Wyrwać chwasta

Stanisław Pecyna Wydawnictwo: My Book literatura piękna
My Book
2011-10-01
2011-10-01

Rozpoczynając czytanie sądziłam, że potem napiszę iż dziwię się, że taka pozycja jest niemalże na LC nieznana, bo wartościowa itp. Potem niestety mój hurraoptymizm gdzieś zniknął. Autor niepotrzebnie moim zdaniem wszystko pokomplikował, tzn. tak splótł losy bohaterów, że w odbiorze stało się to mało wiarygodne.
Książkę jednak warto przeczytać. Jest na pewno lepsza od niejednego "przeboju czytelniczego".

Książkę jednak warto przeczytać. Jest na pewno lepsza od...

Bardzo dobra powieść psychologiczna z motywem kryminalnym. Wzruszająca opowieść o powikłanych ludzkich losach. Mocno wyeksponowane przesłanie o potrzebie przebaczania.
Ciekawostką jest to, że autor wprowadził do powieści postać znaną z poprzedniej swej książki "Wyjść z beznadziei" - komisarza Grobelnego i wyjaśnił tajemnicę śmierci innej postaci z tamtej powieści - Elizy Kędzierskiej.
Także przy lekturze tej książki popłakałam się, ale najważniejsze, że warto było, bo przesłanie pasuje dla każdego.

Dodaj cytat z książki Wyrwać chwasta