Szubienica o zmierzchu

Okładka książki Szubienica o zmierzchu William Hussey
Okładka książki Szubienica o zmierzchu
William Hussey Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Łowca czarownic (tom 2) fantasy, science fiction
Łowca czarownic (tom 2)
Witchfinder: Gallows at Twilight
Jaguar
2012-02-22
2012-02-22
Grzegorz Komerski
fantastyka fantasy science fiction

Tom drugi serii Łowca Czarownic.
Po zamknięciu Demonicznych Wrót udaje się Jakeowi powstrzymać Świt Demonów.
Niestety Ojciec Demonów ucieka ze swojego wymiaru i przejmuje ciało Marcusa Crowdena.
Staromoc opuszcza chłopaka.
Aby ją odzyskać i mieć jakąkolwiek szansę na powstrzymanie zagłady ludzkości Jake musi się cofnąć do 1645 roku i tam odzyskać swoją moc.
Czy uda mu się zapobiec największej katastrofie, jaką może spotkać ludzkość?
Ta część jest zdecydowanie ciekawsza od pierwszej, ale i tak daruję sobie tom trzeci, który musiałabym czytać w oryginale. Ta historia nie wciągnęła mnie aż tak, by poświęcać czas na dokończenie serii. Tym bardziej, że zakończenia można się domyśleć.

Tom drugi serii Łowca Czarownic.
Po zamknięciu Demonicznych Wrót udaje się Jakeowi powstrzymać Świt Demonów.
Staromoc opuszcza chłopaka.
Czy uda mu się...

Lepsza od pierwszej części i szybko się czyta. Będę czekał na następną część ale do ulubionych jej nie zaliczę.

Kolejny tom zdecydowanie dopieszcza całości, i zasługuje jak poprzedni na 10/10, jednakże istnieje zasadniczy minus tej trylogii. W sieci można znaleźć jedynie okładkę trzeciego tomu, ale jego samego już nie.

Historia została przerwana w momencie kiedy po prostu czuje się wewnętrzną konieczność czytania dalej, a to tylko świadczy o tym jak dobra jest ta książka.

Nie dokończyłam, nie zdzierżyłam...

Nie dokończyłam, nie zdzierżyłam...

Bardzo ubogie opisy, mało informacji o magicznym świecie, w którym toczy się akcja i...
Wszystko w jak najlepszym porządku! Pewna doza niepewności i niewiedzy, brak rozległych opisów tylko potęgują przyjemność jaką odczuwa czytelnik z szybkiej akcji i wielu niespodzianek.
Według mnie bardzo niedoceniona książka, która spokojnie powinna zająć miejsce na półce, każdego "książkoluba", obok takich pozycji jak "Tunele", lub nawet kultowy "Harry Potter"!

Dość wciągająca, brak dodatkowych opisów jest w jej przypadku plusem, ciągła akcja i sporo zaskoczeń.

Jake Harker do niedawna był zwykłym nastolatkiem uwielbiającym horrory. Do czasu śmierci matki. Wtedy dowiedział się, że jego ulubieni bohaterowie to nie do końca fikcja, a on sam jest klonem wyśmienitego czarodzieja, dzięki któremu posiada niezwykłe moce, które wykorzystał już raz w słusznej sprawie. Teraz znowu przychodzi ratować mu świat. Dzięki nauce ma pobudzić drzemiące w nim magię, by mógł walczyć z Panem Demonów. Ale najpierw musi udać się w podróż w czasie.

Kiedy skończyłam czytać pierwszą część ,,Łowcy czarownic" głęboko zastanawiałam się z czym się spotkam w drugiej części, więc nie ukrywam, że byłam bardzo zadowolona, kiedy mogłam po nią sięgnąć w krótkim czasie po skończeniu pierwszej, gdyż moja ciekawość się zaspokoiła,a uczucia związane z tą serią powróciły, a są to w większości pozytywne odczucia.

,,Szubienica o zmierzchu" czyta się tak samo przyjemnie jak pierwszą i z jeszcze większą ciekawością, gdyż poznajemy nowe różne istoty, które są fajnie przedstawione i nie są to seksowne wampiry i wilkołaki, które ostatnim czasie stały się modne. Niektóre nawet śmierdzą. Jeszcze jedną nowością, z którą się spotkamy w tej części to podróż w czasie, która jest chyba moją najulubieńszą częścią w tej części, gdyż to właśnie ona przysporzyła mi najwięcej emocji i bardzo mnie zaskoczyła.

Książka naprawdę świetna i aż nie mogę się doczekać kolejnej części :)

Całą moją recenzję możecie przeczytać tutaj:

Książka naprawdę świetna i aż nie mogę się doczekać kolejnej części :)

Całą moją recenzję możecie przeczytać tutaj:

• ☆ Posiadam ☆
  • Serie
  • Stos hańby

Dodaj cytat z książki Szubienica o zmierzchu