Utracona Magia

Tłumaczenie: Dorota Strukowska
Cykl: Dzieci Rybaka (tom 1)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Prodigal Mage
asher, lur, magia, karen miller
auraya89

Przed laty, za cenę wielu śmierci, Asher pokonał mrocznego czarnoksiężnika Morga i przyniósł Lur pokój. Lecz teraz, szczęśliwie wychowując dzieci, Przebudzony Mag zdaje sobie sprawę, że pokój i bezpieczeństwo były złudzeniem. Coś obudziło się w głębi ziemi, sprowadzając na Lur siły natury grożące rozdarciem ich świata na strzępy. Asher sądzi, że zdoła ocalić królestwo, sięgając po niebezpieczną magię, której nienawidzi… i która może go kosztować życie.

Rafel, syn Ashera, jest magiem o wielkiej mocy, ale musi wyrwać się spod kontroli ojca, żeby w pełni odkryć własne zdolności. Wszystkie wcześniejsze ekspedycje przez zakazane góry zakończyły się porażką i śmiercią ich uczestników, jednak Rafel jest zdeterminowany, by podjąć taką próbę. Podczas gdy ojciec i syn z trudem starają osiągnąć porozumienie, gdzieś indziej rośnie w siłę potężne zło…

źródło opisu: http://www.galeriaksiazki.pl/utracona-magia-dzieci-rybaka-tom-i.html

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/utracona-magia-dzieci-rybaka-tom-i.html

Fidai | 2012-11-19

Nie miałam wcześniej styczności z twórczością Karen Miller; książkę zakupiłam, bo spodobała mi się okładka. Powiem szczerze, że nie wiedziałam nawet o "Nieświadomym magu" i cyklu "Królotwórca, Królobójca" - jakoś mi umknął. Pogrzebałam chwilę w internecie i gdy recenzje przekonały mnie, że mogę zacząć czytać mimo nieznajomości dwóch tomów o Asherze, zabrałam się za "Utraconą Magię".

To, co od razu mi się spodobało, to czas, który w książce nie jest tylko nieśmiałą wskazówką na temat przemijania. W Lur, królestwie w którym żyje główny bohater, czas to coś, co naprawdę zmienia ludzi i Karen Miller należy się za to ogromny plus. Rafela, młodego bohatera książki i zarazem syna Ashera poznajemy, gdy ma sześć lat, a potem ruszamy dalej i obserwujemy, jak chłopiec wyrasta na dwudziestoletniego młodzieńca. Wraz z nim, rzecz jasna, starzeje się jego rodzina, w tym ojciec, który był bodajże głównym bohaterem cyklu "Królotwórca, Królobójca".

Jeśli chodzi o bohaterów, tym, który najbardziej...

Yennefer | 2014-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2014

"Śniłeś O WOLNOŚCI - to za milion lat będziesz musiał WALCZYĆ o piękniejszy świat"*

Dziesięć lat temu Asher ocalił od zagłady królestwo. Zabił Morga, okrutnego maga. Został bohaterem, który założył swoją rodzinę. Jego magia tkwi w nim dalej, a jego dzieci odziedziczyły ten "dar". W książce mamy do czynienia z rozbieżnością czasową. Wydarzenia, w pierwszej części opisywane są w czasie, kiedy dzieci Ashera były kilkuletnimi dziećmi. W drugiej zaś, widzimy już Rafela i Deenie jako dwudziestoletnich młodych ludzi.

Asher ocalił Lur - zgoda. Ale jego walka, jak się okazuje, nie zakończyła się. Po czasie, uśpiona Mapa Pogody zaczyna znów działać. Królestwo ponownie staje się zagrożone. Ktoś ponownie będzie musiał walczyć, aby je ocalić. Jak zawsze w takich sytuacjach, oczekuje się, że dawny zbawiciel dokona dzieła po raz drugi. Jak będzie trzeba i nawet trzeci, czwarty. Asher więc musi spróbować powtórzyć swoje czyny. Uda mu się? Przeczytacie, dowiecie się. Pewne jest jedno - książka na...

michnar3 | 2014-04-03
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Dzieci Rybaka. Kontynuacja genialnego ''Królobójcy-królotwórcy'', dylogii przeczytanej w listopadzie 2013. Pięć miesięcy później sięgam po Utraconą Magię. Nie mówię, że książka nie była ciekawa, bo bym skłamał. Po prostu nie było tego czegoś. Asher nie zachwycał mnie swoim zabawnym sceptyzmem. Jego syn, Rafe nie jest już tak dającą się lubić postacią. Nie ma już rządzących, związek z Dathne trochę zmizerniał. Chyba spodziewałem się więcej aczkolwiek ta książka była także rewelacyjna. Tyle, że Królotwórca, królobójca to było arcydzieło.

"Przeważnie im więcej książek liczy sobie dany cykl, tym obniża się znacznie poziom historii. „Utracona magia” jest wolna od takich słabości. To solidna kontynuacja, powielająca wszystkie schematy i wątki, które działały w poprzedniej dylogii i sprawiały, że fabuła potrafiła przekłuć uwagę na dłuższy czas. Dalej jest rodzinnie, ciepło i przyjacielsko. Dużo wzruszeń, emocji, przy stosunkowo niskim poziomie agresji. Ot, coś w sam raz na odstresowanie po trudnym tygodniu. Teraz jeszcze tylko trzymam kciuki, aby akcja nabrała solidnego tempa. W końcu jest jeszcze tyle rzeczy do odkrycia za Murem. "
Całość recenzji na: http://www.qfant.pl/review/karen-miller-utracona-magia/

Filip | 2015-06-13

Hmm.. Pomimo tego że akcja toczy się utartym torem, czytało się miło. Dla niewtajemniczonych, Całemu światu zagraża zniszczenie, śmierć i cierpienie (ogólnie niezły bajzel).Bohater musi pokonać tajemnicze zło, jeśli nie da rady to koniec. Podczas swoich przygód rozwija swoje umiejętności( w tym przypadku magiczne).

Po przeczytaniu z chęcią udałem się do Empiku i wydałem te czterdzieści złotych na drugą część i nie pożałowałem.

Marta | 2013-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 29 maja 2013

Trochę przesadzona i lekko chaotyczna ale dobra, zdecydowanie do odstresowania się na wieczor

Koleja | 2013-11-14

Nie czyta się serii od środka. Taka rada na przyszłość. Przeczytałam i nie zrozumiałam. xD

Isztar | 2012-11-24
Przeczytana: 01 listopada 2012