Kanion śmierci

Okładka książki Kanion śmierci Lisa Gardner
Okładka książki Kanion śmierci
Lisa Gardner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Frankie Elkin (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Frankie Elkin (tom 2)
One Step Too Far
Albatros
2023-06-14
2023-06-14
Jerzy Żebrowski
kryminał sensacja thriller

Wyprawa do Kanionu Diabła

Dobra książka. Bardzo lubię Lisę Gardner, tym razem również się nie zawiodłam. Trzyma w napięciu do samego końca. Chociaż rozwiązanie zagadki mnie szczególnie nie zachwyciło…

Moja druga przygoda z bohaterką Frankie Elkin, która poszukuje zaginionych osób. Lepsza od pierwszej, dostarczyła mi ogrom emocji od strachu i złości do buntu i gniewu. Tym razem przyłącza się do grupy poszukiwawczej zaginionego młodzieńca. Nowi ludzie, nowy nieznany dla Frankie teren, nowe wyzwania, adrenalina i ciągle chłodna głowa. Niestety grupa szukająca szczątków Tima z myśliwych staje się zwierzyną. Czy przeżyją? Kto i dlaczego nie chce aby pojawili się w Dolinie Śmierci? Co myśliwy ma do ukrycia? Czytajcie sami bo akcja zagęszcza się ze strony na stronę, ciągle wzrasta napięcie a emocje buzują. To niemal gotowy scenariusz na film sensacyjny. Z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę z cyklu.

Bardzo przewidywalna, ale do książek tej autorki mam ogromny sentyment. Podobało mi się.

Kiedy policja zamyka śledztwo, media milkną i o sprawie zaginięcia robi się cicho to własnie wtedy wkracza Frankie Elkin. Kobieta, która ma za sobą pełną bolesnych doświadczeń przeszłość. Frankie niejednokrotnie udało się rozwiązać sprawy tajemniczych zniknięć i to samo ma zamiar zrobić teraz. Przed kilku laty podczas wieczoru kawalerskiego na terenie parku narodowego zaginął młody mężczyzna. Kobieta przyłącza się do grupy poszukiwawczej, która wyrusza w górzysty, zalesiony teren. Na miejscu okazuje się, że to nie koniec tragicznych wydarzeń.

"Kanion śmierci" to drugi tom cyklu kryminalnego "Frankie Elkin" spod pióra amerykańskiej pisarki. Jest to również moja trzynasta książka Lisy Gardner, którą przeczytałam. Niejednokrotnie wspominałam, że pisarka jest jedną z moich ulubionych jeżeli chodzi o gatunki kryminał, thriller i zawsze chętnie sięgam po jej twórczość. "Kanion śmierci" to kolejna książka Gardner, która zapewniła mi sporo rozrywki podczas czytania, pomimo tego, że trochę różni się od jej poprzednich powieści. Praktycznie cała fabuła rozgrywa się na terenie rezerwatu przyrody, możemy więc spodziewać się wielu opisów wyboistego, skalistego i lesistego terenu. To właśnie tam wraz z grupą bohaterów próbujemy rozwiązać zagadkę zaginięcia młodego mężczyzny. Ponadto postacie muszą sobie poradzić nie tylko z trudno dostępnym terenem i niebezpiecznymi warunkami, ale również z czyhającym na nich zagrożeniem skrytym w Kanionie Diabła. I chociaż nie jest to najlepsza książka pisarki to okazała się angażującą i ciekawą przygodą, którą oczywiście polecam.

Ta książka jest tak dobra, że niemal fizycznie czułam trudy tej wyprawy. Po raz kolejny dowiadujemy się, że najgorszym drapieżnikiem jest człowiek. Kolejna świetna opowieść.

Kolejna książka jednej z lubianych przeze mnie autorek. I po raz kolejny się nie zawiodłam. Do tej pory jedynie miałam przyjemność czytać cykl z panią detektyw.
Na pierwszy rzut klimat bardzo się różni ale nie odbiega od napięcia, emocji i narracji. Dobrze skomponowana fabuła, przyjemna w odbiorze. Lekka pozycja na długie popołudnia. Choć nie ma makabrycznej zbrodni i całego śledztwo to opisana sprawa poszukiwań zwłok z przeszło pięciu lat robi wrażenie. Opisy, charakter bohaterów jest bardzo dobrze wpisany w fabule. Pomimo długiej wędrówki czytelnik nie ma czasu się nudzić. I to zakończenie, znalezienie początkowych odpowiedzi w dychę. Polecam

Rewelacyjny opis lasu i sztuki przetrwania. Aż by się chciało zarzucić plecak i pognać na łono natury. Autorka świetnie się spisała, widać, że las nie jest jej obcy i pomimo tego, że jak sama przyznała opisywane miejsca w książce są miejscami wymyślonymi na poczet akcji, to czuć było pełną autentyczność. Rewelacja.

Bardzo dobry kryminał. Trzyma w napięciu do końca. Bardzo polubiłam wyrazistą Frankie. Czekam na następne poszukiwania

Świetna dynamika, spory dreszczyk, nie mogłam się oderwać więc przeczytałam w 2 dni.

Polecam jak zwykle czytając książki Lisy Gardnera ciężko się oderwać i z przyjemnością czeka się na to co przyniesie kolejna strona

• Przeczytane 2023