Cukier dzieci nie krzepi

Wydawnictwo: Muza
Beat Sugar Addiction Now!
zdrowie, odżywianie, dieta, cukier
poradniki
joly_fh

Autorzy zachęcają do zrealizowania pięcioetapowego programu ograniczania cukru w diecie dzieci. Proponują łagodne, stopniowe zmiany nawyków żywieniowych na zdrowe, sprzyjające racjonalizowaniu diety. Dostarczają odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania i konkretne porady dotyczące rozwiązywania problemów związanych z preferowaniem smaku słodkiego. W książce znajdziesz: -...

W książce znajdziesz:

- sugestie, jak stopniowo wycofywać cukier z diety, aby do minimum ograniczyć fizyczne i emocjonalne objawy odzwyczajania od słodkiego
- rady, jak zmieniać nawyki żywieniowe dzieci, uczyć je samodzielnego dokonywania zdrowych wyborów i motywować do zdrowego odżywiania
- wskazówki, jak wyjaśniać dzieciom w różnym wieku, dlaczego eliminujecie z ich diety większość cukru dodanego, i w jaki sposób planujecie tego dokonać

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2013

źródło okładki: www.muza.com.pl

Figunia33 | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Niestety rozczarowałam się. Książka nadmuchana do granic możliwości. Całość dałoby się streścić max w jednym rozdziale. Rozbijanie procesu ograniczania cukru w diecie na eliminację wszystkich rodzajów słodkich napojów zajęło autorom pół książki. Mnóstwo irytujących powtórzeń, naiwne rady, które raczej wzbudzają śmiech niż skłaniają do zastosowania oraz typowo amerykańskie podejście huraoptymistycznej motywacji. Do tego brak szerszego spojrzenia. Koncentracja wyłącznie na cukrze w oderwaniu od kontroli spożycia tłuszczu i innych składników powoduje, że książka jest pełna bzdur i sprzeczności. Genialne pomysły na "zdrowe" przekąski w rodzaju popcorn polany masłem nie raz przyprawiły mnie o grymas irytacji. Niemniej jednak zwraca uwagę na duży problem, jakim jest wszechobecność cukru w składnikach, których nawet o to nie podejrzewamy oraz generalnie zbyt duże jego spożycie, zwłaszcza przez dzieci. Może dostarczyć pomysłów na proste schematy rozwiązań. Uwrażliwia na problem, a to już...

Boisfarine | 2014-01-03

Idea słuszna, popieram całym sercem. Dzieciaki jedzą cukier w ogromnych ilościach. Ale ta książka NIC nie wnosi. Pomysły autorów - śmieszne. Zabierz nastolatkowi samochód jak wypije colę. Itp. Strata czasu i pieniędzy.

gral | 2015-03-26
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo dobra pozycja i bardzo pożyteczna. Niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że cukier to jedna z podstawowych trucizn wszechczasów. Autorzy publikacji uzasadniają tę tezę podpierając się dowodami naukowymi. Książka zmienia spojrzenie na sposób odżywiania, trochę modyfikuje światopogląd i na pewno... skorzystają na tym dzieciaki:)

Katarzyna Małecka | 2017-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2017