Okładka książki Ocaleni. Życie, które znaliśmy

Ocaleni. Życie, które znaliśmy

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ocaleni". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Ewa Spirydowicz
Live As We Knew It
wydawnictwo
Jaguar
978-83-7686-103-6
typ
papier
7.36 (132 ocen i 38 opinii)

Opis książki

Po zderzeniu asteroidu z księżycem już nic nie będzie takie samo. Gigantyczne fale tsunami. Trzęsienia ziemi. Wybuchy wulkanów. A to dopiero początek. Miranda ma 16 lat. Mieszka w Pensylwanii. Żyje zwyczajnym życiem. Opisuje je w dzienniku. Dzień po dniu. Wzloty i upadki. Szkoła, rodzina, przyjaźń, miłość. Koniec. Trudno uwierzyć w koniec świata. Gdy meteoryt uderza w powierzchnię Księżyca, Z...

Po zderzeniu asteroidu z księżycem już nic nie będzie takie samo.

Gigantyczne fale tsunami.
Trzęsienia ziemi.
Wybuchy wulkanów.
A to dopiero początek.

Koniec. Trudno uwierzyć w koniec świata.

Gdy meteoryt uderza w powierzchnię Księżyca, Ziemia boleśnie odczuwa skutki niewielkiej w skali kosmicznej katastrofy. Pogoda staje się nieprzewidywalna. Trzęsienia ziemi niszczą miasta, fale tsunami zalewają wybrzeża.... Nie ma elektryczności, komputerów, komunikacji, jedzenia. Wreszcie, zasnute wulkanicznym dymem niebo, okrywa świat całunem ciemności.

Niedługo nadejdzie zima – bezlitosna, mroźna, arktyczna zima. Miranda wraz z matką i dwoma braćmi będzie musiała przetrwać ją bez tego, co wszyscy uznawali dotąd za oczywiste. I, nawet wobec braku perspektyw, zachować nadzieję.

źródło opisu: http://paradoks.net.pl/read/17984

Przeczytana: marzec 2012

ewa0818 | 2012-04-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 13 kwietnia 2012

Swietna ksiazka,wizja apokaliptycznego swiata,nekanego przez roznego rodzaju katastrofy i ludzi ,ktorzy staraja sie przetrwac.Niesamowita ksiazka, mocno zapadajaca w pamieci i dajaca do myslenia.Napisana w formie pamietnikow,caly czas wartka akcja,po prostu wspaniale sie czyta.Nie moge sie wprost doczekac nastepnych czesci.Polecam wszystkim goraco.Ksiazka nie tylko dla nastoletnich czytelnikow,mysle ze starszym tez sie spodoba.

Pędząca kometa uderza w księżyc zalewając tym samym świat falą nieoczekiwanych kataklizmów.. Tsunami, wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi – wszystkie te katastrofy żywiołowe zabijają miliony ludzi. Kometa wybija księżyc z orbity, przez co niebezpiecznie zbliża się on do naszej planety zasłaniając stopniowo słońce, co oznacza tylko jedno – na ziemi panuje ciemność, ciemność w każdym zakamarku świata, ciemność, której towarzyszą strach oraz panika.

Miranda i jej rodzina znaleźli się wśród niewielu szczęśliwców, którzy są stosunkowo bezpieczni i prowadzą odmienione życie w swoim własnym domu w Pensylwanii. W obliczu tej niezwykle dziwnej sytuacji wspaniale sprawdza się mama Mirandy, która nie daje się porwać powszechnie wzbudzonej panice i postanawia zgromadzić zapasy żywności, leków, ciepłych ubrań i innych środków, które mogłyby okazać się użyteczne, gdyby sytuacja pogorszyła się. Bracia Mirandy, Matt i Jonny także biorą udział w przygotowaniach do najgorszego zabierając drew na opał...

