Skrzydła czarodzieja

Wydawnictwo: G+J
A Wizard's Wings
merlin
Lynn

Żeby spełniło się przeznaczenie Merlina, musi odzyskać skrzydła… Nadciąga najdłuższa noc zimy i Merlina czeka najtrudniejsze wyzwanie jego życia –zjednoczyć całą Fincayrę, żeby stawić czoło złemu duchowi Rhicie Gawrowi. W tle tych zmagań pojawia się tajemniczy Mieczoręki, który ściga i atakuje dzieci na wyspie. Czy Merlinowi uda się, pomimo napięć, ukoić szalejącą w jego duszy burzę...

Żeby spełniło się przeznaczenie Merlina, musi odzyskać skrzydła…

Nadciąga najdłuższa noc zimy i Merlina czeka najtrudniejsze wyzwanie jego życia –zjednoczyć całą Fincayrę, żeby stawić czoło złemu duchowi Rhicie Gawrowi. W tle tych zmagań pojawia się tajemniczy Mieczoręki, który ściga i atakuje dzieci na wyspie. Czy Merlinowi uda się, pomimo napięć, ukoić szalejącą w jego duszy burzę namiętności, zjednoczyć mieszkańców Fincayry i odzyskać utracone dawno skrzydła, które pozwolą jemu – i jego kompanom – z mądrością stawić czoło kolejom losu?

źródło opisu: G+J Gruner&Jahr, 2013

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

michnar3 | 2013-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2013

Piąta książka z cyklu Merlin. Spodziewałem się wielkich emocji, a dostałem gigantyczne. Czy to była najlepsza książka z serii? Trudno określić. Książka była po prostu inna. Niby na początku to samo - zło, które trzeba pokonać i zdobyć kolejne umiejętności. Czytelnik jednak na końcu doświadcza wielkiego zaskoczenia - szósta część ''Smok Avalonu'' to będzie coś innego. Merlin przeszedł w swojej historii pewien krok, czyli naukę, a co będzie dalej bardzo mnie nurtuje. Zresztą, chyba prawie wszystkich, którzy przeczytali tą książkę.
Barron pisze książki z pasją, nie ma zwykłego talentu - on wkłada do książki całą swoją duszę i mądrość życiową. Jego książki są bardzo ciekawe, muszę przyznać, że było mi smutno, że Fincayra to tylko świat fantasy. Że nie istnieje.
Końcówka książki wyzwoliła u mnie wielkie uczucia, polecam serię, polecam książkę.

Ewelka | 2019-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2017