Wyjść z beznadziei

Wydawnictwo: Radwan
0 (0 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura piękna
Bożena

Zasadnicza akcja powieści dzieje się w okresie od 10 kwietnia do 13 października 2010 roku. Andrzej to mężczyzna po pięćdziesiątce, a więc "na zakręcie", to typowy przedstawiciel klasy średniej, mieszkaniec stolicy, mąż i ojciec. Przeżywa wiele zdarzeń, które powodują stopniowe obniżanie jego poziomu pogody ducha. Sytuacja rodzinna, zawodowa oraz wydarzenia polityczne w kraju doprowadzają go do depresji i rodzą myśli o samobójstwie. Brak wiary i ufności oraz nieprzemyślana decyzja skutkują cierpieniem psychicznym. Wyszedłszy z przesłania, że "wokół może być beznadzieja zaś Ty możesz być bezsilnym, jednak nigdy nie będziesz bezradnym bo obok Ciebie są ludzie, którzy mogą i chcą Ci pomóc", autor stworzył dzieło literackie, w którym starał się ukazać konsekwencje nie stosowania owej maksymy w życiu. Powieść można potraktować zatem jako przestrogę i wskazówkę. Warto z niej skorzystać.

źródło opisu: http://www.radwan.pl

źródło okładki: http://www.radwan.pl

| 2013-05-21
Przeczytana: 18 kwietnia 2013

Bardzo dobra książka.

Beata | 2013-02-27
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wciągająca powieść psychologiczna z przesłaniem o nadziei. Umiejętnie wpleciony wątek katastrofy smoleńskiej w tle i półrocznych wydarzeń po niej w Polsce. Opis Polski lat 80-tych i 90-tych z perspektywy zwykłego człowieka. Wzruszający opis wnętrza człowieka-warzywa przebywającego w szpitalu.
Nie powinnam zapomnieć dodać, że strasznie się popłakałam przy lekturze. Żal mi było Andrzeja (bohatera), gdy leżał na szpitalnym łożu, dlatego ucieszyłam się z zapisów Części III - nareszcie powiało optymizmem.