Boy 7

Wydawnictwo: Dreams
Boy 7
Mous Miriam Boy 7
Saddie

Wyobraź sobie, że budzisz się na gorącej jak rozżarzony węgiel, wypalonej łące i nie masz pojęcia, dokąd podróżujesz, ani skąd pochodzisz. Nie wiesz nawet jak się nazywasz. Adresatem jedynej wiadomości na poczcie głosowej w twoim telefonie jesteś ty sam: – Cokolwiek się stanie, pod żadnym pozorem nie dzwoń na policję. Kim jesteś? Jak tu trafiłeś? Czy można zaufać komukolwiek, kiedy nie ufa się nawet samemu sobie? Wciągający thriller stawiający wiele pytań.

źródło opisu: Dreams, 2012

źródło okładki: http://www.empik.com/boy-7-mous-miriam,p1049909204,ksiazka-p

WampirkaJustynka | 2015-02-16
Przeczytana: 15 lutego 2015

Bardzo dobry thriller trzymający w napięciu do samego końca. Jak czytałam to wkurzałam się na to co przydarzyło się Samowi. Jak ludzie mogą coś takiego robić? To powinno być zabronione. Na szczęście są jeszcze ludzie, którym Sam może zaufać. Polecam na zimowe wieczory.

BagatElka | 2015-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Jeszcze dobrze nie zaczęłam a już skończyłam.
Wprawdzie czyta się błyskawicznie ale nic odkrywczego tutaj nie ma.
Trochę "Matrix",trochę "Wyspa" i jeszcze kilka innych podobnych fabuł.
W moim odczuciu to zdecydowanie książka dla młodzieży.
Komiks,teledysk i tego typu literatura mają do siebie to,że są krótkie,wręcz błyskawiczne w przekazie ale równie szybko się o nich zapomina.
Jako przerywnik "Boy 7 " sprawdza się znakomicie,jeśli jednak ktoś oczekuje zagmatwanej fabuły to lekko się rozczaruje.

Iza | 2016-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Budzisz się na pustkowiu.
Nic nie pamiętasz.
Nie wiesz kim jesteś.
Jedyna wiadomość głosowa w Twoim telefonie, jest Twojego autorstwa.
Mówisz: "Cokolwiek się stanie, pod żadnym pozorem nie dzwoń na policję."

Co robisz? Zastanów się.

Bohater po przebudzeniu stara się dowiedzieć kim jest. Korzystając z drobiazgów znalezionych w swoim plecaku próbuje rozwiązać zagadkę swojej tożsamości.
"Boy 7" to książka w której tempo akcji rozpędza się ze strony na stronę.
Nie sposób się od niej oderwać.
Po poznaniu historii głównego bohatera, po przeczytaniu ostatniej strony... Pojawia się refleksja "czy coś takiego może wydarzyć się naprawdę?"
Tak. Może.
Jeśli ludzie nie wyznaczą sobie granic.

vandenesse | 2012-09-09
Przeczytana: 09 września 2012

Świetny lekki kryminał/thriller ewidentnie skierowany do młodzieży. Jest mnóstwo niedociągnięć, które momentami śmieszą więc nie polecam osobom wyczulonym na wszelkie takie niuanse. Ale bardzo wciąga i chce się po prostu poznać całość jak najszybciej.

nadzieja1925 | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Gdy zaczęłam czytać tę książkę nic ani nikt nie umiał mnie od niej oderwać, choć zwlekałm długo z przeczytaniem jej, książka bardzo mnie wciągneła! Książka opowiada o Boy7 (Sam), który uciekł z pewnego budynku..., tej książki nie da się opisać, trzeba ją przeczytać!!! Mirjam Mous stworzyła powieść niebanalną, intrygującą, z wartką akcją, która zapiera dech w piersiach i uważam, że jeżeli macie trochę wolnego czasu, to sięgnijcie po tę książkę!!!

Mika220 | 2015-07-16
Na półkach: 2015 r., Przeczytane

Książkę "Boy 7" znalazłam przypadkiem w bibliotece, wcześniej nie słyszałam o autorce. Fabuła opowiada o chłopcu, który budzi się na łące i niczego nie pamięta, nie wie kim jest ani skąd pochodzi. Krok po kroku będzie dowiadywał się informacji o swojej przeszłości.

