Krok za tobą

Okładka książki Krok za tobą Lisa Gardner
Okładka książki Krok za tobą
Lisa Gardner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Quincy & Rainie (tom 7) Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Quincy & Rainie (tom 7)
Kryminał
Right Behind You
Albatros
2023-04-12
2018-04-18
Daria Kuczyńska-Szymala

Psycholog kryminalny Pirce Quincy wraz ze swoją partnerką Rainie Conner jakiś czas temu adoptowali Sharlah. Nastolatka ma za sobą traumatyczną i pełną przemocy przeszłość. W dzieciństwie starszy brat dziewczyny zabił ich ojca, aby uratować siebie oraz siostrę. U boku Rainie i Quincy'ego Sharlah wreszcie znalazła miejsce, które może nazwać domem. Niespodzoewanie w okolicy dochodzi do podwójnego morderstwa, a wszystko wskazuje na to, że sprawcą może być brat Sharlah.

"Krok za Tobą" to siódmy tom serii thrillerów kryminalnych "Quincy & Rainie". Jest to również czternasta książka spod pióra amerykańskiej pisarki, którą miałam okazję przeczytać, co jednoznacznie świadczy o mojej miłości do twórczości Gardner. Po książki pisarki sięgam zawsze z nadzieją na angażującą historię, która zapewni mi rozrywkę i tak się składa, że jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Kolejny raz za sprawą lektury zostałam wciągnięta do świata pełnego nie tylko zbrodni, ale również sekretów i tajemnic rodzinnych. Jak zawsze w przypadku autorki fabułę śledzimy oczami kilku bohaterów, co pozwala na dokładniejsze zgłębienie opisanej historii. Jedną z perspektyw jest prowadzone śledztwo, które dla Quincy'ego oraz Rainie jest osobiste ze względu na powiązania ich adopcyjnej córki z podejrzanym. Sama Sharlah oraz jej brat również wnoszą do powieści swój punkt widzenia. Całość czyta się niezwykle szybko, ponieważ książka nie tylko trzyma w napięciu od pierwszych do ostatnich stron, ale również nie jest tak oczywista jakby się mogło początkowo wydawać. Cóż mogę dodać, polecam "Krok za Tobą" jak i całą twórczość Lisy Gardner i oczywiście czekam na więcej!

Długo zabierałam się za tą historię i w końcu się za to wzięłam. Muszę powiedzieć , że nie żałowałam że tak długo czekałam . Książka wciąga od pierwszej strony. Historia bardzo fajna , rozdzielone rodzeństwo , sprawa finansowa , rodzina zastępcza. Ciężkie tematy przemoc alkoholizm . Na prawdę mega książka. Czyta się ją płynnie .
Może i nie jestem jakimś super recenzentem ale muszę powiedzieć, że książka od Lisy Gardner są bardzo fajne i mega fajnie się je czyta .

Może i nie jestem jakimś super recenzentem...

Zaczalem ksiazke od konca.Tellly Roy Nash stajac w obronie swojej i siostry zabija kijem bejsbolowym swojego pijanego i agresywnego ojca.Sharlah ma trafic do rodziny zastepczej;:emerytowanego psychologa z FBI,Pierce Quincyi jego partnerki Raine Conner.Ksiazka trzymajaca napiecie do ostatniej Warto przeczytac .Polecam!!!

Zaczęłam serie od końca i jeżeli taki jest konie serii to ja poproszę o początek jej i ciąg dalszy .Nic co było na początku zwykłym pościgiem za młodocianym mordercą mialo by się tak skończyć.Nic nie jest takie na jakie wygląda,strona po stronie wychodzą na światło dzienne nowe fakty które zmieniają wszystko o 180 stopni. Super książka 👍😃

Najpierw trzęsienie ziemi, a potem tylko napięcie rośnie... Stara, sprawdzona zasada rodem z Hitchcocka przyświecała tej książce od samego początku. Strzelanina z krwawe morderstwa, pościg za sprawcą i desperacka próba uratowania bliskich, a do tego skomplikowana zagadka powiązań oraz zawoalowana historia rodzinna potencjalnego sprawcy. Przepis na sukces? Trochę tak, trochę nie.

Czego nie można odmówić tej książce to tego, że tu się dzieje. Od początku do końca. Nie ma pustych przelotów, refleksji czy pochylenia się na czymś przed dłuższą chwilę. To trochę jak film akcji typu John Wick. Niby jakaś historia za tym wszystkim stoi i trochę poznajemy bohaterowie z tej wrażliwej strony, ale to tylko ułamek całości. Bo chodzi o to, żeby było szybko, krwawo, na granicy.

Właściwie to jeśli potraktowałbym tę książkę jako film akcji to myślę, że jest to udana rzecz. Można to przekuć w naprawdę ciekawy seans dla fanów tego typu kina. W książkach szukam jednak czegoś więcej, o czym piszę tu z uporem maniaka. Dobrych zdanz nietuzinkowych konstrukcji słownych, zagłębienia się w dylemat bohatera, poświęcenia uwagi warstwie psychologicznej i społecznej, punktów zaczepienia do dalszej refleksji. Tego tutaj nie uświadczyłam.

