Wszechświaty. Utopia

Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2015
Leonardo Patrignani Wydawnictwo: Dreams Cykl: Wszechświaty (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
Multiversum. Utopia
fantastyka, fantasy, science fiction
Kornelia Krzystek
fantasy science fiction fantastyka
Inne

Trzecia część Wszechświatów nie rozczarowała mnie. Nadal podziwiam pomysłowość i wyobraźnię autora. Świat przedstawiony w "Utopii" budzi moje refleksje. Sprawia, że zastanawiam się nad tym, czy gdzieś nie istnieje moje "ja". Zagadkowe eksperymenty, zniewolenie umysłów, czy walka o wolność wyboru, to wszystko sprawia, że książkę czyta się z zaciekawieniem.

Zazwyczaj lubię, kiedy książka, którą czytam, zwodzi mnie tak, że sama do końca nie wiem, co się dzieje. Tutaj jednak wzrotów akcji i chaosu jest za dużo. Nie miałam szans nadążyć za akcją, w pewnym momencie nawet przestałam próbować. Poza tym styl autora jest bardzo cieżkostrawny, sztuczny patos wbudza politowanie, a dialogi są zupełnie nienaturalne.
Jeśli chodzi o teorię...

Trylogia dobiegła końca. Oczywiście jak to zwykle bywa wszystko dla głównych bohaterów kończy się dobrze.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

To już ostatnia część serii o wszechświatach, początkowo akcja dzieje się w miasteczku Sam-en Kar gdzie mieszka Marco i przyjaźni się z Aleksem i Jenny, którzy w tym świecie są rodzeństwem. Po pewnym czasie Marco przypomina sobie inne życie i zaczyna uświadamiać sobie co się stało i kim jest w innym świecie. Po oddaniu dzieci do adopcji Anna zostawiła przeszłość za sobą i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Muszę przyznać, że jest to najlepsza część tej trylogii, to nie znaczy, że jet jakoś wyjątkowo dobra. Jest w porządku. Dużo w niej akcji, która jest dobrze poprowadzona. Głównym bohaterem jest je Marco, z czego byłam zadowolona, bo uważam, że Alex i Jenny nie są ciekawymi postaciami, czasem nawet irytującymi. Widać, w niej wielkie inspiracje do Roku 1984, co nie było takie...

"Wszechświaty. Utopia" to zakończenie trylogii znanej chyba na całym świecie, zapoczątkowanym na całym świecie przez włoskiego pisarza Leonarda Patrignani.

Czytając ten ten tom zastawiałam się jakie będzie zakończenie, nie, czytając już pierwszy tom byłam ciekawa zakończenia. W tym tomie dowiadujemy dowiemy co wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai....

Na półkach: , , , , ,

"Nasze sukcesy i porażki są ze sobą nierozerwalnie połączone, dokładnie jak ciało z duszą. Gdy się je rozdzieli, człowiek umiera. - Nikola Tesla"

Utopia. Mogłabym rzec, że to trafny tytuł. Z całej trylogii to właśnie Utopia była najlepszą częścią. A może najmniej nudną?

Wszechświaty...
Gdy po raz pierwszy zobaczyłam na bibliotecznej półce okładkę Wszechświatów...

Jest to ostania część trylogii i spodziewałam się czegoś innego. Zacznijmy od tego, że poprzednie części czytałam dosyć dawno i nie kojarzyłam wielu rzeczy. Jednak autor odbiegł od nastroju panującej w pierwszej części. Książka była skomplikowana oraz autor nie przypominał poprzednich wydarzeń. W dwóch początkowych częściach cała historia toczyła się wokół miłości Alexa i...

Na półkach: , , , ,

Ten tom zdecydowanie jest dla osób lubiących fizykę lub dla tych z rozwiniętą wyobraźnią.
Łatwo się pogubić, jednak mimo to pozycja ta jest bardzo ciekawa. Wciąga od samego początku do końca. Nie jesteśmy w stanie się od niej oderwać. Bez przerwy zastanawiała się jak ta powieść się skończy. Język autora jest zrozumiały, prosty, a sama fabuła niecodzienna i zaskakująca.

Już dawno, żadna inna książka tak mi się nie spodobała. O ile miałem problem z chęciami do przeczytania dwóch poprzednich tomów, o tyle ostatni tom przeczytałem jednym tchem. Trylogia pozostawia niewykorzystany potencjał. Szkoda.

Dyskusje

1 010