Natalia-Lena | 2012-03-14
Przeczytana: 12 marca 2012

Życie nastoletniej Mirandy toczy się zwyczajnym torem. Dziewczyna chodzi do szkoły, spotyka się z przyjaciółkami, zajmuje się swoim hobby i przeżywa zauroczenia. Martwi się egzaminami końcowymi i balem. Po rozwodzie rodziców mieszka z matką i braćmi. Jak to w rodzinie – czasem dochodzi do kłótni i nieporozumień.
Jej życie pewnie dalej by tak wyglądało, gdyby nie pewne wydarzenie. Osiemnastego maja w Księżyc uderza asteroida. Początkowo, według uczonych, nie miało to nikomu zagrozić, toteż mieszkańcu tłumnie wyszli wieczorem na ulicę, by zaobserwować ciekawe zjawisko.
Jednak okazuje się, że naukowcy popełnili błąd. Według ich obliczeń, skutki nie powinny być wyczuwalne. Nie powinny, ale tsunami, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów, niebo zasnute pyłem i wahania temperatur pokazują, że stało się coś bardzo, bardzo złego.
Zaczyna brakować elektryczności, nie ma jedzenia, komunikacji , benzyny i oleju opałowego. Studnie wysychają i coraz trudniej zdobyć wodę. Rozprzestrzeniają się epidemie,...

aleksnadra | 2012-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2012

Spójrzcie wieczorem w niebo. Zerknijcie na majestatyczny, troszkę tajemniczy księżyc. Co o nim myślicie? Jest piękny, sprzyja romantycznym spacerom, budzi podziw.

A teraz spójrzcie na niego jeszcze raz. Pomyślcie, że od niego zależy wiele aspektów naszego życia. Księżyc reguluje pływy morskie, grawitację, oddziałuje na wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, temperaturę. Dalej jest piękny i romantyczny? A może zaczyna budzić przerażenie?

Susan Beth Pfeffer w swojej książce "Życie, które znaliśmy" wykorzystała tę wiedzę. Stworzyła oryginalną opowieść pobudzającą wyobraźnię, ale również pozwoliła sobie na osobistą refleksję.

18-letnia Miranda wraz z matką i dwoma braćmi mieszka w Pensylwanii. Żyje zwykłym, prostym życiem typowej nastolatki. Każdy dzień jest do siebie podobny. Wzloty, upadki, przyjaźnie, szkoła, obowiązki i drobne przyjemności. Pewnego dnia wszystko się zmienia. W księżyc uderza asteroida. Wydarzenie to było wcześniej zapowiadane. Astronomowie zapewniali o całkowitym bez...

Naddia | 2012-10-11
Przeczytana: 10 października 2012

Z początku jak czytałam opis myślałam, że będzie to książka w stylu "Jutro". Na szczęście się myliłam.

Książka opowiada historię szesnastoletniej Mirandy i jej rodziny, z małego miasteczka w Pensylwanii. Jak każda nastolatka ma swoje problemy, które zapisuje w pamiętniku.
Jednak gdy 20 maja kometa uderza w księżyc i wybija go z orbity, jej życie zmienia się o 180 stopni. Zaczyna się walka o przetrwanie. Ludzie wykupują wszystko ze sklepów, benzyna drożeje z minuty na minutę. Zaczyna się totalny chaos.
Miranda z początku zachowuje się bardziej jak dziecko niż dorastająca młoda kobieta. Wszystko ją denerwuje i ma do wszystkich pretensje. Jednak z czasem jej to mija zaczyna pojmować, że jak nie będzie działać według zasad to nie przeżyje.
Książka jest super od samego początku do końca. Są chwile wzruszające i chwile niczym z najgorszych horrorów, ale i tak jest świetna.

Najgorszy i zarazem ciekawy jest wątek nawiedzonego księdza:P

Nelaime | 2012-07-21
Przeczytana: 14 lipca 2012

Co chwilę, i z każdych możliwych źródeł zalewają nas informację o końcu świata. Zostaje on przewidziany przez bardzo "wiarygodnych" wróżbiarzy, słyszymy, że prastare ludy już dawno obwieściły datę zagłady, czy dolatują nas inne przepowiednie. Większość z nas przestaje już wierzyć w takie proroctwa – bo kto da radę przygotowywać się na ten nieubłagany koniec kilka razy w roku? Jednak jeśli którakolwiek z tych zapowiedzi okazałaby się prawdziwa i wszystko nam znane nieubłaganie dążyło do końca?

