Leonardo Patrignani

Książka Leonardo Patrignani "Wszechświaty. Utopia" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Pisarz, aktor i muzyk włoski. Urodz... Książka Leonardo Patrignani "Wszechświaty. Utopia" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa.

Pisarz, aktor i muzyk włoski. Urodził się w 1980 roku w Moncalieri, niedaleko Turynu. Po ukończeniu liceum G. Parini w Mediolanie, razem ze swoim zespołem heavymetalowym Beholder, którego był założycielem i wokalistą, podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Dragonheart Records. W latach 2000-2004 Beholder wydał trzy albumy: „The Legend Begins”, „Wish for destruction” i „Leathal Injection”.

W 2003 r Patrignani publikuje, wraz z małym domem wydawniczym z Turynu Elena Morea, swoją pierwszą powieść. Jest to thriller zatytułowany „Labirynt”. Po rozpadzie zespołu w 2004 roku, Leonardo poświęcił pracy aktorskiej i dubbingowi. Jego głos można usłyszeć we włoskich edycjach takich gier, jak: „Call of Duty”, „Assassin's Creed”, „Pro Evolution Soccer”, „Fifa 13” oraz w filmie „Weselna gorączka”.

W 2011 r. rozpoczął współpracę z wydawctwem Mondadori, w którym opublkował sagę fantasy „Wszechświaty”. Składają się na nią tomy „Wszechświaty”, „Wszechświaty. Pamięć” i „Wszechświaty. Utopia”. Powieści te są tłumaczone na wiele języków, w tym: angielski, francuski, hiszpański, serbski i turecki. W Polsce pierwszy tom został nagrodzony tytułem „Książki Roku 2013” przez portal Granice.pl.

W czerwcu 2015 r. ukazała się jego samodzielna powieść, pt. „There”. Jest to thriller parapsychologiczny, którego fabuła osnuta jest wokół tematu śmierci i doświadczenia „życia po śmierci”. Prawa do jej publikacji nabyły już wydawnictwa z Francji, Hiszpanii, Argentyny, Chile, Meksyku, Urugwaju, Wenezueli, Kolumbii oraz Turcji.

Prywatnie jest żonaty i ma dwoje dzieci.

źródło opisu: opis własny

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wszechświaty
Wszechświaty
Leonardo Patrignani

6,52 (1120 ocen i 198 opinii)
Wszechświaty Cykl: Wszechświaty (tom 1)
Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie. Alex mi...
czytelników: 4480 | opinie: 198 | ocena: 6,52 (1120 głosów)
Wszechświaty. Pamięć
Wszechświaty. Pamięć
Leonardo Patrignani

6,58 (363 ocen i 68 opinii)
Wszechświaty. Pamięć Cykl: Wszechświaty (tom 2)
Rzeczywistość wokół nas to tylko jedna z nieskończonych stron kostki. Alex, Jenny i Marco na własnej skórze doświadczyli, co oznacza zatracenie się w nieskończonych drogach Wszechświatów. Jednak tera...
czytelników: 1650 | opinie: 68 | ocena: 6,58 (363 głosy) | inne wydania: 1
Wszechświaty. Utopia
Wszechświaty. Utopia
Leonardo Patrignani

6,62 (137 ocen i 25 opinii)
Wszechświaty. Utopia Cykl: Wszechświaty (tom 3)
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schroni...
czytelników: 1201 | opinie: 25 | ocena: 6,62 (137 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

Przeczytaj także

3
1427
5249
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (38)

Czytelnicy (1427)

Cytaty tego autora (26)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Patronaty tygodnia

Przyszłości co prawda nie można przewidzieć, ale na pewne wydarzenia możemy się przygotować. Podpowiadamy, jakich premier książkowych pod naszym patronatem możecie spodziewać się w tym tygodniu. Zapowiadamy wydarzenia i ekranizacje, którym patronujemy. Polecamy!


więcej
Targowe premiery pod patronatem LC

Jedne z największych targów książki w Polsce, czyli Warszawskie Targi Książki zaczynają się już za dwa dni! To świetna okazja zarówno dla branży, jak i dla czytelników, aby zobaczyć, co w książkach piszczy.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd