Łza

Okładka książki Łza Lauren Kate
Okładka książki Łza
Lauren Kate Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Łza (tom 1) fantasy, science fiction
Łza (tom 1)
Teardrop
Galeria Książki
2013-10-22
2013-10-22
Anna Studniarek-Więch

W sieci łez

Książka w miarę ciekawa, trochę mitologii, fantastyki , wątek miłosny, rodzinna historia. Trochę się na początku za bardzo wlecze.

Początek nawet ciekawy a potem dno niesamowite. Nie dałam rady czytać tylko przewracałam kartki. Bohaterka ma problemy ale jej odzywki są bez sensu i polotu. Dużo wtrąceń z historii dziewczyny utrudniały mi Czytanie.

Nigdy nie czytałam tak pięknej opowieści. Czytałam kilka razy i zawsze wywołuje we mnie te same uczucia a nawet i silniejsze. Piękna to mało powiedziane

Pomysł całkiem niezły, ale realizacja fatalna. Za dużo opisów i przemyśleń za mało jakiejkolwiek akcji.

Autorka oparła fabułę na legendzie Atlantydy. Zaciekawiła mnie, ale dość szybko zaciekawienie zmieniło się w znużenie. Książka strasznie mi się ciągnęła. Wiele scen mogło być krótszych, a fabuła by na tym nie ucierpiała. Nie odłożyłam jej, bo fragmentami robiło się wciągająco. I taka właśnie jest całość- nierówna.
Ogólnie mam wrażenie, jakby cała książka było zaledwie wstępem do ciekawszej historii, dlatego dam autorce jeszcze szansę i sięgnę po drugi tom.

Ogólnie mam wrażenie, jakby cała książka było zaledwie...

Myślałam, że mi się spodoba, bo fabuła wydawała się naprawdę interesująca, ale wykonania okazało się dużo gorsze.

Zacznę od tego - książka wykorzystuje mity o Atlantydzie i schematy popularne w tamtych latach w młodzieżowej fantastyce, czyli np. trójkąt miłosny. Cała historia z Atlantydą, Córką Łez, Selene i Leanderem była dobra, ale wykonanie już nie. Książka nie wzbudzała we mnie praktycznie żadnych emocji, a losy bohaterów były mi obojętne - na każdą rzecz reagowałam w stylu ,,okej" i wzruszeniem ramion. Dopiero końcówka przyniosła ze sobą coś ciekawszego i więcej Andera, który podobno miał być tak ważny. To, jak bardzo kochał Eurekę, było naprawdę słodkie, ale ten wątek został pokazany tak byle jak, że naprawdę...Nie przywiązałam się też do żadnej postaci. W dodatku cały klimat był dość specyficzny. Może to sprawia, że książka była ciekawsza przez rzadko wykorzystywaną scenerię, czyli Luizjanę, ale nie rozumiałam wielu słów, które wykorzystywano do opisywania miejsc wydarzeń (ale to akurat moja wina).

Powiem krótko: książka była słaba i nie czuję potrzeby czytania drugiej części, która zbiera jeszcze słabsze opinie. I tak nawet nie mam jej w bibliotece, więc sprawa załatwiona. Nie polecam.

Sam pomysł opracowania mitu o Atlantydzie jest dobry. Nie mniej jednak główna bohaterka często mnie irytowała, miałam wrażenie że wszystko jest napisane na "szybciocha". Trochę się zawiodłam, bo uwielbiam taka tematyke i dałoby się stworzyć z tego materiału coś lepszego.

trochę przewidywalna ale polecam!!!

trochę przewidywalna ale polecam!!!

Dobra książka, ale jak dla mnie za mało emocji. Chyba już tak mam, że lubię być rozpieszczana dokładnymi emocjami postaci. Sama fabuła super, za mało mi było "głębi postaci", one są takie trochę płaskie, ale to chyba taki styl autorki (czytałam serię "Upadli", gdyby autorka mocniej rozbudowała emocjonalnie postacie, dała wyraz całym mirażu powiązaniom i rozmyślaniom i ich przygodom, byłoby "rewelka"). Na razie nie sięgnę po kolejną część, ponieważ cofam się do sprawdzonej mojej ulubionej pisarki "Armentrout", ale może kiedyś postaram się sprawdzić co u Brooksa i Eureki.
polecam książkę na nudne zimowe wieczory, można poczytać przy gorącej herbacie:)

• 2015