Szalejący ogień

Okładka książki Szalejący ogień Thomas Archibald Barron
Okładka książki Szalejący ogień
Thomas Archibald Barron Wydawnictwo: G+J Cykl: Merlin (tom 3) fantasy, science fiction
Merlin (tom 3)
Fires of Merlin
G+J
2012-09-05
2012-09-05
Patryk Gołębiowski
Merlin magia Barron smoki moc fantasy

Z głębokiego snu budzi się smok, jest on wściekły oraz żądny zemsty. Niszczy wszystko, chce zniszczyć krasnoludów, bo podejrzewa ich o popełnienie jednej zbrodni. Królowa krasnoludów prosi Merlina o pomoc w pokonaniu smoka. Merlin podąża na ratunek znając przepowiednie, która mówi o śmierci dwóch przeciwników. Nie waha się jednak pomóc, ma jednak nadzieje, że uda mu się uratować krainę.
Jednak z biegiem wydarzeń wszystko się zmienia a on sam uczy się co to znaczy być czarodziejem, że okazanie litości może prowadzić do poznania nowych przyjaciół.
Książka sporo uczy: o tym żeby się nie poddawać,
że można odnaleźć przyjaznych ci ludzi tam gdzie się tego nie spodziewasz,
że nie trzeba wierzyć we wszystko co widzisz,
że czasem trzeba podejmować trudne decyzję,
że nie wszystko jest takie jakie myślisz,
że czasem trzeba patrzeć sercem i mieć odwagę.
Nasz młody czarodziej sporo się uczy, jego postać się rozwija.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Jeśli spodobały ci się poprzednie tomy ten też przypadnie ci do gustu.

Uwielbiam Merlina. Swoją fascynację tym czarodziejem, rozpoczęłam dzięki serialowi "Przygody Merlina". Po przeczytaniu dwóch pierwszych części sagi pana Barrona, nie mogłam odpuścić sobie kolejnej części. Tym bardziej, że w tej, w głównej mierze mamy do czynienia ze smokami. A to są naprawdę niesamowite stworzenia. Książki pana Thomasa nie są genialnymi dziełami. Jednak miło je się czytania. Styl pisania jest łatwy i nie męczy oka. Książkę przeczytałam zaledwie w kilka godzin. W tej części spodobały mi się ludzie-jelenie. Jakże ciekawe musi być takie życie! Było kilka smutnych momentów, między innymi śmierć malutkich nienarodzonych jeszcze smoczątek. Autor jak dla mnie, mógł to sobie darować. Nie zmienia to faktu, że przyjemnie czytało mi się tą książkę i z chęcią sięgnę po kolejną część.

O książce pod tytułem „Merlin. Szalejący ogień” autorstwa T.A. Barron słyszałam różne opinie. Swoją przygodę z tą serią rozpoczęłam właśnie od trzeciego tomu. „Merlin. Szalejący ogień” to właśnie trzeci z dwunastu tomów całej serii.

Od zakończenia poprzedniej części mija pewien czas. Merlin jednak nie zmarnował go. Pobierał nauki i doskonalił się wraz ze swoim przyjacielem Cairpre. Pod koniec tej nauki chłopak tworzy pierwszy,własny instrument. Jeśli chłopakowi uda się na nim zagrać oznaczać to będzie,że ma on magiczne zdolności. Jednak Merlin będzie musiał wstrzymać się ze swoim egzaminem. Nasz bohater ma wizję w której ukazuje mu się królowa i prosi o przybycie na jej ziemię. Śpiący od dawna smok Ogniste Skrzydła został zbudzony i zagraża całej Fincarze. Powstrzymać go może tylko Merlin. Jednak to nie wszystko co czeka na naszego bohatera. Zanim stanie on oko w oko z groźnym smokiem będzie musiał zmierzyć się z innymi żywiołami i niebezpieczeństwami jakie na niego czyhają. Będzie musiał również odkryć moc własnej magii,co wcale nie będzie łatwym zadaniem.

Jak zakończy się ta historia? Czy Merlin odkryje w sobie magiczną moc? Czy stawi czoła niebezpiecznemu smokowi? Czy uda mu się uratować Fincarę? Jakim niebezpieczeństwom będzie musiał stawić czoła?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w książce pod tytułem „Merlin. Szalejący ogień” autorstwa T.A. Barron'a.

Jak wspomniałam na wstępie o serii słyszałam bardzo wiele różnych opinii. Osobiście swoją przygodę rozpoczęłam od czytania tomu trzeciego i muszę przyznać,że naprawdę przypadł mi on do gustu. Czytałam już kilka książek w których pojawia się postać Merlina jednak ta jest inna od wszystkich. Opowiada nam historię Merlina jako młodego chłopca,a nie już starszego i doświadczonego przez życie człowieka. To właśnie bardzo spodobało mi się w tej serii i z pewnością sięgnę po kolejne tomy.

Autor przenosi czytelnika w świat magii i czarów. Fabuła jest bardzo dobrze skonstruowana. Akcja powieści toczy się w umiarkowanym tempie,to znaczy nie za wolno,ale też nie za szybko. Barwne opisy przenoszą czytelnika do magicznej krainy,a język jakim posługuje się autor jest niezwykle prosty do zrozumienia,przejrzysty i bogaty w opisy. Nie brak tu poczucia humoru,które autor umiejętnie do każdej sytuacji wplata w dialogi między bohaterów. Na uwagę zasługuje postać Merlina. Chłopiec od ostatniej części dorósł,pobierał nauki i udało mu się wreszcie skonstruować instrument,który jeśli na nim zagra odpowie na najbardziej nurtujące pytanie- czy Merlin posiada w sobie magiczną moc? Kolejna niebezpieczna misja,którą może wykonać tylko Merlin,dodaje smaku całej historii.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim fanom serii o Merlinie oraz tym którzy chcieliby poczytać o nim jako o młodym,pełnym zapału chłopaku z całkiem innej ciekawej perspektywy. Gorąco polecam!

Życie Czarodzieja Merlina zawsze było owiane tajemnica autor Niznanych lat ukazuje nam czas jego dzieciństwa. Lekko napisane niesamowite przygody młodego Merlina. ksiąka nadaje sie dla mlodszych i starszych do czytania w zimne wieczory.

Jak dla mnie najciekawsza książka z całego cyklu.

Jak dla mnie najciekawsza książka z całego cyklu.

2062

Nadal magia, nadal fantasy - tym razem smok, krasnoludy i magiczne jelenie;)
Jestem ciągle zauroczona serią.

Polecam.

Nadal magia, nadal fantasy - tym razem smok, krasnoludy i magiczne jelenie;)
Jestem ciągle zauroczona serią.

Polecam.

• Czytnik

Dodaj cytat z książki Szalejący ogień