Wszechświaty

Okładka książki Wszechświaty Leonardo Patrignani
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wszechświaty
Leonardo Patrignani Wydawnictwo: Dreams Cykl: Wszechświaty (tom 1) fantasy, science fiction
Wszechświaty (tom 1)
Multiversum
Dreams
2013-08-20
2013-08-20
Bożena Topolska
telepatia Bożena Topolska literatura włoska teoria wieloświatów miłość

Podróż w nieznane

Muszę podkreślić, że warto czytać jak ma się wszystkie części. Mnie wciągnęła ta historia i naprawdę widzę tutaj świetny materiał na serial. Pewne rzeczy autor mógł rozwinąć, ale z drugiej strony nie jest to jakaś wada. Teoria wszechświatów jest nadal żywa w dyskusjach o istnieniu. Sama miałam momenty, gdy miałam przeczucie i możliwe, że wtedy świat rozczepił się na wersję, gdy np. nie złamałam nogi, mój kotek nadal żyje albo nie wybrałam takich studiów jak w tym świecie. Myślę, że to jest bardzo ciekawa teoria, a autor chce pokazać właśnie taką wizję świata. Choć sama relacja Jenny i Alexa nie jest skomplikowana to ich historia oraz Marco pokazuje tę możliwość Wieloświatów. Mi się podoba, dlatego zaczęłam kolejny tom i pewnie przy nim napiszę coś więcej. Teraz czuję się zaintrygowana i pochłonięta do reszty. Ciekawi mnie co będzie się działo w drugim tomie pt. " pamięć". A i rozumiem niskie oceny - nie każdy zna tę teorię i może oczekiwał większych wyjaśnień czy teorii. Dla mnie znającej temat jest wystarczająco i obrazy jakie przesyła mi ta książka, wizję świata alternatywne historie - uwielbiam to, gdzie to prowadzi moją wyobraźnię, umysł i myśli. Jakie budzi to refleksje - niesamowite. Polecam Wam czytać, ale tylko jeśli macie wszystkie 3 części.

IG:ksiazki_wloczykija
Leonardo Patrignani w swojej książce "Wszechświaty" zaprasza czytelników na fascynującą i głęboko refleksyjną podróż przez różne aspekty życia, miłości, czasu i kosmosu.

Jednym z najbardziej intrygujących aspektów tej książki jest sposób, w jaki autor łączy naukę, filozofię i poezję, tworząc niepowtarzalny styl pisania. "Wszechświaty" to nie tylko opowieść, to także medytacja nad tym, co nas otacza i co jest poza naszym zasięgiem. Autor przekonująco wyjaśnia skomplikowane naukowe koncepcje, takie jak teoria względności Einsteina czy teoria strun, i łączy je z ludzkimi doświadczeniami i emocjami.

Każdy rozdział tej książki jest jak osobne malowidło, przedstawiające różne wymiary rzeczywistości. Autor bawi się różnymi perspektywami czasowymi i przestrzennymi, co prowadzi czytelnika przez różne "Wszechświaty" istnienia. To pozwala nam zrozumieć, że nasza rzeczywistość jest jednym z nieskończenie wielu możliwych wszechświatów.

Jednym z głównych tematów, które porusza Patrignani, jest miłość. Poprzez różne opowieści i historie bohaterów, autor analizuje różne aspekty tego uczucia, od jego piękna po jego złożoność. To głębokie refleksje nad miłością i jej roli w naszym życiu nadają tej książce emocjonalną głębię.
Bohaterowie "Wszechświatów" są zróżnicowani i dobrze wykreowani. Czytelnik ma okazję poznać różne perspektywy życiowe i spojrzeć na świat oczami różnych postaci, co wzbogaca narrację i pomaga zrozumieć różnorodność ludzkich doświadczeń.

Leonardo Patrignani, poprzez "Wszechświaty", podsuwa czytelnikowi pytania, które wydają się być wiecznymi zagadkami ludzkiego bytu. Czy jesteśmy tylko kroplą w oceanie wszechświata? Jakie jest znaczenie czasu i przestrzeni w naszym życiu? Książka ta zmusza nas do refleksji nad naszym miejscem w kosmosie i naszymi relacjami z innymi ludźmi.

Podsumowując, "Wszechświaty" Leonarda Patrignaniego to literacka podróż, która rozszerza horyzonty i prowadzi do głębszych refleksji nad istnieniem, miłością i kosmosem. To książka, która zachwyca swoim pięknem języka, mądrością treści i głębią przekazu.

IG:ksiazki_wloczykija

3.5 ✰

Zdaję sobie sprawę, że ta książka nie jest odkrywcza i w trakcie słuchania miałam takie przebłyski, że już to gdzieś było, a do tego jest dość dziwna, ale cholera, wyciągnęła mnie z czytelniczego dołka (tak, też takie miewam) i przez 90% czasu naprawdę dobrze się bawiłam! Nie do końca tego się spodziewałam, w moich wyobrażeniach ona szła kompletnie innym torem, ale jestem zaintrygowana i już nie mogę się doczekać drugiego tomu. Doceniam fakt bycia tak krótką, chociaż pewnie sporo na tym traci, bo niektóre rzeczy mogły by być bardziej rozwinięte, inne bym wyrzuciła, a relacja głównych bohaterów jest moim zdaniem najsłabszym punktem historii (ta część romantyczna mocno mnie rozbawiła, nie widzę tu podstaw do tego).

