gdy pożegnałam się ze światem wykreowanym przez panią Gardner i czuję okrutny głód bo chciałabym więcej i dłużej.
Wprawdzie mam spore zaległości w spaniu i sprzątaniu ale gdybym zdobyła inne książki autorki to chętnie zapoznałabym się z ich treścią.
Maraton zbrodni za mną i już wiem,że autorka dołączy do moich ulubionych pisarzy.
Teraz czas na jakiś podręcznik algebry,historii albo opracowanie naukowe aby zrównoważyć poziom inteligencji.
Muszę zrobić inwentaryzację szarych komórek bo według niektórych wytrawnych "znawców" literatury moje IQ w tym momencie jest mniejsze od rozmiaru buta;-)

Hanka | 2013-03-13
Przeczytana: 13 marca 2013

Straszna i mroczna.
Bardzo trudny temat przemocy seksualnej wobec dzieci, jak zwykle po mistrzowsku i umiejętnie wpleciony wątek z przeszłości jednego z bohaterów. I cała masa pająków.
Polecam, ale ciężko tak jakoś po przeczytaniu tej książki.

asia | 2014-03-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 09 marca 2014

Książka intryguje, wciąga i przeraża. Opisane przez autorkę sceny z różnymi, niejednokrotnie bardzo niebezpiecznymi pająkami, wręcz paraliżują. Do tego każdy rozdział zaczyna się od przytoczenia cytatu, z kolejnych i kolejnych opracowań, traktujących o pająkach. Z jednej więc strony czytelnik nie chce wiedzieć, co wydarzy się dalej (szczególnie taki, który nie przepada za tymi małymi stworkami), z drugiej zaś chce odkrywać ukryte dość głęboko przez autorkę tajemnice.Pożegnaj się czyta się bardzo dobrze i nadzwyczaj szybko. W powieści brak dłużyzn i nieciekawych fragmentów, które czytelnik bez uszczerbku dla własnej wiedzy o powieści, mógłby pominąć. Dodatkowo lekturę urozmaica ukazanie wielu historii z pozoru nic nie wnoszących do akcji, stanowiącej trzon powieści.

Marta | 2013-08-21

Lisa Gardner tą książką skopała tyłki wszystkim mistrzom grozy. Fascynujący, mistrzowsko napisany thriller. Polecam wszystkim spragnionym mocnych wrażeń. Pełen profesjonalizm w każdym literackim szczególe. Naprawdę warto!

kwiatek29 | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Ciężarna agentka FBI,podejmuje się rozwiązania z pozoru prostej sprawy,nijakiego Dinachry.Okazuje się,że nie jest to takie proste,podejrzany to groźny psychopata,pedofil.Uprowadza prostytutki,katuje je do momentu aż kobiety wskażą następną ofiarę,musi to być bliska osoba,a następnie bestialsko je morduje.Ale to nie wszystko,porywa małych chłopców,nad którymi się w szczególny sposób znęca,wykorzystuje seksualnie.Niezwykle drastyczny,wstrząsający thriller,mrożący krew w żyłach.Książka dla czytelników o mocnych nerwach.