Zaginieni

The Missing
978-83-7648-478-5
zaginięcie
Ag2S

Zaginęła dwunastoletnia Jenny Shepherd. Jej nauczycielka, Sarah Finch wie lepiej niż ktokolwiek inny, że szanse na znalezienie jej żywej maleją z każdym dniem. Kiedy była mała jej starszy brat wyszedł się bawić i już nie wrócił. Straszna świadomość, że nigdy nie dowiedzą się, co stało się z Charliem już zawsze będzie prześladowała jej rodzinę. Teraz jako ponad dwudziestoletnia kobieta mieszka w rodzinnym domu wraz z matką, która pije zdecydowanie za dużo, a z sypialni zaginionego syna zrobiła kapliczkę. I to właśnie Sarah znajduje ciało Jenny porzucone w lesie niedaleko jej miejsca zamieszkania. Zostaje wciągnięta w policyjne śledztwo i burzę medialną. Jednak nie tylko policja zaczyna przyglądać się jej uważniej…

Niben | 2012-12-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 06 grudnia 2012

Wszystko zaczyna się w 1992 roku, w słoneczne, leniwe popołudnie - zwyczajne, zwłaszcza (wtedy dla) ośmioletniej Sarah. Jednak ten z pozoru zwykły dzień stał się dla dziewczynki - jak i dla reszty jej rodziny - traumatyczny i zaważył na ich dalszym życiu. Właśnie tego dnia zaginął jej brat - dwunastoletni Charlie.
Po szesnastu latach chłopczyk nadal pozostaje nieodnaleziony, a dorosła już Sarah Finch żyje wciąż w cieniu tej tragedii wraz z matką, która z powodu rozpaczy popadła w alkoholizm. Młoda kobieta nie goni za marzeniami, za realizacją siebie, wyzbyła się takich pragnień by jej codzienność stała się swego rodzaju pokutą za winy, których nie popełniła. Sarah wykonuję pracę, do której nie czuje powołania i ostatecznie nie lubi - jest nauczycielką angielskiego w prywatnej szkole dla dziewcząt. Jednak to właśnie tam poznaje dwunastoletnią Jenny Shepherd, dziewczynkę, którą podobnie jak brata Sarah, uznaje się za zaginioną. Do nauczycielki powracają wszystkie wspomnienia z...

adek | 2014-12-15
Przeczytana: 28 listopada 2014

Jest to moje pierwsze zetknięcie z tą irlandzką pisarką. Jest to przyzwoity thriller. Choć książka dobrze napisana nie porywa i nie zapada na długo w pamięci. Jak dla mnie główna bohaterka troszkę irytująca. Jedyny plus za zaskakujące zakończenie.

Wojtek_Grabowski | 2016-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

No, tego mi było trzeba. Dobry thriller na złą pogodę w wakacje. Niby nic rewelacyjnego, a jednak ma wszystko, co trzeba: zagadkę, napięcie, zaskakujące zakończenie. Właściciwie mogę polecić z czystym sumieniem każdemu, kto szuka książki, żeby się rozerwać i zapomnieć o tym, co za oknem.

anya | 2011-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2011

wessała mnie ta książka, przeżywałam ją i to bardzo...
szybka akcja, ciekawość co będzie dalej,głęboko opisani bohaterowie, super ja polecam

JoieDeVivre | 2016-10-29
Na półkach: Z biblioteki, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2016

Zdawać by się mogło, że fabuła porwie nas niczym porywisty wiatr.
W zimowe popołudnie. Mknący w niezmierzoną dal.
Pośród pól i lasów, zasypanych śniegiem, mrożących zimnym oddechem na plecach, wpadających za kołnierz płatków śniegu.

Temat, jakże głęboki, godny rozwinięcia, jakim jest zniknięcie dziecka. W powyższej lekturze, nawet dwojga dzieci, został tu bardzo spłaszczony i skrócony. Opisy sytuacji codziennych, jak dla mnie, nie oddają grozy i cierpienia rodziców. Ja niestety tego nie kupuję. Brakuje mi dawkowania napięcia, oraz emocji. A Sarah, główna bohaterka, jest bardzo irytująca. Przechodzi od jednej skrajności, w drugą. Cały czas odnosiłam wrażenie, jakby chciała coś dla siebie ugrać,i przyznaję, dalej nie wiem co.

Z przykrością, to stwierdzam, ale czuję niedosyt.

Mańkaaa | 2015-04-06

Bardzo dobry kryminał, wart przeczytania. Wciągająca historia. Książka, którą czyta się jednym tchem. Bohaterowie bardzo dobrze nakreśleni, oryginalni. Najbardziej podobała mi się świetna postać Sarah. Polubiłam też Blake’a. Ich wątek bardzo przypadł mi do gustu. Moim zdaniem bardzo różnił się od przetartych schematów „policjant – ofiara”, które spotyka się w kryminałach.
Finał historii mnie nie zaskoczył, w połowie książki zaczęłam się domyślać jak może wyglądać zakończenie.

Pozycja obowiązkowa dla miłośnika gatunku!

wasp | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Przepadłam!
Jak zaczęłam tę książkę, to odłożyłam ją dopiero po przeczytaniu ostatniego zdania. Powieść niezwykle przemyślana na płaszczyźnie narracyjnej jak i fabularnej, wszystko dopracowane, każde słowo zostało dopieszczone przez autorkę i to się po prostu czuje.
Rasowy thirller psychologiczny z zaskakującą i zapierającą dech w piersiach fabułą.
Pozycja na którą warto zwrócić uwagę.

Karolina | 2011-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Książkę "Zaginieni" czyta się lekko, fabuła wciąga i zaciekawia, jednak jest to przynajmniej dla mnie książka "jedna z wielu", to znaczy jest dobra, ciekawa i wciągająca ale nic ponadto, nic ekstra, nie wzbudziła we mnie żadnych głębszych emocji, nie spowodowała niezapomnianych przeżyć. Na pewno jednak czas spędzony na tej lekturze nie był stracony czy zmarnowany.

kiniamala | 2014-05-12
Przeczytana: 09 maja 2014

Czyta się dobrze, szybko. Ale czasem tak czegoś mi w niej brakowało. Zakończenie dobre...tak się wydaje, że wiadomo, kto jest mordercą, później wydaje się, że mordercą jest jeszcze kto inny...a tu zakończenie płata figla. Ale by nie zdradzać zakończenia- przeczytajcie sami, na wieczory jak najbardziej.

strategos | 2012-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2012

Ta książka wywołała u mnie skrajne emocje. Niestety - takie, jakich wolałbym się wystrzegać. Jednakże sam fakt, że udała jej się ta trudna sztuka, sprawiła, iż książka zasługuje na 6 gwiazdek. Chociaż... brr... już do niej nie wrócę.