No i ogólnie ta seria ma jedna z najładniejszych okładek, jakie widziałam i mimo upływu lat wciąż nieodmiennie do nich wzdycham ♡.

3.5 ✰

Nie zachwyciła. Zdania niezgrabne, za krótkie - ciężko się to czyta. Historia nieprzekonująca, rzeczy się dzieją, zdaje się, ,,bo tak", bohaterowie zbudowani nie wystarczająco i denerwujący. Pomysł ciekawy, wiadomo, jednak jego egzekucja pozostawia wiele do życzenia - wyjaśnienia ,,zagadek" zbyt enigmatyczne i bezsensowne. Ogólnie raczej słabo napisana (lub słabo przetłumaczona) książka.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Trylogia ma dwóch głównych bohaterów - Alex, który mieszka w Mediolanie, i Jenny w Melbourne. Odkrywają oni, że mogą porozumiewać się ze sobą telepatycznie, w stanie nieświadomości. Po pewnym czasie, decydują się na spotkanie, ktore ujawni szokującą prawdę:

"-Alex, dlaczego nie przyszedłeś? Proszę Cię, nie mów mi, że nie istniejesz.
- Jenny, jestem na molo. Jestem tutaj!
- Ja także, dokładnie tam, gdzie Ty mówisz, że jesteś." 💔

Cała trylogia, to seria na której na prawdę trzeba się skupić. Wieloświaty, różni bohaterowie, przeskakiwanie wątków, szokujące plot twisty - tutaj nie ma nudy, ale książki pochłaniają całego Ciebie. Koncepcja multiwersum, to niezwykle ciekawy temat, dlatego też serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym oraz Marvelowym fanom (tak, to też ja 😍).

W późniejszych tomach, bohateowie zatracają się w nieskończonych drogach wszechświatów, muszą wydostać się z wymiaru mentalnego. W końcu świat zacznie się rozpadać. Czy istnieje ostatnia nadzieja?

➡️ Fakt faktem jest tutaj jeden poważny minus - brak zdrowego rozsądku w niektórych momentach, ale o tym pozwolę Wam już zdecydować osobiście. Wiem również, że ksiażka nie ma rewelacyjnych opinii, mi jednak cała seria się naprawdę podoba. Mimo nie idealnego wykonania, sam temat jest bardzo ciekawy.

"-Alex, dlaczego nie przyszedłeś? Proszę Cię, nie mów mi, że nie istniejesz.
- Jenny, jestem na molo. Jestem tutaj!
-...

Super pomysł, Niestety wykonanie znacznie gorsze tak więc nie mam ochoty na dalsze części.

Nie jestem pewna, czy to wina tej książki, czy może po prostu nie byłam w nastroju na większe zaangażowanie, ale "Wszechświaty" mnie nie wciągnęły. I mówię o tym z żalem, bo bardzo mi się podoba koncepcja multiwersum i byłam ciekawa, jak to zostanie przedstawione. Jednak to był kompletny chaos i bardzo często brak logiki.

Przede wszystkim nie mogę pojąć zachowania bohaterów z początku książki. Komunikują się za pomocą myśli i poważnie nikt na to nie wpadł na to, by najpierw wymienić się numerami, kontami na profilach społecznościowych, czy czymkolwiek? Nie. Lepiej "zaplanować" spotkanie na drugim końcu globu bez większych szczegółów. Gdzie tu zdrowy rozsądek? Niestety w całej książce jest tu tego znacznie więcej.

Autor tworzy fabułę, tworząc "zbiegi okoliczności", które są nielogiczne lub nieprawdopodobne, ale jak najbardziej sprzyjają twórcy w popychaniu historii. Całość wydaje się zbyt naciągana i nieprzemyślana.

Co do kreacji bohaterów, oczywiście drugoplanowa postać Marco wypada najbardziej korzystnie. Dobry przyjaciel, który jest najbardziej myślącą osobą z tej zgrai.

A główni bohaterowie... Alex to poprawny protagonista, jest naprawdę zaangażowany i się stara, przez co Jenny wypada naprawdę biernie. Ta dziewczyna mnie załamywała. Musiała być w tej powieści, ale okazywała się zbędna. A wątek miłosny... jego idea bardzo mi się podobała, bo mam słabość do motywu bratnich dusz, ale jednak ich miłość wydała mi się nieco sztuczna, co pewnie było spowodowane między innymi typem narracji. Nie czułam powiązania dusz czy czegokolwiek między Alexem a Jenny - to było bardziej tak, że po prostu musieli być razem, bo tak.

"Wszechświaty" wypadają dość słabo, ale dam im jeszcze szansę i zobaczę, co autor wymyślił w następnych tomach.

Przede wszystkim nie mogę pojąć zachowania...

Książka wciągająca już od pierwszej strony. Przygoda nie oczywista, nigdy nie trafiłam w literaturze na taki motyw przez co bardzo miło się zaskoczyłam. Jedyny moim zdaniem i ogromny minus to grubość kartek, z tego powodu miałam co chwilę wrażenie sklejonych stron pomimo że tak nie było.

Książka która miała być ciekawa, wciągająca z fajnymi bohaterami. A okazała się delikatnie mówiąc nie taka idealna...

Pokaż mimo tovideo - opinia

• 2015