Michael Vey. Bunt

Okładka książki Michael Vey. Bunt Richard Paul Evans
Okładka książki Michael Vey. Bunt
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Michael Vey (tom 2) Seria: Fantastyczna Fabryka fantasy, science fiction
Michael Vey (tom 2)
Fantastyczna Fabryka
Michael Vey 2: Rise of the Elgen
Fabryka Słów
2014-07-04
2014-07-04

Goniąc za celem

Michael Vey kontynuuje swoją przygodę w odnalezieniu swojej matki. Okazuje się, że jej odnalezienie oraz uwolnienie nie będzie tak prostym zadaniem, zwłaszcza kiedy kobieta została umieszczona w najbardziej strzeżonym ośrodku Elgen w Peru. Nastolatkowi wciąż towarzyszą przyjaciele oraz kilku Lśniących. Jest więc ogromna szansa na wspólne wykonanie zadania oraz powodzenie misji.

I kiedy wydaje się pomimo wielu perturbacji, że wszystko idzie zgodnie z planem, Micheal trafia do plemienia w dżungli. Tajemniczy głos przekazuje mu wiadomość..

Druga część przygód jest troszkę mniej elektryzująca, ponieważ wiadomo co, jest celem przewodnim przygód bohaterów. Niemniej, akcja wciąż trzyma w napięciu, jest na dobrym poziomie. Mam tylko wrażenie, że bohaterowie absolutnie nie zachowują się i nie są opisywani na swój nastoletni wiek, czyli 15 lat. Sama spokojnie mogłabym dać im po 19 i więcej. Bohaterowie trzymają się zespołowo, podejmują ogrom trudnych decyzji, a mimo to wciąż stanowią drużynę, chociaż bywa niebezpiecznie.
Po raz kolejny nie tylko moce Lśniących, ale przede wszystkim niezwykła wiedza Qstina okazują się kluczowi do powodzenia misji.
Najbardziej oszałamiającym fragmentem fabuły jest poszerzona wizja naprawdę szalonego Hatcha, która przyprawia o ciarki i chociażby z tego powodu już bym nie dedykowała tej literatury dla młodych ludzi.

Lepsza niż część pierwsza. Polecam

Lepsza niż część pierwsza. Polecam

Niestety 3 części nie będzie

Niestety 3 części nie będzie

Kontynuacja 1 tomu.Krótko i zwięźle książka bardzo trzyma w napięciu. Uwierzcie, że naprawdę aż się chce ja czytać,te około 300 stron zleci wam bardzo szybko. Jest to typowa przygodowka o chlopaku,który posiada swój dar trafia do pewnej organizacji nie wie co ma robić..... resztę doczytacie ☺

Akcja w książce "Bunt" mknie jak burza. Książki nie da się odłożyć ani na chwilę. Po prostu magia! Bohaterowie rozwijają swoje umiejętności, zaskakują pomysłami i ani na chwilę nie dają odetchnąć czytelnikowi. Momentami robi się niedobrze-przynajmniej mi- za sprawą biskwitów. Biszkopty ze szczurzego mięsa, kości i skóry a później być może z dodatkiem ludzkiego mięsa nie zachęcają do zjedzenia.;D Świetnie przedstawione są zmiany jakie zachodzą w bohaterach. Członkowie Eklanu mimo elektrycznych zdolności wciąż są tylko nastolatkami i również się boją. No a Michael pomimo genialnego planu znów zostaje więźniem. Mam tylko nadzieję że nie zostanie pojmany przez ludzi gorszych od Elgen.

