Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Patryk Gołębiowski
Cykl: Merlin (tom 3)
Wydawnictwo: G+J
Fires of Merlin
Merlin, magia, Barron, smoki, moc, fantasy
Sherry

Śpiący smok Ogniste Skrzydła zbudził się i zagraża całej Fincayrze. Może go powstrzymać tylko Merlin, mimo że nie panuje on jeszcze w pełni nad swoimi magicznymi mocami. Jednak zanim stawi czoło smoczemu ogniowi, młody czarodziej będzie musiał się zmierzyć z innymi żywiołami, również tymi drzemiącymi w nim samym. I co najważniejsze, będzie musiał odkryć moc – jak również źródło – własnej magii.
Z każdą książką saga Barrona o nieznanych latach Merlina nabiera głębi, atmosfery i nasiąka klimatem celtyckich legend. Jej wielbiciele nie będą mogli się doczekać dalszego ciągu. – Booklist

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Scarlettrose | 2016-04-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Z głębokiego snu budzi się smok, jest on wściekły oraz żądny zemsty. Niszczy wszystko, chce zniszczyć krasnoludów, bo podejrzewa ich o popełnienie jednej zbrodni. Królowa krasnoludów prosi Merlina o pomoc w pokonaniu smoka. Merlin podąża na ratunek znając przepowiednie, która mówi o śmierci dwóch przeciwników. Nie waha się jednak pomóc, ma jednak nadzieje, że uda mu się uratować krainę.
Jednak z biegiem wydarzeń wszystko się zmienia a on sam uczy się co to znaczy być czarodziejem, że okazanie litości może prowadzić do poznania nowych przyjaciół.
Książka sporo uczy: o tym żeby się nie poddawać,
że można odnaleźć przyjaznych ci ludzi tam gdzie się tego nie spodziewasz,
że nie trzeba wierzyć we wszystko co widzisz,
że czasem trzeba podejmować trudne decyzję,
że nie wszystko jest takie jakie myślisz,
że czasem trzeba patrzeć sercem i mieć odwagę.
Nasz młody czarodziej sporo się uczy, jego postać się rozwija.
Książkę czyta się przyjemnie i szybko. Jeśli spodobały ci się poprzednie...

Monika | 2013-07-05
Przeczytana: 02 lipca 2013

Uwielbiam Merlina. Swoją fascynację tym czarodziejem, rozpoczęłam dzięki serialowi "Przygody Merlina". Po przeczytaniu dwóch pierwszych części sagi pana Barrona, nie mogłam odpuścić sobie kolejnej części. Tym bardziej, że w tej, w głównej mierze mamy do czynienia ze smokami. A to są naprawdę niesamowite stworzenia. Książki pana Thomasa nie są genialnymi dziełami. Jednak miło je się czytania. Styl pisania jest łatwy i nie męczy oka. Książkę przeczytałam zaledwie w kilka godzin. W tej części spodobały mi się ludzie-jelenie. Jakże ciekawe musi być takie życie! Było kilka smutnych momentów, między innymi śmierć malutkich nienarodzonych jeszcze smoczątek. Autor jak dla mnie, mógł to sobie darować. Nie zmienia to faktu, że przyjemnie czytało mi się tą książkę i z chęcią sięgnę po kolejną część.

daga785 | 2013-02-12

Życie Czarodzieja Merlina zawsze było owiane tajemnica autor Niznanych lat ukazuje nam czas jego dzieciństwa. Lekko napisane niesamowite przygody młodego Merlina. ksiąka nadaje sie dla mlodszych i starszych do czytania w zimne wieczory.

Patrycja | 2012-11-22

O książce pod tytułem „Merlin. Szalejący ogień” autorstwa T.A. Barron słyszałam różne opinie. Swoją przygodę z tą serią rozpoczęłam właśnie od trzeciego tomu. „Merlin. Szalejący ogień” to właśnie trzeci z dwunastu tomów całej serii.

Od zakończenia poprzedniej części mija pewien czas. Merlin jednak nie zmarnował go. Pobierał nauki i doskonalił się wraz ze swoim przyjacielem Cairpre. Pod koniec tej nauki chłopak tworzy pierwszy,własny instrument. Jeśli chłopakowi uda się na nim zagrać oznaczać to będzie,że ma on magiczne zdolności. Jednak Merlin będzie musiał wstrzymać się ze swoim egzaminem. Nasz bohater ma wizję w której ukazuje mu się królowa i prosi o przybycie na jej ziemię. Śpiący od dawna smok Ogniste Skrzydła został zbudzony i zagraża całej Fincarze. Powstrzymać go może tylko Merlin. Jednak to nie wszystko co czeka na naszego bohatera. Zanim stanie on oko w oko z groźnym smokiem będzie musiał zmierzyć się z innymi żywiołami i niebezpieczeństwami jakie na niego czyhają....

Motardena | 2014-06-02

Jak dla mnie najciekawsza książka z całego cyklu.

Daniela Postawka | 2018-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2018