Szczęściara

Okładka książki Szczęściara Jill Shalvis
Okładka książki Szczęściara
Jill Shalvis Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lucky Harbor (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Lucky Harbor (tom 4)
Lucky in Love
Prószyński i S-ka
2013-06-11
2013-06-11
Agnieszka Myśliwy
szczęściara romans miłość kobieta mężczyzna uwodzicielka ryzyko wspomnienia

Tak przyjemnej, lekkiej i ciekawej książki już dawno nie czytałam. Zakochałam się w bohaterach od pierwszych stron. Mallory, pielęgniarka z miasteczka Lucky Harbor, ma dość bycia grzeczną dziewczynką i robi spis panów Nieodpowiednich, chciałaby się troszkę zabawić. Na jej drodze staje Ty Garrison, Tajemniczy przystojniak który od jakiegoś czasu przebywa w miasteczku. Aż chciałoby się być tą Mallory i poznać takiego Tya. To miał być czysty sex, bez zobowiązań.. Ale rodzi się w nich tak piękne uczucie, przez które przechodzimy wraz z bochaterami opowieści. Końcówka, aż łezka w oku mi się zakręciła! Koniec końców, udany Happy End, Mallory i Tay są razem.

Książka porwała mnie od pierwszej strony. Czułam jakbym przez całą historię była razem z nimi w tym cudownym, wścibskim miasteczku. Ty to facet marzeń każdej kobiety, natomiast Mallory jest postacią, która od samego początku wzbudza w czytelniku pozytywne emocje. Historia tej pary momentami bawi, a momentami doprowadza do łez. Mnie poruszyła i na pewno wrócę do niej jeszcze nie raz.

Jak to mam w zwyczaju zaczęłam czytać serię od ostatniego tomu, a nie po kolei jak przyzwoity czytelnik ;). I wygląda mi na to, że sięgnę jeszcze po pozostałe tytuły Shalvis, gdyż ta książka wyjątkowo mi się spodobała.

Mamy tu więc historie mieszkańców miasteczka Lucky Harbor w czwartej odsłonie.
Ty Garrison - facet walczący z demonami przeszłości, męski i przystojny "Pan Nieodpowiedni" chciał odizolować się od ludzi w tym tylko na pozór spokojnym miasteczku. Niestety nie spodziewał się, że panny z Lucky Harbor będą miały inne plany. Mallory Quinn – zawsze spiesząca z pomocą, troskliwa, odważna, ale ukrywająca przed innymi swoje problemy postanawia wziąć swoje życie za rogi i coś z nim zrobić. Początkiem nowych zmian okazuje się być nietypowe spotkanie. Były sanitariusz jednostki SEAL i pielęgniarka czy będą razem? Czy uda im się przezwyciężyć swoje lęki i słabości? Czy pragnienia będą silniejsze od rozsądku? Grzeczna dziewczynka i niegrzeczny chłopiec co z tego wyniknie dowiecie się, gdy sięgnięcie po ten tom.

Typowa kobieca literatura, ciepła, wzruszająca, o miłości, przyjaźni, życiu, które toczy się w małej miejscowości w stanie Waszyngton. Znajdziemy tu też pikantne sceny namiętności wplecione w fabułę, dowcipnie dialogi oraz problemy przyjaciółek z klubu czokoholiczek (pisownia oryginalna) uwielbiających swojego słodkiego kochanka czyli... czekoladę. Dlatego nie powinno Was zdziwić, że na początku każdego rozdziału znajdziemy cytaty odnoszące się do czekolady, jedne ciekawe i mądre, inne śmieszne i może troszkę głupiutkie. Wszystko to odkryjecie w obyczajowym romansiku z lekką erotyką w tle.
Styl pisania Shalivis przypominał mi miejscami ten Lisy Kleypas i jej serię "Friday Harbor", więc jeśli lubicie tą drugą pisarkę, to bez oporów śmiało sięgajcie po serię "Lucky Harbor".

Polecam dla relaksu, szybko i przyjemnie się czyta i nie ma potrzeby rozkładać jej na czynniki pierwsze. ;)

Mamy tu więc historie mieszkańców miasteczka Lucky Harbor w czwartej odsłonie.
Ty Garrison - facet walczący z demonami przeszłości, męski i przystojny "Pan...

Tak jak poprzednie, ta część jest równie dobra. Utrzymana w tym samym tonie i niezmiennie wciągająca.

Jedyne nad czym mogę ubolewać, to to, że jest ona ostatnią częścią wydaną w naszym kraju, podczas gdy cała seria liczy 12 tomów oraz kilka wliczających się do niej dodatkowych krótkich historii. Niestety baaardzo mało prawdopodobne, żebyśmy doczekali się kolejnych części, ponieważ w Polsce tak to już jest, że wydawnictwa zaczynają wydawanie serii, ale bardzo rzadko wydają je do końca... Szkoda, bo książki tej autorki są po prostu świetne.

Osobiście bardzo, bardzo polecam!

Cała seria nadaje się na zimne, długie wieczory pod kocem. Lekka i optymistyczna książka.

Jak zwykle nie zawodzi.

Fantastyczna !

Jak zwykle nie zawodzi.

Fantastyczna !

Polecam

Polecam

Wszystkie książki z tej serii:)

Wszystkie książki z tej serii:)

220 / 2020

220 / 2020

Szybko, łatwo i przyjemnie. Sympatyczni bohaterowie, dobrze napisane. Same plusy. Na szybki wieczór idealna.

• Romans