Książka pomimo że pisana z myślą o młodzieży wciągnie również niejednego dorosłego, jeżeli tylko lubi się takie klimaty. Ja zachęcam do przeczytania :)

151/2016

151/2016

2034

Michael Vey powrócił, zbiegły więzień z celi numer 25. Elektryczny chłopiec z zespołem Tourette'a. Jego choroba objawia się zaburzeniami neurologicznymi prowadzacymi do tików. Nie panuje nad tym, ale zaczyna coraz bardziej panować nad swoimi elektrycznymi zdolnościami. Wraz z grupą podobnych dzieciaków, udało im się uciec z akademii Elgen i spod władzy Hatcha. Skupiają się na ukrywaniu oraz na odnalezieniu mamy Michaela, która została porwana przez Elgen. Ich śladami podążają strażnicy z korporacji, którzy chcą ująć dzieci. Kontaktuje się z nimi tajemniczy Głos, który oferuje swoją pomoc i zapewnia im bezpieczne schronienie. Niestety, i tutaj dopadają ich przedstawiciele Elgenu i udaje im się ująć nastolatków. Dzieciaki są bardzo sprytne i dzięki swym zdolnością, po raz kolejny uciekają z rąk oprawców, ale zaczynają wątpić w Głos. Jednak dzięki jego pomocy udaje im się dotrzec do Peru, gdzie przetrzymywana jest mama Michaela.

Tymczasem w Elgenie następuje rozłam. Hatch nie otrzymuje zgody na kontynuowanie swoich prac i ma zamknąć oddziały, zajmujące się doświadczeniami z elektrycznością. Mężczyzna, przy wsparciu elektrycznych nastolatków, przeciwstawia się korporacji i wypowiada jej wojnę.
Ścieżki Michaela i Hatcha ponownie przecinają się w ośrodku w Peru. Dzieciakom udaje się uwolnić mamę Michaela, ale, niestety, on sam zostaje ponownie pojmany.... Jaki będzie jego dalszy los?

Michael Vey. Bunt to znakomita powieść dla młodzieży, którą nie pogardzą i starsi czytelnicy. Pełna akcji, oryginalna i ciekawa. Autor przenosi nas w świat dzieci obdarzonych niezwykłymi zdolnościami, które dorośli chcą wykorzystać do swoich celów. Kto z kim wygra? Walka okazuje się bardzo wyrównana....
Autor porywa nas w wir wydarzeń i ani na chwilę nie wypuszcza z objęć. Akcja mknie jak burza i nie ma czasu na nudę, czy stagnację. Świetne kreacje bohaterów dopełniają doskonały pomysł na fabułę.
Bardzo jestem ciekawa, co wydarzy się w kolejnych tomach i kiedy zostaną wydane w Polsce...
Bardzo fajna lektura dla całej rodziny - polecam serdecznie!

Tom drugi przygód Michaela Veya pochłonął mnie jak pierwszy. Nie znudził, nie odstraszył. Intrygująca końcówka nakazuje biec natychmiast do księgarni po kolejny tom. Niestety, z tego co wiem, nie ma go jeszcze w sprzedaży. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy tej fantastycznej opowieści.

No i jest. W końcu ją mam.
Najpierw zacytuję samego siebie z pierwszego Tomu: " (...) Jak już wspominałem akcja nie jest nużąca i w trakcie czytania miałem wrażenie jakbym był obok jako obserwator, dosłownie czułem wszystkie emocje bohaterów, jak również dość szybko rozwijającą się akcję."
Oczywiście opinia podtrzymana, mógłbym się nawet stwierdzić, że drugi TOM czyta się jeszcze szybciej. Każdą wolną chwilę poświęcałem na ponowne spotkanie z bohaterami, każda kolejna część wprowadzała nowe ciekawe wątki. Jak dla mnie równie dobra, może nawet ciut lepsza niż "jedynka". Aczkolwiek pozostawiająca po sobie niedosyt...
W chwili odczytania KONIEC TOMU DRUGIEGO na usta ciśnie się tylko "Matko Bosko Kochano !!!, co dalej... ?".
Z dreszczem emocji będę oczekiwać polskiego wydania Tomu nr 3.
Tymczasem szczerze polecam, to było jak drugi kęs dobrego tortu, czekamy zatem na kolejny, zwieńczony pyszną wisienką. :)

Pozdrawiam czytelników.

