Urodzona dla śmierci

Cykl: Montana (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
Born to die
giovanna

Powieści Lisy Jackson to bestsellery światowej klasy. Jej kolejne książki są publikowane w coraz wyższych, milionowych nakładach. Każda trafia na szczyt list bestsellerów „New York Timesa” i coraz dłużej na nich pozostaje. Bestsellery Lisy Jackson są wydawane w 20 krajach i sprzedane w ponad 21 milionach egzemplarzy. Smutny i dziwny zbieg okoliczności… Taka jest pierwsza reakcja doktor Kacey...

Smutny i dziwny zbieg okoliczności… Taka jest pierwsza reakcja doktor Kacey Lamert na wiadomość o śmierci dwóch kobiet, niezwykle do niej podobnych. Bo przecież pomiędzy nią a aktorką filmów klasy B i nauczycielką z podstawówki nie ma żadnego związku. Jednak prowadzące śledztwo policjantki, Selena Alvarez i Regan Pescoli, podejrzewają, że jest inaczej.
Wkrótce Kacey dostrzega, że coś ją jednak łączy z zamordowanymi. Były w podobnym wieku. Urodziły się i wychowały w tej samej okolicy. I wszystkie znały mężczyznę, z którym Kacey właśnie zaczęła się spotykać...
Im bardziej zagłębia się w te sprawę, tym bardziej zaczyna się bać. Bo odkrywa, że może być następna na liście urodzonych dla śmierci…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

gwiazdka | 2015-05-31
Na półkach: Rok 2015
Przeczytana: 31 maja 2015

„Urodzona dla śmierci", trzecia część serii Montana, jest samodzielna, są w niej tylko lekkie aluzje do dwóch poprzednich. Jednak, moim zdaniem, powieść jest najsłabsza z trzech wspomnianych. Przeważa tutaj wątek obyczajowy- jako tło- kryminalnego, ale rozrośnięty i przez to „Urodzona…" staje się nudnawa, dzieje się niewiele, przynajmniej przez dwie trzecie książki, dopiero pod koniec akcja rusza, żeby dopędzić do szczęśliwego, lekko słodkiego, zakończenia.

Książkę polecam, jak najbardziej, jako uzupełnienie serii, ale radze nie nastawiać się na najlepszy tytuł gatunku, tylko na przeciętniak.

darkangel | 2014-02-01
Na półkach: 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Przyznaję uczciwie i czystym sercem, iź odkryłam nową "perełkę" jeśli chodzi o autorki thrillerów. Gdy przeczytałam opis na okĺadce " dla miłośniczek Tess Gerritsen" to przyznam szczerze, ze podeszłam sceptycznie do tej ksiąźki, pomimo zapewnień koleżanki ze jest super. Bo któż mógĺby pobić "moją" Tess:). A ponieważ książki Tess juz wszystkie przeczytałam, więc co mi szkodzi. I nie zawiodłam się, szybka akcja w zawrotnym tempie, tajemniczy , bezwzględny morderca kobiet i zaskakujące zakończenie. Czego można chcieć więcej, polecam serdecznie, bowiem ja juz szukam następnych pozycji z listy thrillerów Lisy Jackson:)

wiejskifilozof | 2014-10-01

Nie znam,zbyt dobrze tej autorki.Lecz to co przeczytałem w zupełności mi wystarcza.
Wystarcza by polubić pisarkę i jej jakże interesujący styl.
Zbrodnie popełnione na łudząco do siebie podobnych kobietach,to chyba wystarczający powód by się autorką zainteresować.
Ale też,był pewien nie smak.
Lisa Jackson skupia się głównie na głównych bohaterach, a tych drugoplanowych troszkę zaniedbuję.
Troszkę szkoda.

Aksamitt | 2014-03-02
Na półkach: Thriller romantyczny

Powiem szczerze, nic mnie tak nie irytuje jak dopiski na okładkach typu: następca autora XY, opowieść w stylu takiej a takiej autorki. Czyli czytasz np L.Jackson a tak jakbyś miał w ręku powieść T.Gerritsen, a zamiast Mankella weźmy sobie Nesbo, bo przecież to też sensacja i będzie to samo. Akurat!
Bynajmniej nie chce przez to powiedzieć, że jedno jest lepsze/gorsze od drugiego, ale każdy z tych autorów ma swój styl i jedyne co ich łączy to wspólny gatunek literacki. Dla mnie Jackson pisze jednak inaczej niż Gerritsen i zupełnie inne nastawienie mam zabierając się za książki jednej czy drugiej, ale to już każdy musi ocenić sam sięgając po książki obu pań.
Nie mniej jednak uważam, że "Urodzona dla..." jest bardziej sensacyjna niż romansowa, bo u Lisy taki charakter mają wątki prowadzonych historii,że postaci wikłane w akcje kryminalne mają też rozbudowaną płaszczyznę prywatną,romansową. Przez to chyba wydają się "lżejsze" w opisie zbrodni, ale nie koniecznie mniej interesujące czy...

Gośka | 2013-11-11
Na półkach: 2013
Przeczytana: 11 listopada 2013

Kasey ma 35 lat, jest rozwódką i pracuje jako lekarz w małej miejscowości w Montanie. Pewnego dnia dociera do niej informacja o samobójstwie pewnej aktorki. I nie byłoby w tym nic niebywałego, gdyby nie to, że owa aktorka była niezmiernie do niej podobna. Kiedy w wyniku nieszczęśliwego wypadku ginie nauczycielka ze szkoły w Grizzly Falls i okazuje się praktycznie jej sobowtórem, Kasey zaczyna się niepokoić. Czy może być przypadkiem tak duże podobieństwo trzech kobiet?

Kiedy Kasey poznaje Trace'a, od pierwszej chwili czuje do niego pociąg. Jednak jest osobą ostrożną, dlatego też ich znajomość rozwija się powoli. Zresztą Trace też woli się trzymać z daleka, zwłaszcza, że już raz się sparzył. Do tego jego była żona była niezmiernie podobna do Kasey, a z nauczycielką miał kiedyś krótki romans. Siłą rzeczy wydaje się to dość podejrzane, że Trace kręci się koło podobnych do siebie kobiet, które giną w dziwnych okolicznościach.

Selena i Regan są policjantkami, które z czasem zaczynają...

Monik | 2014-04-05
Na półkach: Lisa Jackson

Ogólnie polecam. Dość przewidywalna, ale ciekawie się ją czyta :)

asia | 2014-01-06
Na półkach: Rok 2014
Przeczytana: 06 stycznia 2014

To jest moje pierwsze doświadczenie z tą autorką, ale jakże miłe!!! Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron! Pełno w niej niewyjaśnionych morderstw, tajemnicy a co najważniejsze trudno zgadnąć kto faktycznie jest zabójcą. Bardzo dobra lektura. Gorąco zachęcam:)

eunice | 2013-11-22
Na półkach: 2013
Przeczytana: 22 listopada 2013

Po tę książkę sięgnęłam zachęcona informacją na okładce :"... dla miłośniczek Tess Gerritsen". Niestety daleko jej do książek Tess Gerritsen. Brakowało mi tu akcji, napięcia. Historia też dosyć naciągana. Podsumowując: nudne czytadło.

MoniS | 2017-07-19
Na półkach: Rok 2017
Przeczytana: 19 lipca 2017

Przemęczyłam ten tytuł okropnie. Rozmemłana akcja, musiałam się zmuszać do czytania mimo ze początek dość nawet mnie zainteresował. Nie sięgnę już raczej po inne książki autorki.

lipka02 | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Wydawca na okładce książki zamieścił opis ''dla miłośniczek Tess Gerritsen". Powiem Wam szczerze,że Lisa Jackson nie dorasta do pięt autorce medycznych kryminałów,a kto jest miłośnikiem Tess niech czyta jej fantastyczne książki dalej,a nie słabe kryminały Lisy.

Ta książka to nie jest żadna rewelacja. Nie dajcie się zwieść napisom na okładce,które mają zareklamować powieść i korzystnie ją sprzedać. Urodzona dla śmierci to nie wciągająca powieść tylko takie pospolite,a czasami wręcz nudne czytadło.

Fabuła zachęca i to bardzo,okładka również przyciąga jednak zagłębiając się w ten kryminał z każdą przeczytaną stroną nie chciało mi się go skończyć.Powieść nie porywa,nie wciąga,nie oddaje uczucia strachu wobec śmierci i psychopaty,który zabija. Lisa Jackson to autorka do której nie będę więcej powracać.Szkoda mi czasu na te jej "bestsellerowe" powieści.