Nie ma tego złego

Tłumaczenie: Alina Siewior-Kuś
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Best Man
Ag2S

Wzruszająca, ciepła i iskrząca humorem historia o wyboistej drodze do prawdziwej miłości, osadzona w urokliwej scenerii amerykańskiej prowincji. Faith Holland mogła zostać żoną księcia z bajki, wspaniałego, przystojnego, bogatego, zabawnego i opiekuńczego mężczyzny. Od spełnienia marzeń dzieliło ją tylko jedno słowo: „Tak”. Stała już przy ołtarzu, gdy wstrętny i zdradziecki przyjaciel...

Faith Holland mogła zostać żoną księcia z bajki, wspaniałego, przystojnego, bogatego, zabawnego i opiekuńczego mężczyzny. Od spełnienia marzeń dzieliło ją tylko jedno słowo: „Tak”. Stała już przy ołtarzu, gdy wstrętny i zdradziecki przyjaciel narzeczonego zniszczył jej ślub! I co z tego, że Jeremy właśnie przyznał, że jest gejem?! Najważniejsze, że ją kochał. A ona kochała jego. Faith nienawidzi Leviego Coopera. Gdyby nie on, zostałaby panią Lyon, właścicielką winnicy, i żyła długo i szczęśliwie. Tak przynajmniej jej się wydaje. Po trzech latach od ślubnej katastrofy wraca do rodzinnego miasteczka i pierwszą osobą, którą spotyka na swojej drodze, jest Levi. Teraz komendant Cooper.
W domu Faith zastaje skłóconych dziadków, ojca w sidłach wścibskiej Loreny oraz siostrę w tarapatach. Jakby tego było mało, Faith nękają bolesne wyrzuty sumienia – już od 20 lat obwinia się o śmierć matki. I pewnie tak by zostało, gdyby nie... Levi Cooper. Faith wkrótce zmieni zdanie o wielu sprawach. Leviego Coopera również czeka sporo wyzwań – teraz będzie musiał dorównać księciu z bajki, pokonać demony własnej przeszłości oraz stawić czoło byłej żonie.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2014

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Ziraelka | 2014-03-27
Przeczytana: 27 marca 2014

„Nie ma tego złego” to sympatyczny romans obyczajowy, czyli kawał dobrej literatury kobiecej!
Książka miło mnie zaskoczyła, bo spodziewałam się nieskomplikowanego sielskiego romansidła, ale okazało się, że to naprawdę dobra historia miłosna osadzona w jak najbardziej sielskim, ale nie sielankowym otoczeniu amerykańskich winnic, w dodatku ze świetnie skonstruowanymi postaciami w rolach głównych. Bohaterka, o wdzięcznym imieniu Faith, po latach wraca do małego miasteczka, do rodziny i przyjaciół, których opuściła pospiesznie kilka lat wcześniej. Faith próbuje na nowo odnaleźć się w dobrze znanym środowisku, choć wciąż towarzyszą jej stare problemy, poczucie winy z powodu śmierci matki i świadomość porażki, jaką okazała się jej wielka młodzieńcza miłość, zakończona fatalnym porzuceniem w dniu ślubu. Głównym antagonistą młodej kobiety wydaje się najlepszy przyjaciel eks-narzeczonego, który mocno przyczynił się do ślubnej katastrofy. Jednak to on właśnie z rozdziału na rozdział staje...

mania_kch | 2014-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2014

Opowieść w odbiorze bardzo przyjemna i wesoła ,momentami jednak także poważna i wzruszająca. Napisana językiem prostym bez żadnych udziwnień przez co łatwo i szybko się czyta. Pomimo swojej obszerności nie wynudziła mnie ani trochę.
Polecam :)

książek: 1989
Magda | 2014-04-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Ciepła i lekka historyjka. Idealna na leżakowanie w hamaku z pełnym słońcu. Ja czytałam ją na balkonie z kubkiem kawy a potem nocą opatulona kocem. Nie potrafiłam się od niej oderwać. I ostrzeżenie dla przyszłych potencjalnych czytających - ludzie, będziecie potrzebować chusteczek. Ja swoje wypłakałam. Wszak historia ciepła, zabawna i jakże miła, miała swoje tragiczne momenty. Nie wiem, czy jest to pozycja, do której będę wracać, ale z pewnością jest ciekawa i mogę ją polecić. Dobrze się czyta i naprawdę wciąga.

książek: 1928
Piotr | 2014-05-04

Człowiek w swojej naturze ma wrodzoną ciekawość do świata, do poznawania nowych historii, które nie zawsze muszą być prawdziwe, ale są zabawne, pouczające. Po książkę „Nie ma tego złego” sięgnąłem przez przypadek. Lubię książki, przy których odpoczywam, a z treści okładki wynikało, że nie będzie inaczej. Lubię amerykańskie klimaty, ulice i miasta.
Nasza bohaterka Faith Holland przygotowuje się do ślubu. Nie podejrzewa swojego męża o inne skłonności seksualne. Oczami wyobraźni widzi siebie, jako szanowaną panią Lyon. Dzień ślubu zawsze się pamięta. Faith nie mogła go zapomnieć, skoro jej mąż okazał się być gejem. Nie do końca zrobił to z własnej woli, ale pod naciskiem serdecznego kolegi Levi Coopera, którego niedoszła panna młoda od tej pory szczerze nienawidzi. Sama wyjeżdża na kilka lat do San Francisco, próbując zapomnieć o upokorzeniu, które ją dotknęło. Kiedy wraca do miasteczka, pierwszą osobą jest znienawidzony Levi, który jak się okazuje jest komendantem policji....

