Zemsta Wędrowca

Okładka książki Zemsta Wędrowca Col Buchanan
Okładka książki Zemsta Wędrowca
Col Buchanan Wydawnictwo: Amber Cykl: Wędrowiec (tom 2) fantasy, science fiction
Wędrowiec (tom 2)
Stands a Shadow
Amber
2012-03-15
2012-03-15
Katarzyna Przybyś, Kamil Omar Kuraszkiewicz, Radosław Januszewski
fantasy

Po przeczytaniu Wędrowca, od razu zabrałem się za czytanie jego kontynuacji. Tym razem rzuciły mi się w oczy różne babole w polskiej wersji, zwykle to jakieś drobnostki ortograficzne oraz interpunkcyjne, ale było też miejsce, w którym tłumacz pomerdał dwie podobne nazwy i je podmienił. Jeśli idzie o okładkę, moim zdaniem jest gorsza niż ostatnio. W przypadku toru rozwoju fabuły to jest tutaj ogromny zwrot. Poprzednia część była w znacznym stopniu historią o mistrzu i uczniu, o nauce i skrytobójcach, z polityką w tle. Tutaj na pierwszym planie stoją właśnie polityka, zemsta oraz wojna, plus co nieco szukania swojego miejsca na świecie. Może nie od pierwszych stron, ale gdy historia się rozkręciła, bardzo się wciągnąłem. Są tu knowania, poświęcenia, kombinacje jak wybrnąć z trudnych sytuacji, bitwy, a także rozterki i porażki. Oczywiście w dalszym ciągu rozwijany jest świat autora. Tym razem więcej jest mowa o kwestiach militarnych tego miejsca. O tym jaka tu jest broń, jak się walczy, itp. Jak na mój gust to bardzo dobra książka. Ponownie żadne arcydzieło, ale fabuła podobała mi się bardziej niż w poprzedniej części.

Zapraszam do przeczytania pełnej recenzji: https://galliuszowafantastyka.wordpress.com/2018/09/17/fantastyczne-ksiazki-14-zemsta-wedrowca/

Nie jest to niestety książka najwyższych lotów, ale nie ma też tragedii. Ciekawie wykreowany świat nadrabia trochę nudną i mało interesującą fabułę. Jak ktoś ma pod ręką niech czyta, ale nie oczekuje nie wiadomo jakich cudów.

Przeczytałem ją jakoś w roku 2015 i... niestety nie zapamiętałem z niej wiele. Nie pozostawiła też żadnych uczuć (pozytywnych ani specjalnie negatywnych),które mogłyby się pojawić po zerknięciu na jej okładkę lub przeczytaniu opisu na tyle książki. Dlatego w moim mniemaniu była przeciętna.

Świetna książka. Nie czytałam 1 części, ale już jestem tak ciekawa dalszej historii.. Mam nadzieje, że w najbliższym czasie się ukaże. :) Polecam :)

Co moge powiedzieć. Książka jest jak jej pierwsza część zaskakująca od początku do końca. Nic wiecęj nie moge powiedzieć. Książka nie była nudna.

Przeczytałam tylko drugą część (sama nie wiem jak to się stało),w każdym razie początkowo wydawała mi się dość dziwna, mogło być to spowodowane tym, że nie czytałam pierwszej części i nie byłam zaznajomiona z podstawowymi faktami. Od połowy książka na prawdę mnie wciągnęła. Książka, nie jest jakimś cudem, ale na pewno jest miłym przerywnikiem dnia codziennego ; )

Pomijając fakt, że jest to kontynuacja akcji z poprzedniej części (bez znajomości której lepiej po nią nie sięgać),a styl autora równie dobry jak w "Wędrowcu", ma się wrażenie, że książka jest pisana trochę na siłę i naciągana w ilości stron, a lwia jej część skupia się na opisie działań wojennych.
Tytuł też tak jakoś nieadekwatnie został dobrany do akcji, gdyż wątek, którego dotyczy został potraktowany po macoszemu i widocznie gubi się w całości. Brakuje mi w tej książce więcej działalności Asha - swoją drogą ta postać poza ukatrupionym Nico z pierwszej części wzbudziła moją największą sympatię :) - a akcja z udziałem tego bohatera rozkręca się gdzieś na ostatnich 50 stronach zapowiadając kolejną książkę.

Tytuł też tak jakoś nieadekwatnie został dobrany do akcji, gdyż wątek,...

Fajna, nawet można powiedzieć, że lepsza od jedynki.

Fajna, nawet można powiedzieć, że lepsza od jedynki.

• Proza

Dodaj cytat z książki Zemsta Wędrowca