Quincy i Rainy postanawiają adoptowac dziewczynkę, dziewczynkę z przeszłością bo kilka lat wcześniej jej brat zamordował ich rodziców. Gdy ich wspólne życie powoli nabiera normalnego rytmu na stacji benzynowej nieopodal ich domu dochodzi do podwójnego morderstwa. Sprawca nie ukrywa swojej twarzy, wręcz przeciwnie pokazuje ją wprost do kamery, to brat Sharlah, córki dobrze nam znanej pary. Teraz oboje obawiają się o życie swoiej podopiecznej.
Ależ miałam kryzys czytelniczy! Dziku w żołedziach, przez tydzień nie byłam w stanie przeczytać nic. Dobrze, że jest Lisa Gardner bo jej książki za każdym razem mnie wciągają. Co prawda dzieliłam ra lekturę na jakieś 7 dni do czego nie przywykłam, ale dalej doceniam kunszt autorki i jej umiejętność bawienia się z czytelnikiem. Nigdy nie wiemy jak się skończy dana sprawa, jak potoczą się losy bohaterów, kto jest winny a kto nie.

Nie porwała mnie - ale możliwe, że to przez lektorkę dobraną przez empik ;) - historia ciekawa ale trochę pogmatwana, mimo wszystko nie żałuję, bo jak zawsze dało się coś z tej książki wyciągnąć. Nie czytałam poprzednich części z Quincy i Rainie mimo wszystko łatwo było się połapać w sytuacji i nie był to zbytni problem. Książka mimo wszystko sprawiła, że mam ochotę zagłębić się w tą serię, zaczynając trochę od drugiej strony.

Powieść "Krok za tobą" Lisy Gardner należy do cyklu Quincy i Rainie. Quincy jest emeryt. profilerem FBI a jego żona Rainie kiedyś pracowała w policji. Teraz oboje są konsultantami w trudnych sprawach kryminalnych. Właśnie planują adopcję mieszkajacej z nimi od 3 lat trzynastoletniej Sharlah gdy okazuje się, że jej 4 lata starszy brat Telly przebywajacy w innej rodzinie zastepczej jest podejrzany o zastrzelenie 2 osób na stacji benzynowej. Śledztwo prowadzi miejscowa szeryf Shelly Atkins.

Ta część bardzo mi się podobała. Trzymała mocno w napięciu i poruszyła jakieś nieznane struny w moim sercu. Było mrocznie, nieprzewidywalnie i ciekawie, czyli wszystko to, co lubię. Gardner wciąż trzyma swoje książki na dobrym poziomie, ciągle dzieje się coś nowego. Zawsze sięgając po jej książki wiem czego się spodziewać i właśnie to zawsze dostaję. To taki mój comfort reading - kryminał, który da mi dobrą zagadkę, potrzyma w niepewności i sprawi, że będę zadowolona z lektury. Bez zbędnych fajerwerków.

O jeden krok z tyłu.

Seria z agentką FBI Kimberly Quincy w roli głównej doczekała się niedawno swej kolejnej odsłony. Oznacza to mniej więcej tyle, że dostaniemy w efekcie od autorki, Lisy Gardner, kolejny niepowtarzalny portret kobiety walczącej z przeciwnościami losu i pragnącej za wszelką cenę rozwiązać kryminalną zagadkę. Czy i tym razem się to uda?

"Krok za tobą" to thriller kryminalny autorstwa amerykańskiej mistrzyni gatunku, podziwianej przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen. To jednocześnie już trzeci tom serii, w której pojawiają się emerytowany profiler FBI Pierce Quincy oraz policjantka Rainie Conner.

Osiem lat temu starszy brat Sharlah May Nash, w obronie życia ich obojga, zatłukł na śmierć kijem bejsbolowym ich pijanego ojca. Teraz trzynastoletnia Sharlah jest wreszcie gotowa, by rozpocząć nowe życie. Dziewczynka wkrótce zostanie adoptowana przez emerytowanego profilera FBI Pierce'a Quincy'ego i jego partnerkę Rainie Conner. W swojej nowej rodzinie Sharlah najbardziej kocha to, że wszyscy są ekspertami od potworów.

Autorka uraczy nas po raz kolejny dawką genialnego, psychologicznego suspensu oraz naprawdę intrygująca fabułą, dzięki której spędzimy czas w towarzystwie jakże przyjemnego dreszczyku emocji. Tego typu to znakomita odskocznia od codzienności!

Gardner jak zwykle skupia się na kobiecych bohaterkach i nadaje im mocne, wyraziste charaktery. To z jednej strony kobiety z krwi i kości, które jednak są także silne, mają stalowe nerwy i obdarzone są wielką inteligencją, dzięki której są w stanie sięgnąć tam gdzie niejeden nawet nie pomyśli zajrzeć. Może to nieco irytować - co bowiem z męskimi postaciami?; no cóż, są tylko tłem - jednak na dobrą sprawę nie powinno nikomu przeszkadzać. Jeśli bowiem kluczowi bohaterowie są świetnie przedstawieni, inteligentni i fabuła idzie dzięki nim do przodu jak burza, to co za różnica, czy są to kobiety, czy faceci?

Polecam :)

Albatros - jak zawsze dzięki!

#krokzatobą #lisagardner #kimberlyquincy #thriller #kryminał #cosnapolce #czytamksiazki #czytamkryminały #dobraksiazka #albatros #wydawnictwoalbatros #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #instabooks #instabookspoland

O jeden krok z tyłu.

"Krok za tobą" to...