Joanna JJ | 2016-02-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 27 lutego 2016

Nie ma tego złego...... co by na dobre nie wyszło :)
O tym jest ta książka. Czytało się bardzo fajnie, szybko, były wzruszenia, miłość, ciepło i odrobinę łez.
Polecam.

Rydzynianka | 2014-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2014

no książka na wakacje ! wybór idealny- fajnie skrojone postacie, miejsca , zdarzenia - miód malinka ;) no kobieca beletrystyka w bardzo dobrym wydaniu, aż żałowałam ,że się kończy bo zakończenie szybkie za szybkie ;) nie mogłam sie nią nacieszyć a ty prosze koniec ;) polecam bo warto z nia spędzić czas ;)

Dominika | 2015-11-24
Przeczytana: wrzesień 2015

Życie Faith Holland zaczęło się toczyć w złym kierunku już wtedy kiedy zerwał z nią narzeczony. A przecież nic na to nie wskazywało ! Opiekuńczy, wrażliwy, przystojny, mądry- idealnie do siebie pasowali, a jednak coś poszło nie tak. I to w najgorszym momencie jaki kobieta może tylko przeżyć. Jeremy zerwał z nią przed ołtarzem. Mało tego ! Wiecie jaki podał powód? Że jest gejem.
Od tej pory każda próba Faith zbliżenia się do jakiegokolwiek mężczyzny się nie udaje, każdy z nich okazuje się złośliwą kanalią, która ma na celu tylko uprzykrzyć życie młodej kobiety.
Faith przyjeżdża do rodzinnego miasta, ma nadzieję, żeby Jeremy znowu zacznie z nią rozmawiać, a kontakty z rodziną się ułożą. Jednak już na wjedzie coś się nie udaje. Levi. Upierdliwy szeryf miasteczka, a zarazem najlepszy przyjaciel Jeremy'ego. Jak w takiej sytuacji wyjść z głową... i nie stracić jej?

Jestem fanką wszelakich romantycznych historii, z domieszką humoru i dobrego klimatu. "Nie ma tego złego"...

olcik_81 | 2014-04-08
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Dwa miesiące temu czytałam tę książkę po angielsku. Gdy teraz wpadła w moje łapki wersja w ojczystym języku, po prostu usiadłam na kanapie i przeżyłam tę historię jeszcze raz. Nie przeszkadzało mi ani trochę, że wiem jak to się potoczy. Miałam ochotę na lekką, dobrą ( z akcentem na dobrą) książkę i z pomocą K. Higgins spełniłam swoją zachciankę.
Jeśli macie ochotę na sympatyczną obyczajówkę to możecie śmiało zainwestować w ten tytuł. Sprawdzi się zarówno na plaży jak i w pochmurne popołudnie w domowym zaciszu. Jest zabawnie, jest romantycznie, nie wszystko jest oczywiste, a bohaterowie nie są czarno-biali. Zarówno Ona jak i On mają cięty język więc podczas konfrontacji (zwłaszcza na początku) iskrzy, a to uwielbiam :)
Książka jest bardzo dobrze przetłumaczona, śmiałam się dokładnie w tych samych momentach co podczas lektury oryginału, jest ładnie wydana i z pewnością polecę ją mamie i przyjaciółce.

Ulka | 2014-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2014

Szalenie zabawna książka. Pełna śmiesznych sytuacji i komicznych postaci. Oczywiście romantyczna, ciepła i chwilami wzruszająca.

Uwielbiam małe amerykańskie miasteczka pełne dziwnych osobistości, znanych im tylko tajemnic z przeszłości i powiązań które nie zawsze są jasne. I nic na to nie poradzę, że rozpływam się kiedy w tej specyficznej scenerii odnajduje się dwójka dawnych znajomych, którzy drą ze sobą koty po czym się szalenie w sobie zakochują. W tych historiach droga do szczęścia nigdy nie jest usłana różami, ale przynajmniej jest wesoło :). No i kocham happy endy - wiem, jestem łatwym i mało wymagającym czytelnikiem ;).

Polecam! To jeden z lepszych chick-lit'ów jakie ostatnio czytałam, jak ciepła komedia romantyczna która śmieszy nawet kiedy ogląda się ją kolejny i kolejny raz ... dlatego jestem pewna, że kiedyś do niej wrócę.

Potrzebowałam lekkiego romansu, okładka wyglądała dobrze, więc się już nawet nie głowiłam, by przeczytać opis z tyłu. I w sumie na dobre mi to wyszło, bo zupełnie nie spodziewałam się, co otrzymam. A długo by wymieniać.

Przede wszystkim świetne postaci – może są czasem niedorobione i jednowymiarowe – parę tak wypada, ale gromadka bohaterów jest tak rozbudowana, że w sumie nie ma, co się dziwić. Dwie główne – wypadają naprawdę dobrze. Może Ona dostaje nieco lepiej rozbudowany background i lepszą rozbudowane motywacje psychiczne, ale w Jego przypadku można te braki jeszcze jakoś wytłumaczyć (tak bardzo wyrzucił to do swojego wnętrza, że zamknął to nawet przed sobą). No i nie mówiąc o tym, że lepiej czasem, by pisarze nie pisali o PTSD, jeśli się na tym nie znają, bo może wyjść karykaturalnie (a tak obserwując część Jego zachowań, czytelnicy otrzymają ładne podłoże pod wątek romansowy).

Do tego fantastycznie zostały zarysowane relacje między nimi. Fakt, że były jest nadal w ich...