Rozdziały książki są krótkie, styl dość konkretny, przy czym czyta się bardzo dobrze, a emocje chłopaka, który stracił pamięć oddane są moim zdaniem świetnie. Autorka skupiła się głównie na jego postaci, mnie się to akurat podoba w tej książce. Thriller widać, że jest młodzieżowy, ale dla mnie jest na tyle uniwersalny, że uważam, że może spodobać się zarówno nastolatkom jak i dorosłym. Ja mam 24 lata, ale książka bardzo mi się podobała. Ta uniwersalność jest dla mnie niewątpliwie plusem. Fabuła jest ciekawa i moim zdaniem dopracowana, pewnie są jakieś nieścisłości, ale mnie wydaje się, że mało i czytając nie dopatrzyłam się ich, jak są to nie przeszkadzały mi w odbiorze. Książka liczy 247 stron, a tak mi się podobała,...

Klakier | 2012-10-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 października 2012

Jestem trochę przerażony długością opinii jakie tutaj czytam. Tyle słowem wstępu.
Książka Pani Mous z początku wydawała się genialna, pierwszy rozdział to prawdziwe arcydzieło- to uczucie niepewności, skołowania bohatera, desperacji. Niemal nie sposób się oderwać. Niestety dalej mamy drastyczny zwrot jakościowy, pikujący w kierunku niskobudżetowych filmów sensacyjnych klasy B. Raz lepiej, częściej gorzej. Jest wspomniane że to książka dla młodzieży, więc im jak najbardziej powinna do gustu przypaść. Ale ja już (niestety?) do młodzieży się nie zaliczam, a i trochę już podobnych książek przeczytałem, więc na mnie czar Holenderki nie działa.
Dobra książka do poczytania w podróży, to muszę przyznać.

Victoryette | 2013-08-10

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy mając w rękach omawiany utwór w oczy rzuciła mi się informacja, że ksiązka skierowana jest do młodzieży, pomyślałam, że będzie to jakaś tania, naciągana sensacja naszpikowana mnóstwem postaci (nieposkromionych psychopatów lub innych pomyleńców), mordów, napadów, rabunków - a wszystko to w celu przyciągnięcia do fabuły młodego, niepokornego czytelnika. Pomyślałam, że książka będzie aż kipieć od bzdetów wyssanych z palca. Mimo wszystko - zaryzykowałam i nie zawiodłam się. Książka jest fantastyczna lub wręcz genialna, a fakt, że brak w niej rzeczywiście scen, gdzie krew, strach i śmierć czają się w każdym zaułku nie uwłacza jej thrillerowej godności. Strach ma w przypadku tego utworu inne imię - to napięcie trzymające od samego początku, kiedy to poznajemy młodego człowieka "bez pamięci". Sam pomysł na fabułę jest bardzo interesujący - nastoleni chłopcy w razie popełnionych przez siebie przewinień lub okazanego nieposłuszeństwa wobec kitli, poddawani są nieludzkim eksperymentom...

Miriam Fraser | 2014-09-09
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 września 2014

Po przeczytaniu "Password" z wielką chęcią sięgnęłam po kolejną pracę tej autorki, czyli "Boy 7".
Już od pierwszych stron nie mogłam oderwać się od tej książki. Przemyślane wydarzenia. Akcji multum. Naprawdę polubiłam głównego bohatera. Ponad to, spodobał mi się pomysł notatnika.
Hmm... tak myśląc teraz o całokształcie tej powieści, nie mam jej nic do zarzucenia. Wiem... Dziwne... Ale tak się stało...

dzosefinn | 2013-10-20
Przeczytana: 20 października 2013

Wszem i wobec wiadomo, czym wyróżnia się gatunek ludzki. Posiada on umysł, a co za tym idzie rozum oraz wolną wolę. Dzięki tym cechom wybijamy się spośród pozostałych stworzeń i można powiedzieć, że świat stoi przed nami otworem. Możemy wszystko…

Poznajcie Boya 7. To nastolatek, który nic nie pamięta. Ani swojego imienia, ani swojej rodziny, a nawet tego, jakim sposobem znalazł się na tym pustkowiu. Pustkowiu? Jakim pustkowiu? Boy 7 ma chaos w głowie i wydaje mu się, że zaraz rozpadnie się ona na milion drobnych kawałeczków. Jednak przy sobie, na tym bezkresie ma plecak z metką. Boy 7. Znajdują się w nim różne przedmioty, które okazują się dla nastolatka nie tylko wybawieniem, ale również nadzieją. Stają się one punktem zaczepienia, od których zacznie swoją wędrówkę ku prawdzie. Droga rysująca się przed Boyem 7 okazuje się być nie tylko bardzo zawikłana, ale i przerażająca. Z każdym kolejnym krokiem przybliża się do spotkania z demonami z przeszłości. Czy Boyowi 7 uda się...