Miranda Evans jest jak inne nastolatki w jej wieku. Chociaż może ma trochę bardziej skomplikowane życie. Chodzi do pierwszej klasy liceum, ma szesnaście lat i marzy o karierze łyżwiarki. Jej rodzice są po rozwodzie, a ojciec zakłada nową rodzinę. Jedna z jej przyjaciółek niedawno zmarła, a dwie pozostałe bardzo się zmieniły i powoli przestaje je łączyć ta silna więź. Martwi się egzaminem i balem – czy w końcu ktoś ją zaprosi? Jej życie pewnie biegło by nadal tym torem, gdyby nie pewne wydarzen...

Cassin89 | 2012-11-08
Przeczytana: 07 listopada 2012

"Piszę dla siebie, żebym zawsze pamiętała życie takim, jakie znaliśmy"

Księżyc w nocy zastępuje słońce. Lśni na niebie od tysiącleci wyznaczają bieg przypływów i odpływów oraz tak wielu innych rzeczy.
Jak bardzo życie na planecie uzależnione jest od naszego satelity dowiadują się bohaterowie, którzy wiodą już tylko "życie, które znaliśmy".

Przewartościowanie życiowych wartości w tych trudnych czasach przy próbie pozostanie wiernemu sobie opisuje Miranda Evans.
Z dnia na dzień uczennica liceum prowadzi zapiski w formie pamiętnika, które z czasem zapełniają się widokiem z pierwszy dni apokalipsy, kiedy to świat zaczyna się przekształcać, zmieniając nieodwracalnie swoje oblicze. Narracja w tej powieści przyjmuje formę osobistej, przejmującej relacji z tego, co się dzieje z rzeczywistością, zahaczającą już o dystopie.
Przy bardziej dynamicznej akcji zdarzają się też dialogi, większość wydarzeń poznajemy jednak w formie opisu.

"Bez względu na to, co przyniesie przyszłość, żyjemy w histor...

Tristezza | 2012-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

„Czy to już koniec?”

Szesnastoletnia Miranda mieszka w Pensylwanii i przejmuje się zwykłymi sprawami, szkołą, ocenami, rodziną. Jednak ostatnio wszyscy zafascynowani są pewną asteroidą, która ma przelecieć niedaleko Ziemi. Nikt nie podejrzewa, jak to się ma zakończyć. Przez złe obliczenia okazuje się, że asteroida zderza się z Księżycem, czego skutki wyczuwalne są dla każdego człowieka. Anomalie pogodowe, tsunami, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Na początku tylko Księżyc wygląda inaczej, jest większy, jaśniejszy, ale po czasie tragedia spada na całą ludzkość, giną miliony ludzi na całym świecie. Nadchodzi czas próby, kto przetrwa, kto okaże się najsilniejszy. Jak można żyć w świecie, gdzie telekomunikacja i prąd wysiadają, gaz, benzyna i woda się kończą, a każdy myśli, że jego koniec jest już naprawdę blisko. Miranda nie jest zdana sama na siebie, ma rodzinę, która się nią opiekuje, i której ona zapewnia wsparcie i pomoc. Zaufanie, silna wola są wystawione na ciężką próbę w tej r...

Milena | 2014-05-06
Przeczytana: 05 maja 2014

Już dawno nie miałam sposobności tak bardzo odprężyć się przy książce. Ostatnie tygodnie, a nawet miesiące stanowiły pasmo ciągłej nauki. Widać takie jest życie maturzysty. Nie sięgałam po książki inne niż lektury żeby nie zaprzątać sobie głowy innymi historiami niż te, które były mi w obecnym czasie potrzebne. Dlatego po pisemnym polskim od razu zasiadłam do książki, która czekała na mnie od kwietnia. Ocaleni. Życie, które znaliśmy” autorstwa Susan Beth Pfeffer przypadło mi do gustu już od pierwszej strony. Minęło sporo czasu od mojej ostatniej książki o tematyce końca świata i katastrof. Byłam, więc mile zaskoczona, czytając zapiski Mirandy i przeżywając z nią „przygody” w stylu: musimy przetrwać za wszelką cenę.
Do Księżyca zbliża się asteroida. Ludzie momentalnie zaczęli o tym rozmawiać. Asteroida stała się tematem do rozmów numer jeden. Mówią o niej w szkole Mirandy, nauczyciele oszaleli na punkcie Księżyca. Lekcje, o ile są prowadzone, sprowadzają się do niego. Wszystko przez ś...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto