Zaginiona

Okładka książki Zaginiona Lisa Gardner Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zaginiona
Lisa Gardner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Quincy & Rainie (tom 5) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Quincy & Rainie (tom 5)
2007-05-01

Wyróżniona opinia i

Zaginiona

przeczytanych książek 866 napisanych opinii 857

Lisa Gardner powraca z nową serią. ZAGINIONA otwiera całkiem nowy cykl kryminałów. Tym razem poznajemy dalsze losy Quincy'ego i Rainie.

6.75-7/10⭐️
ZAGINIONA nadal trzyma poziom, choć nie ukrywam, że zabrakło mi tu większej dynamiki, a także szybszych zwrotów akcji. Ale mimo to, ta powieść autorki nadal była niezwykle wciągająca i pomysłowa. Przyjemnie się ją czytało, wyczekując kolejnych zmagań bohaterów. . ZAGINIONA to udany początek nowej serii. Jestem niezmiernie ciekawa jakie dalsze historie wymyśli autorka. Oczywiście im mroczniej tym lepiej. Jednak po tej lekturze czuje lekki niedosyt, więc z niecierpliwością wypatruje już kolejnej części. A pojawi się ona niebawem. . .

6.75-7/10⭐️

Nie porywa. Mnie znudziła.

Nie porywa. Mnie znudziła.

Jak zwykle siedziałam do 1 w nocy, żeby skończyć czytać całą książkę. Powieści @lisagardnerbks mają to do siebie, że jak zaczynasz czytać to nie możesz się oderwać póki nie skończysz. Tak było i tym razem. Mrocznie, niebezpiecznie, stresująco, z napięciem.

Porzucony przy drodze samochód z włączonym silnikiem i torebką na siedzeniu. Co się stało z kierowcą? Policja zaczyna poszukiwania . Były agent FBI jest w szoku, bo to jego żona zaginęła. Kobieta miała ostatnio problemy i nie dogadywała się z mężem, więc mężczyzna teraz jest przerażony i zrobi wszystko, by ją odnaleźć.

Szybko okazuje się, że Rainie została porwana. Są wytyczne w sprawie okupu. Ale agent nie wierzy, że chodzi o pieniądze, jest pewny, że to coś osobistego, i że policja stanowa nie poradzi sobie z tym. Przylatuje córka Quincego -również agentka i jej narzeczony. We troje próbują rozwikłać zagadkę. Ale czas zbyt szybko się kończy, a Rainie grozi ogromne niebezpieczeństwo.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Kamil Pruban)

Nie da się ukryć że mnie wciągnęła.
Nietypowe sytuacje, czasami rollercoaster
Szczerze i uczciwie do końca nie mogłem zgadnąć kto jest porywaczem
Nie żałuję czasu na wysłuchanie

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Kamil Pruban)

Nie da się ukryć że mnie wciągnęła.
Nietypowe sytuacje, czasami rollercoaster
Szczerze i uczciwie do końca nie mogłem zgadnąć kto jest porywaczem
Nie żałuję czasu na wysłuchanie

papierowa i może dlatego tak kiepsko ją odebrałam
Wg mnie najsłabsza książka tej autorki,
nudna, wydumane problemy starzejącej się pary agentów FBI na emeryturze. I nagle ona Rainie staje się pożądanym obiektem dla porywacza-niespełnionego bohatersko dziennikarza miejscowej gazety.
Nie, nie do przełknięcia dla mnie.

papierowa i może dlatego tak kiepsko ją odebrałam
Wg mnie najsłabsza książka tej autorki,
Nie, nie do przełknięcia dla mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jeśli chodzi o moją opinię-książka jest przeciętna. Fabuła rozgrywa się bardzo powoli. Początkowe rozdziały są naprawdę ciężkie do przebrnięcia. Wszystko zaczyna nabierać sensu dopiero w połowie książki.
Czytając tę książkę brakowało mi naprawdę wiele. Nie czułam się nasycona tą historią mimo, że fabuła była naprawdę ciekawa.
Jest zagadka, intryga, porwanie ale to wszystko jest przedstawione w bardzo rozwlekły sposób.
Oczywiście były momenty, które bardzo mnie zaciekawiły a wręcz zaskoczyły-ale było ich zdecydowanie zbyt mało.
Zakończenie, które można było rozegrać naprawdę ciekawie zostało przedstawione w bardzo prosty sposób.
Niestety książka w mojej opinii nie należy do najlepszych, ale mimo to zachęcam do przeczytania i wyrobienia własnej opinii☺️

Akcje przedstawiane w tej historii są bardzo monotonne. Bohaterzy są bardzo słabo wykreowani. Znamy jedynie kilka słów o nich co nie napawa optymizmem do dalszego czytania....

Oj, cóż to była za książka! Mnóstwo emocji i chęci, by przeczytać ją jednym tchem. W niewyjaśnionych okolicznościach znika żona byłego psychologa kryminalnego i pracownika FBI. Wszystko wskazuje na to, że została uprowadzona. Gdy porywacz kontaktuje się z jej mężem, rozpoczyna się wyścig z czasem oraz szaleńcza gra prowadzona przez niezrównoważonego człowieka. Policjanci nie mają pojęcia, kim jest porywacz oraz dlaczego to właśnie Rainie została przez niego wybrana. W niedługim czasie znika kolejna osoba. Tym razem to chłopiec, którego problemy badała bohaterka. Im dalej w las tym więcej pozornie niezwiązanych ze sobą sytuacji i postaci. Dobry, mocny kryminał, warto poświęcić mu popołudnie.

Czasem każdy musi przegrać. Nigdy nie jest łatwo.
Sama, miłość nie wystarczy, aby uleczyć rany. Miłość nie daje gwarancji, że człowiek nie będzie samotny.
Każda, gra się kiedyś kończy.
Codziennie musimy podejmować decyzję, im będziemy- tą złą czy tą dobrą osobą.
Świat jest pełen paskudnych rzeczy.
Ci co się poddają, przegrywają, zwycięzcy nigdy nie rezygnują.
Zawsze da się coś zrobić.

Czasem każdy musi przegrać. Nigdy nie jest łatwo.
Każda, gra się kiedyś kończy.
Codziennie musimy podejmować decyzję, im będziemy- tą złą czy tą dobrą osobą.
Świat jest pełen paskudnych rzeczy.
Ci co się poddają, przegrywają, zwycięzcy nigdy nie rezygnują.
Zawsze...

Na nieuczęszczanej części autostrady zostaje znaleziony porzucony samochód z włączonym silnikiem. Okazuje się, że należy on do policjantki Rainie Conner. Mąż kobiety, Pierce Quincy, który jest byłym profilerem FBI
zrobi wszystko żeby ją odnaleźć. Wraz z mężczyzną oraz lokalnymi organami ścigania w śledztwie bierze udział córka Pierce'a, agentka FBI, Kimberly Quincy. Niebawem porywacz kontaktuje się z prasą i grozi, że zabije Rainie, jeśli jego warunki nie zostaną spełnione. Czy Pierce zdąży uratować ukochaną?

Lisa Gardner jest jedną z moich ulubionych autorek kryminałów, po której twórczość sięgam bez zastanowienia. I chociaż moimi ulubieńcami wciąż pozostają lektury z cyklu "Detektyw D.D. Warren" to "Zaginiona" również wywarła na mnie spore wrażenie. Jest to piąty tom serii "Quincy & Rainie", jednak lekturę można czytać bez znajomości poprzednich części, czego jestem przykładem. Autorka kolejny raz stworzyła angażującą, pełną traumatycznej przeszłości i zbrodni fabułę, której towarzyszył mroczny klimat. Całość śledziłam z wielkim zainteresowaniem i wraz z bohaterami brałam udział w prowadzonym śledztwie i odkrywaniu kolejnych tropów. Równie ciekawe okazały się rozdziały opisujące tragiczne warunki oraz dramatyczne sytuacje z przetrzymywania Rainie Conner. Podoba mi się również kreacja bohaterów, których Lisa Gardner obdarzyła bagażem nadwyraz ciężkich i wstrząsających doświadczeń. W kolejce czekają już dwa kolejne tomy z tej serii, na których lekturę nie mogę się już doczekać, a "Zaginioną" oczywiście polecam.

Odpalony samochód...
Otwarte drzwi...
Torebka zostawiona w środku....
A do tego ulewa, która zaciera wszystkie ślady.
Ginie kobieta.
Pani Adwokat ze swoją "ciemna" przeszłością. Pracująca nad ciężkimi, brutalnymi sprawami, ktore obciążają jej psychikę.
Która w okrutny sposób straciła jedną córkę kiedy ona razem z drugą ledwo uszła z życiem.
Nie ułatwia wszytskiego fakt, że jest alkoholiczką oraz... żoną profilera FBI.
To nie może być łatwa sprawa...

Lisa Gardner jak zwykle nie zawodzi. Skomplikowana fabuła, dużo bohaterów, liczne tropy i stopniowo budowane napięcie tworzy fantastyczny kryminał.
Fabuła prowadzona bardzo realnie. Śledztwo nie raz szło nie tak jak powinno. Zwroty akcji przyprawiały o szybsze bicie serca.
Uprowadzenie, wyścig z czasem, elokwentny porywacz... A w tym wszystkim jeszcze siedmioletni chłopiec.
To był naprawdę dobry czas spędzony z bohaterami tej książki.
Jest to pierwszy tom z serii Quincy&Rainie.
Czekam na kolejne😉

Odpalony samochód...
Otwarte drzwi...
Torebka zostawiona w środku....
A do tego ulewa, która zaciera wszystkie ślady.
Ginie kobieta.
Nie ułatwia wszytskiego fakt,...

• Lisa Gardner
  • Thriller/sensacja/kryminał