Książka Leonardo Patrignani "Wszechświaty. Utopia" została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Pisarz, aktor i muzyk włoski. Urodził się w 1980 roku w Moncalieri, niedaleko Turynu. Po ukończeniu liceum G. Parini w Mediolanie, razem ze swoim zespołem heavymetalowym Beholder, którego był założycielem i wokalistą, podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Dragonheart Records. W latach 2000-2004 Beholder wydał trzy albumy: „The Legend Begins”, „Wish for destruction” i „Leathal Injection”.
W 2003 r Patrignani publikuje, wraz z małym domem wydawniczym z Turynu Elena Morea, swoją pierwszą powieść. Jest to thriller zatytułowany „Labirynt”. Po rozpadzie zespołu w 2004 roku, Leonardo poświęcił pracy aktorskiej i dubbingowi. Jego głos można usłyszeć we włoskich edycjach takich gier, jak: „Call of Duty”, „Assassin's Creed”, „Pro Evolution Soccer”, „Fifa 13” oraz w filmie „Weselna gorączka”.
W 2011 r. rozpoczął współpracę z wydawctwem Mondadori, w którym opublkował sagę fantasy „Wszechświaty”. Składają się na nią tomy „Wszechświaty”, „Wszechświaty. Pamięć” i „Wszechświaty. Utopia”. Powieści te są tłumaczone na wiele języków, w tym: angielski, francuski, hiszpański, serbski i turecki. W Polsce pierwszy tom został nagrodzony tytułem „Książki Roku 2013” przez portal Granice.pl.
W czerwcu 2015 r. ukazała się jego samodzielna powieść, pt. „There”. Jest to thriller parapsychologiczny, którego fabuła osnuta jest wokół tematu śmierci i doświadczenia „życia po śmierci”. Prawa do jej publikacji nabyły już wydawnictwa z Francji, Hiszpanii, Argentyny, Chile, Meksyku, Urugwaju, Wenezueli, Kolumbii oraz Turcji.
Prywatnie jest żonaty i ma dwoje dzieci.http://www.leonardopatrignani.com/
Mogli wsiadać każdego ranka do tego samego autobusu, nie wiedząc nic jedno o drugim. I tak do końca ich dni, bez jakiegokolwiek wpływu na si...
Mogli wsiadać każdego ranka do tego samego autobusu, nie wiedząc nic jedno o drugim. I tak do końca ich dni, bez jakiegokolwiek wpływu na siebie. A wystarczyło tak niewiele - przypadkowa wymiana zdań, i drogi magicznie by się złączyły. Z szarych linii biegnących samotnie przekształciłyby się w jedną.
Okładki tej serii to jest jakiś majstersztyk ♡.
Ale fabularnie to już nie bardzo... Podobała mi się o wiele mniej, niż tom pierwszy, nie mogłam się w niego tak wciągnąć i mam wrażenie, że to się staje przekombinowane. Jestem ciekawa jak rozwiąże to wszystko tom trzeci i jak zakończy się ta przygoda, ale środek nie nastawia jakoś mega pozytywnie.
Ig:ksiazki_wloczykija
Jednym z najbardziej porywających aspektów tej książki jest jej zdolność do kreowania wszechświatów i eksplorowania różnych scenariuszy. Autor bawi się pojęciem rzeczywistości i tworzy alternatywne wersje wszechświata, które wydają się równie realistyczne co nasza własna rzeczywistość. To niezwykłe osiągnięcie literackie, które pozostawia czytelnika z ogromnym uczuciem zdumienia.
W tej części Patrignani kontynuuje rozwijanie swoich głównych bohaterów, rozbudowując ich historie i relacje. Ich ewolucja emocjonalna i osobista jest fascynująca, a czytelnik ma okazję zobaczyć, jak zmieniają się w odpowiedzi na nowe wyzwania i odkrycia. To literatura, która stawia pytania o to, kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce w kosmicznym pejzażu.
Pamięć nadal odgrywa kluczową rolę w tej części serii, a sposób, w jaki autor ją eksploruje, jest niezwykle intrygujący. Patrignani skupia się na pytaniach o to, jak pamięć wpływa na naszą tożsamość i wybory oraz jakie znaczenie ma w tworzeniu naszej rzeczywistości. To temat, który każe czytelnikowi zastanawiać się nad własnymi wspomnieniami i ich wpływem na życie.
Język użyty przez autora jest poetycki i pełen głębokich refleksji. Opisy kosmicznych krajobrazów są niezwykle malownicze, a dialogi bohaterów są przesiąknięte emocjami i mądrością. To literatura, która przyciąga nie tylko fabułą, ale także pięknem swojego języka.
"Wszechświaty. Utopia" to także powieść pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu do samego końca. Autor zaskakuje nas wieloma twistami, które dodają narracji dynamiki i emocji.
Podsumowując, "Wszechświaty. Utopia" Leonarda Patrignaniego to literackie arcydzieło science fiction, które wciąga, inspiruje i prowokuje do myślenia. To opowieść o pamięci, tożsamości, miłości i rzeczywistości, która przekracza granice konwencji.