Michael Vey. Więzień celi 25

Okładka książki Michael Vey. Więzień celi 25 Richard Paul Evans
Okładka książki Michael Vey. Więzień celi 25
Richard Paul Evans Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Michael Vey (tom 1) Seria: Fantastyczna Fabryka fantasy, science fiction
Michael Vey (tom 1)
2013-04-12
Patryk Sawicki
zespół Tourette'a Evans prąd elektryczny

Piorunująca moc

Fajna. Choć nabyłam ją będąc jeszcze nastolatką, przeczytałam ją dopiero teraz mając 22 lata. Jest przyjemna, szybko się ją czyta, treść nie męczy. Ale! tak jak już ktoś tutaj napisał - nie angażuje zbytnio ta książka w żaden sposób. Z drugiej jednak strony - czy książka dla młodzieży koniecznie musi angażować emocjonalnie czytelnika? Trochę dostrzegam tu schematów, choćby że główny bohater ma przyjaciela geniusza. Oczywiście, takich schematycznych zagrań jest w tej książce więcej. Mnie osobiście to nie przeszkadza. Jeśli mogę się poskarżyć, to coś z tłumaczeniem jest nie tak. To z kolei nieco mi przeszkadzało :)
Książkę przeczytałam ekspresowo, i tak po prostu, by zaczerpnąć trochę przyjemności z książki, a i może oddać się nieco nostalgii lat nastoletnich - polecam tę książkę!

Tych pare przekleństw trochę mi przeszkadzało, ale poza tym pozycja godna uwagi ;)

Nowa seria książkowa autorstwa Richarda Paula Evansa, inna w obrębie jego dotychczasowych powieści, które to zdecydowanie są obyczajowe, bardziej dedykowane dorosłym, a na pewno tak fabularnie nieszalone i nie odjazdowe!

W każdym razie moim zdaniem fabuła powieści mogłaby być dobrym materiałem na film młodzieżowy tak powyżej 16 lat.

Z jednej strony powieść jest poważna, opiera się na fikcji związanej z posiadaniem supermocy, opowiada o codziennych udrękach nastolatka, który doświadcza przemocy szkolnej z racji swojej inności, nieśmiałości i choroby, czyli zespołu Tourette'a, a także próby bycia normalnym, spokojnym człowiekiem. Pewnego razu Micheal postanawia pośrednio się ujawnić. Z racji swojej niemocy psychicznej i bezradości stawienia oporu swoim oprawcom, wykorzystuje przeciwko nim swoją moc. Świadkiem tego zdarzenia jest koleżanka z klasy, najpopularniejsza i według bohatera najładniejsza dziewczyna w szkole. Okazuje się, że także Taylor ma swoją tajemnicę i jest jedną z 17 Lśniących..

Może i tożsamość nowych znajomych utrzymałaby się w tajemnicy, gdyby nie chęć poznania swojej prawdziwej natury. Niestety, poszukiwanie informacji o sobie okazuje się dla nich niebezpieczną pułapką, ponieważ Michael, Taylor oraz zawsze trzymający się u boku najlepszy przyjaciel Micheal'a — Ostin wpadają w totalne tarapaty i momentami będzie niezwykle elektryzująco i porażająco!

W każdym razie, na pewno poczucie humoru Ostina, ale również jego ogrom wiedzy, wcześniej niedoceniany przez nikogo, a na pewno wyśmiewany, okaże się niezwykle pomocną i potężną bronią. Myślę, że to jego tekściki utrzymują całkiem fajny klimat lektury ;)

Tylko ta refleksja, pobudki działań antybohatera okażą się osobiście, ale pewnie też i w odczuciu Czytelnika druzgocące, a na pewno dostarczające niezłego, acz nieprzyjemnego dreszczu emocji. Albowiem, chęć sięgnięcia władzy przy sporej ilości pieniędzy, a przy tym manipulacja środowiskiem okaże się niebezpiecznym, pełnym napięcia połączeniem!

Oczywiście, lektura niezwykle wciągająca i nienudna! Warto od razu sięgnąć po drugą część, kontynuacja, bo to nie koniec pościgu! ;)

Z jednej strony powieść jest poważna,...

Jedna z lepszych ksiązek jaką przyczytałem.Fajne zawiązanie akcji i dlatego ksiązka staje sie taką od której nie idzie się oderwać

Książka fajna bardzo fantasty, lekka i przyjemna. Szybko się ją czyta. Autor sprawdza się zarówno w fantastyce jak i romansach. Okładka książki jest fajnie zaprojektowana i przyciąga wzrok czytelnika. Książka nadaje się dla młodzieży jak i dorosłych. Polecam przeczytać...

150/2016

150/2016

Kocham tą książkę. Miłość Michaela do matki poprostu mnie wzrusza,a sama dynamika i akcja tej książki sprawia,ze nigdy się przy niej nie nudzę.

Książka nie zachwyciła mnie niczym szczególnym.

Podziwiam, oczywiście, Richarda za podjęcie się tak trudnego tematu - chodzi o zespół Tourette'a. Okładka nie zachęcała mnie, zaś fabuła kręciła - dlatego sięgnęłam po tę książkę.

Jedynym plusem tej książki były rozwinięte akcje, coś się działo, choć moim zdaniem wszystko było za prosto ułożone i niedopracowane. Brakowało tam szczegółów.

Nie sięgnęłam po kolejne tomy.

Książka nie zachwyciła mnie niczym szczególnym.

Jednak ku mojemu rozczarowaniu strony bardzo powoli mi się przewijało, główne postacie nie przypodobały mi się, a nastrój był taki... taki nijaki....

Ciekawa książka o przygodach nastolatka z ponad zwyczajnymi możliwościami, przy czym również i większymi obowiązkami, zobaczcie sami czy jak temu podoła.
Polecam nastolatkom

Polecam nastolatkom

Michael Vey jest na pozór zwykłym nastolatkiem. Czasami tylko trochę mruga i chrząka, gdy jest zdenerwowany. Jest to spowodowane zespołem Tourette'a. Jednak jest coś, co go wyróżnia na tle innych ludzi. To moc, jaka w nim drzemie. Moc elektryczności ⚡ Dzięki niej może porażać innych, jeśli mu zagrażą. Problem w tym, że właściwie wcale tego nie robi i często, jako chłopak niski i drobny, wpada w tarapaty. Nie może użyć swej mocy, ponieważ mama mu tego zabroniła, a Michael kocha swoją mamę i wie, że chce dla niego dobrze.
Zaczynają się schody, gdy któregoś dnia nie wytrzymuje i broniąc się przed napaścią drabów, "pulsuje", czyli poraża ich swoją elektrycznością.
Od tej pory nic w jego życiu nie jest łatwe, ale jak się okazuje chłopiec możE liczyć na wsparcie najlepszego przyjaciela, Ostina, oraz Tylor, dziewczyny, w której się kocha, a która także, ku jego zdumieniu, posiada podobne moce.
Lektura tej pozycji dla nastolatków sprawiła mi wielką przyjemność. Do tej pory czytałam tylko jedna książkę Evansa, i był to romans, który bardzo mi się spodobał, więc zdziwiłam się, że autor tak świetnie poradził sobie w niełatwym gatunku kierowanym do młodych ludzi.
W tej książce jest dużo śmiechu, ale i strachu. Nadziei, przyjaźni i wsparcia, lecz również zła, ukrytego za ludzkimi twarzami.
8/10

• 2015