No i jest. W końcu ją mam.

Richard Paul Evans znany jest polskim czytelnikom przede wszystkim z powieści skierowanych do kobiet. Napisał jednak również powieści młodzieżowe z cyklu Michael Vey opowiadające o losach chłopca obdarzonego elektryczną mocą. Jakiś czas temu czytałam tom pierwszy, który przypadł mi do gustu, dlatego też bez wahania sięgnęłam po jego kontynuację.

Michael wraz z przyjaciółmi po ucieczce z akademii, w której szkolone były inne osoby posiadające tę samą "przypadłość" co on, ukrywa się przed członkami instytucji Elgen, która chce wykorzystać ich umiejętności do swoich egoistycznych celów. Chłopak oprócz żądnego władzy i pieniędzy doktora Hatcha ma na głowie inne zmartwienie - chce odszukać i uwolnić matkę porwaną przez złych ludzi, którzy wykorzystują ją, aby móc szantażować Vey'a. Wraz z gronem przyjaciół wybiera się do Peru, gdzie odkrywa szokującą prawdę o instytucji Elgen i o doktorze Hatchu.

Powieść Michael Vey. Bunt przepełniona jest akcją, która mknie niczym pendolino. Cały czas coś się dzieje i autor nawet na chwilę nie zwalnia tempa. Strzelaniny, pościgi, walka ze strażnikami, wkradanie się do cudzych przybytków i posługiwanie się elektryczną mocą to chleb powszedni dla jej bohaterów. Dobrze mi się to czytało i nie było momentów, w których bym się nudziła. Jedyne do czego chciałabym się przyczepić to to, że ZAWSZE w trudnych sytuacjach, w momentach wydawać by się mogło bez wyjścia, bohaterowie znajdują rozwiązanie problemu, które nie raz spada im z nieba. Przez jakiś krótki czas zmagają się z komplikacjami, ale już na następnej stronie wychodzą raźno z opresji. Może dziwnie to zabrzmi, ale wolałabym, żeby przytrafiło im się coś złego i więcej czasu szukali na wyjście z danej sytuacji niż co chwilę mieli problemy i po mrugnięciu okiem je rozwiązywali.

"Nie jestem bohaterem. Jestem piętnastolatkiem, który nie ma pojęcia, co robi."

Michael to dojrzały piętnastolatek, na którego barki z dnia na dzień spadła ogromna odpowiedzialność, gdyż oprócz tego, że nie jest normalnym nastolatkiem, to jeszcze na dodatek musi odbić matkę z rąk porywaczy. Polubiłam go, ale mógłby być nieco bardziej niegrzeczny, bo jego dobroć była aż zbyt duża, przez co nie do końca był wiarygodną postacią. Być może został tak wykreowany ze względu na to, iż jest to powieść młodzieżowa, a jej bohaterowie powinni świecić przykładem. Ja jednak lubię postacie pełne wad, nie nieskazitelne, ponieważ dzięki temu łatwiej jest mi się z nimi utożsamić.

Druga część przygód Michaela Vey'a zapewnia kilka godzin dobrej rozrywki. To dobra powieść dla młodzieży - zarówno dziewcząt jak i chłopców. Na uwagę zasługuje fakt, iż świetnie prezentuje metody mącenia w ludzkiej psychice za pomocą tortur, upokorzeń i filmów, które sprawiają, że człowiek zaczyna z własnej lub niewłasnej woli wierzyć w czyjąś ideologię, w tym przypadku doktora Hatcha. Końcówka była naprawdę interesująca i wprowadziła nowy, myślę że główny wątek w kolejnym tomie, który z ciekawości na pewno przeczytam.

[www.zaczytanawksiazkach.blogspot.com]

Michael wraz z przyjaciółmi...

• 2015
  • Domowa biblioteczka