Stands a Shadow
fantasy
Gośka

Samotny mistrz bractwa asasynów w targanym walkąświecie, gdzie zemsta to za mało, w kontynuacji powieści Wędrowiec nagrodzonej David Gemmell Legend Award for Fantasy 2010 Ash, mistrz elitarnego bractwa zabójców, i jego młody uczeń Nico wyruszyli w Wędrowcu na samobójczą misję, z której powrócił tylko jeden z nich. Pchany gniewem i rozpaczą Ash podejmuje samotną wędrówkę do Bar-Khos,...

Pchany gniewem i rozpaczą Ash podejmuje samotną wędrówkę do Bar-Khos, jedynego miasta, które nie uległo jeszcze brutalnej sile Imperium Mann. Jego mury oblega cała imperialna armia. Dowodzi nią osobiście bezwzględna władczyni Imperium.

Tu właśnie Ash zamierza przeprowadzić swój plan. Lecz jego misja nie jest już misją bractwa i żeby ją wypełnić, będzie musiał sprzeniewierzyć się wszystkiemu, o co walczył przez całe życie…

źródło opisu: Amber,2012

źródło okładki: Amber, 2012

Lynnka | 2013-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2013

Pomijając fakt, że jest to kontynuacja akcji z poprzedniej części (bez znajomości której lepiej po nią nie sięgać), a styl autora równie dobry jak w "Wędrowcu", ma się wrażenie, że książka jest pisana trochę na siłę i naciągana w ilości stron, a lwia jej część skupia się na opisie działań wojennych.
Tytuł też tak jakoś nieadekwatnie został dobrany do akcji, gdyż wątek, którego dotyczy został potraktowany po macoszemu i widocznie gubi się w całości. Brakuje mi w tej książce więcej działalności Asha - swoją drogą ta postać poza ukatrupionym Nico z pierwszej części wzbudziła moją największą sympatię :) - a akcja z udziałem tego bohatera rozkręca się gdzieś na ostatnich 50 stronach zapowiadając kolejną książkę.

Latarek | 2017-02-19

Nie jest to niestety książka najwyższych lotów, ale nie ma też tragedii. Ciekawie wykreowany świat nadrabia trochę nudną i mało interesującą fabułę. Jak ktoś ma pod ręką niech czyta, ale nie oczekuje nie wiadomo jakich cudów.

Aleksandra Wójcik | 2014-07-28
Przeczytana: 17 listopada 2013

Fajna, nawet można powiedzieć, że lepsza od jedynki.

Niemagiczna | 2014-01-31
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Przeczytałam tylko drugą część (sama nie wiem jak to się stało), w każdym razie początkowo wydawała mi się dość dziwna, mogło być to spowodowane tym, że nie czytałam pierwszej części i nie byłam zaznajomiona z podstawowymi faktami. Od połowy książka na prawdę mnie wciągnęła. Książka, nie jest jakimś cudem, ale na pewno jest miłym przerywnikiem dnia codziennego ; )

RasTec | 2016-10-21
Przeczytana: 2015 rok

Przeczytałem ją jakoś w roku 2015 i... niestety nie zapamiętałem z niej wiele. Nie pozostawiła też żadnych uczuć (pozytywnych ani specjalnie negatywnych), które mogłyby się pojawić po zerknięciu na jej okładkę lub przeczytaniu opisu na tyle książki. Dlatego w moim mniemaniu była przeciętna.

Krystyna Gorczaty | 2014-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Świetna książka. Nie czytałam 1 części, ale już jestem tak ciekawa dalszej historii.. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie się ukaże. :) Polecam :)

Samukerni | 2014-07-10
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Co moge powiedzieć. Książka jest jak jej pierwsza część zaskakująca od początku do końca. Nic wiecęj nie moge powiedzieć. Książka nie była nudna.

Rila | 2018-04-04
Bartowsky | 2018-03-26